سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تبدیل به یک والیبالیست بهتر شویم

چگونه تبدیل به یک والیبالیست بهتر شویم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۱۴ بازدید کنندگان:۸۲۷۶ نویسنده:سامان موسوی

والیبال نیاز به سرعت، چابکی، و کار گروهی دارد. این که آیا شما یک بازیکن با تجربه یا بی تجربه هستید مهم نیست، یک بازیکن خوب می داند که همیشه راهی برای پیشرفت وجود دارد. یادگیری در زمینه های بازی به شما کمک می کند که به عنوان یک بازیکن پیشرفت کرده، مهارت های خود را بهبود داده، در کار گروهی هماهنگ تر عمل کرده و تناسب اندام بهتری بدست اورید.

 

بهبود مهارت های خود

1- یادبگیرید چگونه از پایین به بالا بپرید. بسیاری از ورزشکاران برتر به اهمیت این موضوع پی برده اند و یاد گرفته اند که چگونه این مهارت خود را بهبود بخشیده و به تکامل برسانند. در پشت خط سرویس بایستید، توپ را به ارتفاع مناسب به بالای سر خود پرتاب کرده و می توانید با کف دست خود به آن ضربه بزنید. توپ باید در محدوده دیگر تور باقی بماند.

  • بر روی گام های خود تمرین کنید. برای هر کدام از انواع سرویس ها، وقتی توپ را به هوا پرتاب کردید بعد از نشانه گیری، ضربه را به بخش پایین توپ وارد کنید. سعی کنید برای ضربه زدن به توب با کف دست خود از قسمت نعل اسبی دست خود استفاده کنید. مطمئن شوید توب را به درستی به بالای سر خود پرتاب می کنید.
  • آزمایش با زور. چه مقدار کم است؟ چه مقدار بیش از حد است؟ ماهیچه های خود را تقویت کنید تا بتوانید توپ را مانند گوله تفنگ پرتاب کنید.

 

2- یاد بگیرید که چگونه با دقت پاس بدهید. یکی از اولین چزایی که بعد از زدن سرویس باید یاد بگیرید این است که چگونه موقعیت خود را تنظیم کنید تا وقتی که توب به زمین شما آمد بتوانید آن را کنترل کنید. شما باید در هنگام دریافت توپ آن را به بالا پرتاب کنید تا هم تیمی های تان بتوانند موقعیت خود را تنظیم کرده و ضربه نهایی به سمت زمین حریف را به آن وارد کنند.

  • توسعه فرم مناسب برای پاس. بازوهای خود را مستقیما در کنار خود نگه دارید و از فضای بین آرنج و مچ دست خود برای هدایت توپ استفاده کنید.

 

3- یاد بگیرید که چگونه ضربات قدرتمندی بزنید. گاهی اوقات برای ضربه ای که در سومین لمس به توپ وارد می شود اصطلاح "کشتن" را بکار می برند. اگر این کار به درستی انجام بگیرد باید یک امتیاز برای تیم خود بگیرید. انجام این کار مستلزم داشتن قدرتپ، سرعت و چابکی زیادی می باشد.

 

4- یاد بگیرید که چگونه آبشارهایی زیبا و قوی بزنید. آبشار پر تحرک ترین و مهیج ترین قسمت مهارتهای والیبال است. تکنیک زدن آبشار بسیار مهم است. باید طوری به تور نزدیک شوید که بتواند در حد امکان به بالاترین ارتفاع بپرید. بنابراین باید اندازه کافی با تور فاصله داشته باشید. نزدیک شدن به تور حداقل از فاصله 3 متری آن آغاز می شود و معمولا با سه گام انجام می گیرد. آغاز پرش با هر دو پا انجام می شود.

در مرحله اخر با تماس پاشنه یا با زمین و باز شدن پشت به عقب انجام می گیرد. هر دو دست با قدرت به طرف جلو و بالا حرکت می کند حداگثر ارتفاع و تعادل را برای آبشار زدن مهیا کند. شما باید بدون اینکه زیاد به جلو بروید به بالا ترین ارتفاع ممکن بپرید. توپ در بیشترین ارتفاع قابل دسترسی با دست باز زده می شود.سعی کنید مچ دستتان ریلکس باشد.

دست شل نباشد و انگشتان محکم بوده ولی سفت نباشد حرکت دست باید سریع و تهاجمی باشد. بعداز همه اینها شما باید سعی کنید ضربه ای بزنید که تیم مقابل قادر به برگرداندن ان به زمین شما نباشد. بعد از زدن توپ دست به حرکت خود ادامه می دهد تا عمل ضربه زدن کامل شود. بعد از زدن توپ با تور تماس پیدا نکنید و مواظب باشید پایتان وارد زمین تیم مقابل نشود. در ادامه این مقاله 10 نکته مفید در مورد آبشار زدن را نام می بریم.

 

با پاسور خود صبحت کنید

بگذارید او بداند چه پاسی می خواهید. اگر پاسور یا مربی نقشه دیگری دارد با پاس مورد نظر بازی کنید

.

پاس پاسور را نگاه کنید

این به شما کمک خواهد کرد که تصمیم بگیرید آیا پاس به شما داده خواهد شد

.

در پرش سریع عمل کنید

فشار نصفه و نیمه وجود ندارد، وقتی نزدیک شدن به تور را شروع کردید ، سرعت را تا حد امکان بالا ببرید

.

به گام هایتان نگاه کنید

نحوه نزدیک شدن شما باید بر مبنای پاسی که به شما خواهد رسید زمان ببرید

.

بازو را خوب عقب بکشید

اگر می خواهید در آبشار قدرتمندانه خود کنترل داشته باشید در زمانی که پاها برای پرش قرار می گیرند باید بازوها را خوب عقب بکشید

.

بدن را پایین آورید

در طول نزدیک شدن، بدن را پایین آورید تا موقع پرش پاها منقبض و آماده فشار به سمت بالا باشند

.

بکشید و فشار بیاورید

در موقع پرش، بازوان را از پشت شانه ها پایین آورید و موقعی که پاها با قدرت به زمین فشار وارد می کنند آنها را بالا ببرید. به خاطر داشته باشید که آبشار از قبل جدا شدن شما از زمین تامین می شود

.

نشانه رفتن و کشیدن دستها

دست چپ را به طرف توپ گرفته دست راست را به عقب بکشید. این عمل به شما در ضربه زدن و خواباندن توپ در زمین کمک خواهد کرد

.

بالا کشیدن

مطمئن شوید که از هر سانتیمتر ارتفاع با ضربه ای توسط دست کشیده استفاده کرده اید

.

مچ و دست را راحت بگذارید.

مرحله آخر کار رها کردن مچ است که به توپ چرخش و مسیر می دهد.

برچسب ها: آموزش والیبال والیبال قوانین والیبال شنا شنای سوئدی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha