سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 دلیل برای نوشیدن آب بیشتر

10 دلیل برای نوشیدن آب بیشتر
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۱۰ بازدید کنندگان:۵۹۱ نویسنده:قاسم نژاد

آیا امروز تشنگی برایتان اتفاق افتاده است؟ می توانید حدس بزنید وقتی که احساس تشنگی می کنید، شما کم آب هستید. این تشنگی، نیاز بدن به آب رسانی (هیدارته کردن) مجدد است. تقریبا 60 درصد بدن شما از آب تشکیل شده است. یعنی، هنگامی که به بدن آب می رسانیم و اکثر ما به طور مداوم چندین بار در طول روز، بدن را هیدراته می کنیم، روی عملکرد قسمت اعظم بدن تاثیر می گذاریم. تقریبا همه ی سیستم های بدن مان نیز بدون مصرف آب مناسب، خوب کار نمی کند. پس در واقع این گفته ها به چه معنی است؟

 

چرا باید آب بیشتر بنوشیم.

 

1. اگر آب ننوشید، می میرید.

 

خیلی مهم است. با توجه به محیط پیرامون مان، ما فقط چند روز (شاید یک هفته)بدون آب زنده می مانیم. اما بدون غذا مدت بسیار بیشتری زنده می مانیم. ما باید مصرف آب بیشتر را (بسیار بیشتر از مقداری که اکنون مصرف می کنیم) در اولویت قرار بدهیم.

 

2. جلوگیری از سرطان


بله، درست است. تحقیقات مختلف نشان می دهد که هیدراته ماندن بدن، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را 45 درصد، سرطان مثانه را 50 درصد و همچنین خطر ابتلا به سرطان سینه را هم کاهش می دهد.

 

3. کاهش کج خلقی و بدخویی


تحقیقات نشان می دهد که کم آبی بدن می تواند روی روحیه تان تاثیر بگذارد و شما را بدخلق و مغشوش کند. با نوشیدن آب بیشتر، فکرتان را رها کنید و خوشحال تر شوید.

 

4. عملکرد بهتر


هیدراتاسیون مناسب به افزایش عملکرد ورزشی و آمادگی جسمانی کمک می کند. 75 درصد بافت ماهیچه را آب تشکیل داده است! کم آبی بدن ممکن است باعث ضعف، خستگی، سرگیجه و عدم تعادل الکترولیت شود.

 

5. کاهش وزن


گاهی اوقات ما فکر می کنیم گرسنه ایم، در حالیکه در واقع تشنه هستیم. وقتی ما این تشنگی را نادیده بگیریم، بدن مان همه ی هشدار ها را به جریان می اندازد. به همین دلایل، هیدراته ماندن بدن، اشتها را مهار می کند و باعث می شود  وزن تان کاهش یابد.

 

6. کاهش درد مفصلی

 

نوشیدن آب با نرم و هیدراته کردن غضروف استخوانها به کاهش درد مفاصل کمک می کند. در واقع این تاثیر گلوکوزامین در کاهش درد مفصل، از طریق جذب آب توسط غضروف است.

 

7. از بین بردن مواد زائد و باکتری ها


سیستم گوارشی ما برای عملکرد بهتر به آب نیاز دارد. مواد زائد به شکل ادرار و عرق دفع می شود. اگر ما آب کافی ننوشیم، مواد زائد از بدن پاک نمی شود و در بدن جمع و باعث ایجاد مشکلات بی شماری در آن می شود. همچنین ترکیب آب با فیبر به درمان یبوست کمک می کند.

 

8. جلوگیری از سردرد


گاهی اوقات ممکن است سردرد از کم آبی بدن باشد، بنابراین نوشیدن آب می تواند از سردرد جلوگیری کند و حتی سردرد شدید را آرام کند. این بار اگر سردرد داشتید، برای تسکین آن آب بنوشید.

 

9. شادابی و طراوت پوست

 

پوست، بزرگترین و گسترده ترین عضو بدن مان است. مصرف فراوان و مکرر آب، رنگ و بافت پوست را از با ایجاد سلول های جدید بهبود می بخشد. به علاوه، نوشیدن آب به پوست کمک می کند تا وظیفه اش را که تنظیم دمای بدن از طریق عرق کردن است، به خوبی انجام دهد.

 

10. تغذیه ی بدن


آب در اصل برای گردش مواد غذایی در بدن است. آب، سیستم حمل و نقل بدن را به عهده می گیرد.

 

قوانینی برای نوشیدن آب

 

  • اگر 72 کیلوگرم وزن دارید، باید در روز 2 کیلوگرم آب بنوشید.
  • همیشه و هر جا، یک بطری آب با خود داشته باشید.
  • میوه و سبزیجات خام مصرف کنید، چون سرشار از آب هستند. شما می توانید آب را نه فقط از نوشیدنی ها، بلکه از غذاها هم بگیرید.
  • آب و مایعات دیگر بنوشید تا وقتی که ادرار تان مکرر و رنگش روشن شود.

 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha