سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید کودک تان هنرهای رزمی بیاموزد؟

چرا باید کودک تان هنرهای رزمی بیاموزد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۱۴ بازدید کنندگان:۷۲۲ نویسنده:قاسم نژاد

1. آنها فعال تر خواهند شد.

 


بدیهی است که بچه ها باید برای انجام فعالیت و تحرک باید هنرهای رزمی انجام دهند. اگر منظور مان را متوجه نیستید، ما مشکلات چاقی کشورمان را مطرح می کنیم. وضعیت مان در اضافه وزن نیز بیش از پیش نامناسب است. این مشکل خصوصا در مورد بچه ها نگران کننده است. ورزش ها و برنامه های آموزشی فیزیکی زیادی برای جوانان وجود دارد، اما هر بچه ای یک ورزشکار نیست و برخی مدارس دیگر آموزش فیزیکی (PE ) را ارائه نمی دهند. هنرهای رزمی مزایای زیادی فراهم می کنند، اما در مورد تناسب اندام، یک هنرمند رزمی واقعی، شخص فوق العاده متناسبی می شود. زمانی که من بوکس یا کیک بوکسینگ موی تای را به صورت روزانه تمرین می کردم، زندگیم در این مدت کوتاه به بهترین شکل سپری شد. هنرهای رزمی به بچه ی شما کمک می کند تا سالم و تندرست شود.

 

2. آنها تمرکز و آرامش را یاد می گیرند.


یکی از چالش هایی که امروزه والدین با آن روبه رو هستند، مدام به روز بودن و از آخرین تحولات و تغییرات آگاهی یافتن است. اگرچه اینترنت مزایای بسیار زیادی دارد، اما تمرکز و آرامش مزایای بیشتری برایمان دارد. متاسفانه، ظاهرا تمرکز و آرامش به ندرت یافت می شود. همه ی افرد در برخی دوران های زندگی، یاد می گیرند که بزرگ ترین مانعی که در زندگی با آن مواجه اند، خودشانند. این جنگ، مبارزه برای آرامش قلب هایمان و علاقه به مقابله با خودشان است.  همانطور که بروس لی اشاره می کند، یک هنرمند رزمی علاوه بر ضربات مشت، ضربات پا و زانو ها، یاد می گیرد چگونه با خود تا کند و نقاط ضعف خود را بشناسد.

 

3. آنها ضربه زدن را یاد می گیرند.

 

آموزش ضربه زدن در هنرهای رزمی


بخشی از زندگی مان، آموزش ضربه زدن است. موضوع اصلی این است که چگونه ضربه بزنیم و ضربه بگیریم. در هنرهای رزمی، بچه هایتان شکست های زیادی را یاد می گیرند. نیمی از هنرهای رزمی ضربه زدن است، اما نیمه ی دیگر نیز ضربه گیری (دفاع) است.

 

4. اعتماد به نفس و احترام به خود را به دست می آورند.

 

 هنرهای رزمی در بچه ها حس اعتماد به نفس و احترام ایجاد می کند.


مدرسه ی واقعی هنرهای رزمی مدرسه ای است که به بچه های تان آموزش می دهند و بچه های گردن کلفت و قلدر ندارد. هر هنرمند رزمی نهایتا این احساس احترام و اعتماد به نفس واقعی را یاد می گیرد. بچه شما یاد خواهد گرفت که این اعتماد به نفس و حس احترام از یک احساس عمیق خودآگاهی حاصل می شود.

 

5. ذهن و بدن شان را به هم متصل می کنند.


چیزی که در باشگاه های سلامت محلی تان به شما آموزش نمی دهند، این است که در واقع چگونه به بدن تان گوش دهید. برای گوش دادن به بدن، باید افکار و آگاهی از ساختار عاطفی تان نیز افزایش یابد.

 

هنرمند رزمی تحت آموزش برای دیدن، احساس کردن و گوش دادن به هر دو صورت داخلی و خارجی می باشد. بهره مند شدن از بینش، ترس و تشویق مثال هایی از هر دو توانمندی فیزیکی و ذهنی است. ما اغلب چگونه عبارت " با ترس فلج شدن" را می شنویم؟ قادر به مبارزه کردن ، چیزی است که شما در هنرهای رزمی یاد گرفته اید.

 

6. آنها یاد می گیرند چگونه  نزاع و تضاد را حل کنند.

 

افراد اغلب از من می پرسند: چرا من همیشه در یک مبارزه از تمرینات بوکس و هنرهای رزمی ام استفاده می کنم. در واقع، من مهارت هایی مانند حل و فصل نزاع را که در هنرهای رزمی یاد گرفته ام، به کار می برم. اما خوشبختانه، هیچ وقت در یک درگیری خارج از رینگ نبوده است.

 

یکی از اولین درس های سیفو Sifu (نامی است که در چین به آموزگاران و مربیان کونگ فو گفته می شود) که در کونگ فو به ما می آموزد، اصلا تکنیک هایی نیست که در یک مبارزه به کار می رود. شما در هنرهای رزمی یاد می گیرید که چنین چیزی به نام مبارزه وجود ندارد. در عوض، یاد می گیرید که چگونه بدون عکس العمل در هنرهای رزمی پاسخ دهید.

 

7. آنها تنفس کشیدن را یاد می گیرند.

 

یکی از چیزهایی که در هنرهای رزمی و بوکس یاد گرفتم، تنفس کشیدن بود. در آن روزهایی که به کونگ فو می رفتم، مربی ام بهم گفت که او می تواند فقط با مشاهده ی تنفس حریف، با او بجنگد.


در واقع، هیچ چیزی برای موفقیت اساسی تر از تحرک بدن و استفاده ی بهینه از نیروی ماهیت زندگی (تنفس کشیدن ) وجود ندارد. یک ورزشکار حرفه ای، بازیگر، رقاص یا خواننده و آنهایی که در هر مهارت فیزیکی به موفقیت رسیده اند، تنفس صحیح را دلیل این موفقیت شان می دانند. بچه هایتان در هنرهای رزمی نحوه ی درست نفس کشیدن و حتی ریلکس شدن زیر فشار را یاد می گیرند.

 

حرف آخر این است که تقریبا هر بچه ای می تواند هنرهای رزمی بیاموزد و از تمرین آنها بهره مند شود. مسئله ی مهم، انتخاب مربی و مدرسه است. من در نقطه ی شروع، یک مربی آینده نگر را انتخاب می کنم که در مورد نیازهای بچه ها بیشتر صحبت کند تا برنامه ی خودش.

 

برچسب ها: هنر های رزمی آموزش هنرهای رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha