سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

به این 5 دلیل، نباید ورزش کنید.

به این 5 دلیل، نباید ورزش کنید.
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۱۴ بازدید کنندگان:۷۰۵ نویسنده:قاسم نژاد

1. وقتی صدمه دیده اید.


من افرادی را دیده ام که با دست شکسته (دست گردن آیز) در کلاس بوکس حضور یافته اند. افراد شلی را دیده ام که سعی کرده اند بدوند، هر لحظه  به نظر می رسد که پایشان بشکند.


بسیاری از ما یاد گرفته ایم که " نابرده رنج، گنج میسر نمیشود". ما ورزشکار سرسختی را که مسیر تمریناتش را با درد ادامه می دهد، تحسین می کنیم. اما من فکر می کنم که مانترا (وردخوانی و تکرار کلماتی در ذهن خود که به موفقیت فرد کمک می کند) احمقانه است. درد بخش مهمی از اطلاعات است و نشانه ی عدم رمق در آن قسمت است. دو کار را نباید هرگز هنگام درد انجام داد، یکی نادیده گرفتن آن و دیگری فشار دادن و اذیت کردن آن قسمت.

 

درد به بدن تان می گوید: متوقف شو و به من نگاه کن. دفعه ی بعدی که درد را احساس کردید، کار درست را انجام بده، متوقف شو و به هشدار های آن توجه کن.

 

نکات مثبت صدمه دیدگی دو چشم انداز روشن دارد:

  • 1. درس عبرت گرفتن از شکست تان.
  • 2. داشتن فرصت برای تغییر روش خود و بهره بردن از انتخاب جدید.


بعد از جراحی عضلات روتاتور کاف شانه ام به مدت تقریبا یک سال نتوانستم وزنه برداری یا تمرینات بوکس کنم، و به جای آن دوچرخه سواری جاده ای کردم. به جای فشار آوردن روی درد، روش متفاوت و به همان اندازه لذت بخش را برای حرکت دادن بدنم انتخاب کردم.

 

2. هنگامی که از مشکلات تان فرار می کنید.


عضلات شکمی ازدواج تان را حفظ نمی کند و به رابطه تان با همسرتان کمک نمی کند. 10 درصد چربی بدن نیز باعث اخراج تان از کار نمی شود. من همیشه سلامتی و تندرستی را در اولویت اول زندگیم قرار می دهم، اما تناسب اندام از خانواده، افراد نزدیک و شغل تان مهم تر نیست.


البته تعادلی برای این معادله وجود دارد. در سال 2008، دستورالعمل های فدرال پایه ریزی شد که 150 دقیقه در هفته، تمرینات با شدت متوسط، مزایای سلامتی قابل توجهی نشان داد. علاوه بر این، افرادی که هر هفته 150 دقیقه تمرین می کنند (در مقایسه با افرادی که این اندازه تمرین نمی کنند)، احتمال مرگ زود رس در آنها 20 درصد کمتر است. اما اگر کسی سه برابر آن میزان حداقل تمرین بکند، خطر مر گشان فقط 4 درصد پایین می آید.

 

اگر زندگی تان خارج از تعادل است، به جای اینکه ساعات بی شماری را در باشگاه سپری کنید، سعی کنید فقط روی 20 دقیقه ی تمرینات تان تمرکز کنید و بیشتر مزایای سلامتی را بگیرید.

 


گرچن رینولدز (Gretchen Reynold) در کتاب " 20 دقیقه ی اول" اظهار می کند که بیشتر مزایای ورزش از بیست دقیقه ی اول حاصل می شود. من به شما نمی گویم که باید در روز فقط بیست دقیقه ورزش کنید. در صورتی که از ورزش کردن لذت می برید و سبک زندگی تان اینطور ایجاب می کند، می توانید سه ساعت در روز ورزش کنید. اما اگر زندگی تان از تعادل خارج است، به جای سپری کردن ساعات بی شمار در باشگاه، سعی کنید روی بیست دقیقه تمرین تمرکز کنید و بیشترین مزایای سلامتی را از آن خود کنید.

 

3. اگر برای کاهش وزن ورزش کنید.

 

ورزش برای کاهش وزن

 

بارها افرادی به من گفته اند که نتایج مدنظرشان را از ورزش نمی گیرند. تقریبا منظورشان از نتایج دلخواه؛ عدم کاهش وزن است.

 

تناسب اندام برای کاهش وزن نیست، بلکه سلامتی و تناسب می آورد. فیتنس افزایش میزان شناهایی است که در یک دقیقه می توانید انجام دهید. و همچنین به سریع تر انجام دادن آنها کمک می کند و برداشتن وزنه ی بیشتر را باعث می شود. یک نتیجه ی فیتنس ممکن است پایین آورد کلسترول و فشار خون نیز باشد. اما کاهش وزن درباره ی خودتان و رابطه ی فیزیولوژیکی و عاطفی تان با غذاست.

 

اگرچه بدن انسان به معنای حرکت است و هر فردی باید به طور روزانه وقتی را برای تحرک بگذارد. به جای استفاده از کلمه ی "ورزش" بهتر است کلمه ی "فعالیت" یا "حرکت" را جایگزین کنیم.

 

یک ضرب المثل قدیمی می گوید: شما نمی توانید یک رژیم بد را ترک کنید. علم نیز این گفته را تایید می کند. ورزش به عنوان یک رژیم، یک اشتباه است. طبق گفته ی تیموتی کالفیلد (Timothy Caulfield) در کتابش ( خلاصه ای از رابطه ی رژیم و ورزش)، " این اطلاعات صرفا استفاده از ورزش را به عنوان روش اصلی برای لاغر شدن تایید نمی کند".

 

ابتدا وزن تان را کاهش دهید، سپس ورزش کردن را شروع کنید. گذشته از این، اگرچه مطالعات نشان می دهد که ورزش روش خوبی برای کاهش وزن نیست، اما بخش مهمی از کاهش وزن است. طبق یک مطالعه ی انجام شده، 90 درصد افرادی که به طور موفقیت آمیزی وزن شان را کاهش دادند، آنهایی بودند که روزانه یک ساعت ورزش کردند.

 

4. اگر در گروه مزخرفی هستید و یا اصلا تو هیچ گروهی نیستید.

 

دویدن یک نفره

 

ورزشکاران به دو صورت ورزش می کنند. به صورت تکی و گروهی. در هر دو حالت، ورزش ممکن است گیج کننده باشد، اگر در اطراف تان افراد خوبی نباشد. اگرچه ورزش یک سیاحت فردی است و مطمئنا هیچ چیز اشتباهی در یک دویدن عالی، یا دوچرخه سواری وجود ندارد، زندگی (شانس) به طرف این افراد می رود. حمایت مهم است و اگر دور و برتان افراد بدی باشند و به کسی تکیه نکنید، احتمالا حمایتی را که نیاز دارید، کسب نمی کنید.

 

بر طبق یک مطالعه از روزنامه ی آکادمی دستیاران پزشکی آمریکا، افرادی که با یک پارتنر (دوست) یا گروه ورزش می کنند، احتمال بیشتری برای ادامه دادن مسیر دارند. علاوه بر این، علم جدید به آن دسته افراد گروهی که ممکن است ورزش را رها کنند، پیشنهاد می کند که ورزش هایی همراه با رقص و خنده انجام دهند تا ورزش از حالت خسته کننده درآید.

 

5. وقتی که از ورزش کردن متنفرید.

 

زندگی پر از چیزهایی است که اصلا دوست نداریم، مانند رفتن سرکار، پرداخت مالیات و قرار ملاقات دکتر. ورزش نیز متعلق به فهرست اعمالی است که فقط در صورت نیاز با آن کنار می آییم و آن را انجام می دهیم.

 

 

اگرچه بدن انسان به معنای حرکت است و هر فردی باید به طور روزانه وقتی را برای تحرک بگذارد. به جای استفاده از کلمه ی "ورزش" بهتر است کلمه ی "فعالیت" یا "حرکت" را جایگزین کنیم. و اگر شما از رفتن به باشگاه متنفرید، روش متفاوت دیگری برای حرکت کردن، پیاده روی، گردش یا بازی فریزبی (Frisbee) پیدا کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha