سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چطور به تنهایی والیبال تمرین کنیم

چطور به تنهایی والیبال تمرین کنیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۱ بازدید کنندگان:۱۷۷۶ نویسنده:سامان موسوی

 

والیبال ورزشی بزرگ و سرگرم کننده است. با این حال شما نیاز دارید که مدت زمان زیادی را به تمرین کردن اختصاص دهید. گاهی اوقات که در خانه هستید و یا در پارک تنهایید و کسی برای تمرین همراه تان نیست کار دشوار می شود. اما نگران نباشید در این مقاله قصد داریم راههای تمرین والیبال به تنهایی را به شما آموزش دهیم.

 

1- پیدا کردن یک دیوار مناسب

سعی کنید یک دیوار بلند و بدون پنجره یا در را پیدا کنید و توپ را به آنجا بزنید.

 

2- ضربه دوباره به دیوار

در مقابل دیوار ایستاده و 3 متر با آن فاصله داشته باشید. توپ را با دست چب خود پرتاب کنید، پس از آن یک گام به جلو آمده و وقتی که توپ به سمت تان برگشت با دست راستتان دوباره به آن ضربه بزنید. سعی کنید ضربه تان محکم وناگهانی باشد و به آن قسمتی که می خواهید توپ به آن برخورد کنید پرتاب کنید. چندین بار تا زمانیکه توپ از دست تان می افتد این تمرین را انجام دهید. با دست دیگر خود نیز آن را امتحان کنید.

 

3- سرویس با استفاده از دیوار

سه و نیم تا چهار متر از دیوار فاصله بگیرید. توپ را به جلو و بالای سر خود پرتاب کنید، سپس آن را با دیوار تنظیم کرده و به آن ضربه بزنید. این تمرین را چنیدن بار انجام دهید.

 

4- پاس به خودتان

این کار بسیار راحت است. شما می توانید آن را زمانیکه مشغول تماشای تلویزیون هستید هم انجام دهید. برای انجام این کار، دو دست خود را به هم چسبانده و به حالت مشت در آورید. سپس توپ را به بالای سر خود پرتاب کرده و وقتی که به طرف پایین آمد دوباره به آن ضربه بزنید. این کار را تا وقتی که توپ به زمین می افتد انجام دهید.

 

5- پاس به خودتان

این نوع پاس زمانی به کار می رود که در مقابل تور هستید و می خواهید به هم تیمی های خود پاس بدهید که توپ را به زمین حریف پرتاب کند. برای این کار توپ را به هوا پرتاب کرده و دو دست خود را به بالای سر خود ببرید، وقتی که توپ به طرف دستتان آمد با کف دست هایتان آن را دوباره به بالا پرتاب کنید.

 

6- تمرین سرویس

از دیوار فاصله بگیرید (با توجه به ارتفاع دیوار و قد شما این فاصله متغیر است، به تدریج با چند تمرین فاصله دست تان می آید) و توپ را به جلوی خود به سمت بالا پرتاب کنید. چند قدم جلو رفته و خود را به بالا پرتاب کنید و سپس دستی را که می خواهید با آن به توپ ضربه بزنید را به حالت شلاقی گرفته و ضربه محکمی را به توپ وارد کنید.

 

نکته

  • هرگز تسلیم نشوید
  • به تمرین ادامه دهید و اگر توپ چند بار به زمین افتاد تمرین را رها نکنید. دوباره تمرین کنید تا به آن مسلط شوید.
  • وقتی که مشغول تمرین هستید فرم مناسب را به بدن خود بدهید و طوری رفتار کنید که انگار در زمین بازی هستید.
  • اعتماد به نفس و نگرش مثبتی داشته باشید.
  • تمرینات این مقاله برای افراد راست دست نوشته شده اند، در صورتی که چپ دست هستید آن را با دست دیگر خود انجام دهید.
  • شما می توانید فیلم آموزشی تمرینات والیبال را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.
برچسب ها: والیبال قوانین والیبال آموزش والیبال
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha