سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا باید تمرینات کاردیو و قدرتی را با هم انجام داد یا به صورت جداگانه؟

آیا باید تمرینات کاردیو و قدرتی را با هم انجام داد یا به صورت جداگانه؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۲۹ بازدید کنندگان:۸۱۸ نویسنده:قاسم نژاد

پرسش: آیا تمرینات قدرتی و کاردیو باید با هم انجام شوند یا به طور جداگانه؟

 

پاسخ:

 

در واقع، پاسخ آن به هدف شما بستگی دارد. بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که بهترین کار این است که تمرینات قدرتی و کاردیو را به طور جداگانه انجام دهید، بنابراین شما می توانید بهترین انرژی و تلاش را برای هر نوع تمرین به کار ببرید. برخی متخصصین معتقدند، موقعی که دو نوع تمرین را به هم در یک تمرین ترکیب می کنید، برای تمرین دومی کمی اذیت می شوید، چون بیشتر انرژی تان را در شروع تمرینات (یعنی تمرین اولی) تمام شده است.

 


اگرچه، تنظیم چگونگی تمرینات تان بیشتر به برنامه ی زمانی و هدف تان بستگی دارد تا چیز دیگری، برخی از ما همیشه وقت کافی نداریم که تمرینات را به طور جداگانه انجام دهیم و همه ی تمرینات مان را هر هفته انجام می دهیم. با این حال، شما باید تمرینات کاردیو و وزنی را در یک روز انجام دهید، مگر اینکه شما برای رقابت ها و مسابقات خاصی تمرین کنید و در غیر این صورت بهتر است دو تمرین را با هم ترکیب کنید.

 

آیا وزنه برداری به کاهش وزن تان کمک می کند؟

 

در حقیقت، شما برای چیدن برنامه ی تمرینات خود انتخاب های زیادی دارید.

 

  • تمرینات کاردیو و قدرتی را یک روز در میان انجام دهید: هر تمرینی که انجام می دهید، بهترین انرژی و مراقبت را به دست می آورید و ممکن است هر روز از انجام کارهای مختلف لذت ببرید.

 

  • تمرینات کاردیو و قدرتی را در زمان های مختلف یک روز انجام دهید: برای مثال، تمرینات کاردیو را در صبح، و تمرینات قدرتی را بعدازظهر انجام دهید. به این صورت، شما به بدن تان فرصتی می دهید تا قبل از شروع فعالیت دومی استراحت کند. البته، انجام دادن دو تمرین متفاوت در یک روز مستلزم زمان و انرژی متفاوت است.

 

  • تمرینات کاردیو را در طول همان تمرین انجام دهید: این انتخاب به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد، خصوصا اگر برنامه ی زمانی شلوغی دارید. وقتی تمرینات کاردیو و قدرتی را با هم ترکیب می کنید، ابتدا ورزشی را که مهم تر است، انجام دهید.

 

  • ترکیبی را انجام دهید: هیچ دلیلی وجود ندارد که شما همیشه یک نوع ورزش را انجام دهید. اگر در طول هفته وقت بیشتری دارید، هر روز تمرینات متناوبی انجام دهید. اگر بعدازظهری زود از کار آمدید، برنامه ی روتینی از تمرینات قدرتی و کاردیو را بعد از کار اضاف هکنید. خلاق باشید و روش های زیادی برای چیدن برنامه ی تمرینات تان پیدا کنید.

 

تمرینات قدرتی و کاردیو را به صورت دوره ای انجام دهید. دوره های کاردیو و قدرتی به شما امکان ترکیب هر دو نوع تمرین را می دهد، در حالی که کالری بیشتری می سوزانید. یک مطالعه ی منتشر شده در مجله ی " فیزیولوژیک انسان شناسی و علوم انسانی کاربردی"، 30 زن چاق را که در گروه های ورزش مختلف مشغول فعالیت بودند، مورد بررسی قرار داد. آنها دریافتند که ترکیب تمرینات قدرتی و تمرینات کاردیو نسبت به انجام تنهایی هر کدام از آنها، چربی شکم را بیشتر کاهش می دهد.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تناسب اندام چربی سوزی کاهش وزن کاردیو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha