سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 تمرین برای تغییر فرم بدن

7 تمرین برای تغییر فرم بدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۱/۱۵ بازدید کنندگان:۱۴۳۷ نویسنده:قاسم نژاد

آیا به دنبال روش هایی موثر برای تغییر فرم بدن تان هستید؟ چند ورزش مهم وجود دارد که به شما کمک می کند به تناسب اندام مد نظر خود برسید. این تمرینات، آسان هستند ولی در تقویت بدن شما و سوزاندن کالری ناخواسته خیلی موثرند. با این حال، تکیه کردن به این تمرینات کافی نیست، شما باید مواد غذایی سالم بخورید و خواب کافی و منظم داشته باشید. وقت گرانبهایتان صرف تمرینات دیگر نکنید، در این مقاله هفت تمرین را که به شما کمک می کند بدن تان را تغییر فرم دهید، به شما معرفی می کنیم.

 طناب بازی

طناب بازی

آخرین باری که طناب بازی کرده اید،کی بود؟ شاید در دوران بچگی تان بوده است. طناب بازی  ورزش ارزان و به آسانی قابل حمل است و شما می توانید آن را در هر جایی انجام دهید. این ورزش نسبت به ورزش های دیگر کالری بیشتری در هر دقیقه می سوزاند. طناب بازی ورزشی خوب و سرگرم کننده است. یکی از بهترین مزیت های طناب بازی این است که شما می توانید با بچه های تان هم آن را انجام دهید. علاوه بر این، طناب بازی برای تناسب اندام در یک جلسه تمرینات کاردیو بسیار موثر، روشی عالی می باشد. شما می توانید طناب را با خودتان به مسافرت ببرید و لازم نیست به باشگاه بروید. به این نتیجه خواهید رسید که طناب بازی فقط مخصوص بچه ها نیست.

 اسکات

اسکات

اسکات ورزشی ترکیبی است و شامل کل بدن می شود، به طوری که بیشتر از یک گروه ماهیچه را درگیر می کند. این ورزش سنگین به خوش فرم کردن باسن، تقویت بدن و سوختن کالری بیشتر کمک می کند. بالا رفتن کالری شما، ضربان قلب را بالا می برد، بنابراین شما می توانید پرش با اسکات را انجام دهید. یا در حالت اسکات که دمبل در دست دارید، بمانید.این حالت استقامت را افزایش می دهد تا جایی که احساس سوختگی می کنید. انجام دادن تمرینات اسکات به طور منظم، یکی از بهترین راه های تغییر فرم بدن است و سلامت فیزیکی شما را بهبود می بخشد. چون شما تمام طول روز سر کار یا در خانه می نشینید، در معرض خطر جدی بیماری ها هستید.بنابراین برای پیشگیری از این بیماری ها، می توانید در حالی که منتظر آماده شدن شام، جوشیدن کتری یا روشن شدن کامپیوتر هستید، چندین حرکت اسکات را انجام دهید. گاهی اوقات انجام دادن چندین کار با هم، کار بزرگی است.

 شنای سوئدی

شنای سوئدی

متاسفانه بسیاری از مردم از انجام شنای سوئدی خودداری می کنند، چون این ورزش کمی سخت است، ولی برای بدن خیلی مفید است. انواع متفاوتی از شنای سوئدی وجود دارد که روی عضلات مختلف شانه ها و بازو ها کار می کند. سعی کنید انواع مختلف این ورزش را انجام دهید تا ریسک خستگی ناشی از ورزش را کم کنید. شما باید نه تنها روی قسمت فوقانی بدن، بلکه روی قسمت مرکزی بدن هم کار کنید. شنای سوئدی را چند روز در هفته برای قوی کردن بازو و تغییر فرم کلی بدن انجام دهید. شنای سوئدی برای سلامت قلبی عروقی شما نیز خوب است و به بهبود قیافه و اندام تان کمک می کند. از انجام صحیح این تمرینات مطمئن شوید و انجام دادن شنا را با پشت صاف یاد بگیرید تا از درد  و آسیب کمر بکاهید.

 حرکت لانچ

تمرینات لانچ

برای تقویت ماهیچه های پا حرکات لانچ را انجام دهید. این حرکات به شما نتایج شگفت انگیزی می دهد، زیرا هر دو پا یکی یکی جدا می شوند و به این صورت به تغییر فرم بدن تان کمک می کند. برای افزایش برخی تمرینات کاردیو و افزایش شدت آن، تعدادی تمرین لانچ همراه با پرش را انجام دهید. اگر می خواهید نتایج بهتری بگیرید، به شما توصیه می کنم که  هر روز سه بار و هر بار 10 تمرین لانچ را انجام دهید. چون تمرینات لانچ در تقویت و ساخت عضله چندین گروه عضلانی خیلی موثرند، آن ها را هر روز تمرین کنید. حتی اگر برنامه کاری فوق العاده شلوغ دارید، باز هم می توانید وقتی را برای انجام چندین حرکت لانچ اختصاص دهید. بهانه نیاورید و همین امروز جهت تغییر فرم بدن تان ورزش کردن را شروع کنید.

 شنا

شنا کردن

خبری جالب برای عاشقان شنا و کسانی که می خواهند بدن شان را تغییر فرم دهند، این است که شنا تمرین فوق العاده موثری است که نتایج شگفت انگیزی به شما می دهد. شنا به تقویت قسمت مرکزی بدن شما کمک می کند و روی ماهیچه های مختلف کار می کند. این ورزش مزایای سلامتی زیادی دارد و به کاهش فشار خون، تقویت قلب و بهبود قابلیت هوازی شما کمک می کند. هم چنین شنا یک روش فوق العاده ای برای تفریح و وقت گذراندن به خانواده تان است، اما این ورزش مثل طناب بازی قابل حمل نیست.

 دویدن

دویدن

دویدن مزایای زیادی دارد، از جمله آن ها می توان از بین بردن استرس، بهبود سلامت قلبی، کاهش خطر افسردگی، سوزاندن کالری بیشتر و بهبود سلامت کلی شما را نام برد. هیچ چیزی به اندازه دویدن، بدن را تغییر فرم نمی دهد. پا ها با دویدن قوی و محکم می شوند، با آن که لاغر به نظر می رسند. من از دویدن خصوصا در صبح زود لذت می برم و فکر می کنم یکی از بهترین ورزش هایی است که هر روز انجام می دهم. من همیشه بعد از اتمام دویدن حس موفقیت می کنم. اگر شما با دویدن این حس را ندارید، سعی کنید آهسته بدوید. آهسته دویدن نه تنها به سوختن کالری، بلکه به بهبود سلامتی کلی شما کمک می کند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری کردن یک روش بی عیب و نقص است و ورزشی است که با عرق کردن زیاد همراه است و روی پاها کار می کند. دوچرخه سواری ورزشی عجیب است، چون شما خودتان را با شدت بیشتر به جلو هل می دهید. این ورزش پاها، بازوها و کمر شما را تقویت می کند، قلب را با کارایی بیشتر، بازسازی می کند و به کاهش وزن کمک می کند. هم چنین یکی از آسان ترین راه های گنجاندن ورزش در برنامه روزانه شما می باشد، زیرا دوچرخه یک وسیله عالی برای حمل و نقل است. به این ترتیب این ورزش باعث تناسب اندام شما و صرفه جویی در هزینه می شود و برای سلامتی تان خوب است. با افراد نزدیک، دوستان خود یا به تنهایی دوچرخه سواری کنید،مطمئنا بهترین نتیجه را از انجام تمرینات خود می گیرید.

 

پس به یاد داشته باشید! این فهرست موثرترین ورزش هایی است که قطعا به تغییر فرم بدن تان کمک می کنند. ولی باید آن ها را به صورت منظمی انجام دهید تا بهترین نتایج را بگیرید. کدام یک از این ها، ورزش مورد علاقه شماست؟

 

برچسب ها: تناسب اندام سوزاندن چربی فیتنس کاردیو کاهش وزن کوچک کردن شکم
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha