سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ترتیب ایستادن بازیکنان والیبال

ترتیب ایستادن بازیکنان والیبال
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۱/۵ بازدید کنندگان:۱۳۷۳ نویسنده:قاسم نژاد


ایستادن بازیکنان والیبال با توجه به نقش شما در زمین و در طول بازی تعیین می شود. هر بازیکن وظیفه خاصی برعهده دارد و با هم تیمی هایش برای به ثمر رساندن بهترین بازی همکاری می کند.


در زیر نقش هر یک از پست ها تعریف شده است، فهرستی از کارهایی که شما در هنگام بازی کردن در آن پست باید انجام دهید:

مدافع میانی

یک مدافع میانی خوب پاسور حریف را خوب می شناسد و برای جلوگیری از زمین خوردن توپ، خیلی سریع توپ را از یک طرف زمین می گیرد و به طرف دیگر پرتاب می کند. مدافع میانی همچنین ست های (ضربه های) سریعی می زند و دفاع تیم مقابل را می شکند.

مهاجم کناری

مهاجم کناری یک بازیکن ماهر همه کاره است. وی نه تنها باید توپ های کناری زمین را با تکنیک های دست  بگیرد، بلکه باید مدافع و مهاجمی قوی باشد.

لیبرو (مدافع آزاد)

لیبرو در ردیف عقب بازی می کند و کنترل کامل توپ را در دست دارد. لیبرو باید یک پاسور ماهر هم در حال حرکت و هم در پاس نزدیک زمین باشد. او برای بالا بردن شانس گرفتن امتیاز برای تیمش، در سراسر زمین توپ را  در هوا نگه می دارد.

پاسور (پاس دهنده):

پاسور ستون اصلی دفاع است و تصمیم می گیرد که چه موقع و چه کسی توپ را دریافت کند. او توپ را در تماس دوم با دست می گیرد و آن را برای مهاجم تیم پرتاب می کند. پاسور باید قادر باشد اطلاعات زیادی را به صورت آنی کسب کند و در کسری از ثانیه تصمیماتی خوب برای چگونگی پرتاب توپ بگیرد.

مقابل پاسور

این بازیکن در مقابل و جلوی پاسور بازی می کند و ست هایی به پشت یا جلوی پاسور می زند. این بدان معناست که فردی که در این پست بازی می کند، بایستی هم یک مدافع کامل و هم یک مهاجم خوب باشد. مقابل پاسور همچنین باید پاس بدهد و ست بزند، بنابراین باید تکنیک های گرفتن توپ با دست را خوب بلد باشد.

 

برچسب ها: والیبال قوانین والیبال
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha