سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا یوگا شکم را صاف می کند؟

آیا یوگا شکم را صاف می کند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۲۳ بازدید کنندگان:۱۰۹۱ نویسنده:قاسم نژاد

یوگا در زبان سانسکریت به معنی "اتحاد و یکپارچه سازی" است و احتمالا به اتحاد ذهن، بدن، تنفس و روح از طریق اصول فیزیکی اشاره می کند. چون هدف ایجاد اتحاد و هماهنگی است، بیشتر تمرکز یوگا روی کل وجود و بدن است تا یک نقطه از بخش خاصی از بدن. با این حال، اگر شما به طور منظم نوع خاصی از یوگا و حالت های خاصی را تمرین کنید، می توانید وزن تان را کاهش دهید، و ممکن است این کاهش بیشتر در قسمت میانی بدن تان (شکم) باشد. یوگا قدرت و انعطاف پذیری قسمت مرکزی بدن را نیز تقویت می کند و به بهبود قیافه و اندام تان کمک می کند.

 

افسانه ی کاهش یک نقطه


تحقیقی انجام شده در دانشگاه تگزاس نشان داد که کاهش چربی نقطه ای در بدن و از بین بردن چربی در یک بخش بدن از طریق ورزش یا رژیم به تنهایی غیر ممکن است. افراد کمی وجود دارد که عضلات شکم شان بیرون زده باشد، معمولا دیگر افراد چربی شکم شان بیرون زده می شود. هنگامی که شما ورزش می کنید، چربی نه فقط در یک نقطه ی خاص بلکه تمام بدن می سوزد، به همین دلیل، هیچ ورزشی وجود ندارد که شکم تان را صاف کند، اما تمرینات مرکزی در یوگا تعریف بهتری از عضلات شکم تان به شما می دهند.

 

یوگا و کاهش وزن

 

اگرچه هیچ میزان ورزشی وجود ندارد که بتواند لایه های چربی های زیرپوستی را به عضلات شکمی دیدنی تبدیل کند، اما می توانید بسیاری از آن چربی را با ورزش های آیروبیک آب کنید. رشته های یوگا در میزان تمرینات آیروبیکی که دارند، متفاوتند. تمرینات اصلی یوگای آینگار و هاتا یوگا شامل تعادل و انعطاف است. اما تمرینات هوازی کمتری دارند، در حالیکه بیکرام یوگا و آشتانگا یوگا شامل فعالیت هوازی می باشند. میزان هوازی بودن تمرین به میزان سرعت حرکت فرد بین آساناها یا حالت ها و همچنین میزان انرژی که او در طول یوگا به کار می گیرد، بستگی دارد. کاهش چربی شکم به معنی کاهش چربی کل است و یوگایی که شامل فعالیت هوازی باشد به این چربی سوزی کمک می کند.

 

حالت و قدرت مرکزی

 

یوگا یا هر نوع ورزش دیگری که می تواند به شما قیانه و حالت بهتری بدهد، به شما توهم شکم صاف تر الهام می کند.عضلات شکمی با شتون فقرات تان هماهنگ می شوند تا شما راست و قائم شوید و معمولا هر چه قیافه تان راست تر و خوش ترکیب تر باشد، ظاهری لاغرتر و صاف تر خواهید داشت. شما با تمرینات منظم و اختصاصی یوگا نیز می توانید آگاهی بیشتری از بدن تان کسب کنید و هر چه آگاهی نسبت به بدن و قیافه تان بیشتر باشد، احتمال خمیدگی پشت و بیرون زدگی شکم کمتر می شود.

 

تعریف عضله

 

موثر بودن یوگا در آب کردن چربی شکم تان، بستگی به شکل تمرین و چگونگی انجام آن دارد، اما به سفت کردن عضلات شکم کمک می کند. انجام حرکت هایی (آسانا) مانند پل، تخته (خط کش)، قایق کامل و چرخ (خم شدن به جلو) مستلزم مرکز قوی است. هنگامی که شما به مدت چند ثانیه در این حالت ها می مانید، در قسمت نیم تنه (یا همان مرکز بدن) احساس کشش و تنش زیاد می کنید. اگر این حرکات را به طور منظم انجام دهید، این تنش به قدرت بیشتر معنا می یابد و نشانه ی پیشرفت در شما خواهد بود.

 

راهنمایی ها

 

برای کاهش وزن کلی، علاوه بر تمرین حرکات هوازی تر یوگا، در فعالیت های کاردیوی منظم مانند پیاده روی سریع، آهسته دویدن، شنا یا دوچرخه سواری، حداقل 150 الی 300 دقیقه در هفته شرکت کنید. برای رسیدن به هدف تان در جهت کوچک کردن شکم، مواد غذایی سالم با چربی اشباع شده ی پایین، میوه و سبزیجات تازه، گوشت کم و محصولا لبنی کم چرب مصرف کنید.

 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی کاهش وزن کوچک کردن شکم یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha