سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

راهنمایی های تای چی

راهنمایی های تای چی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۴/۳۱ بازدید کنندگان:۸۹۶ نویسنده:سامان موسوی

 

شاید در مورد تای چی و سبک های آن شنیده باشید و سوالاتی در ذهن تان بوجود آمده باشد که جوابی برای آنها نیافته اید. در این بخش قصد داریم به سوالاتی که معمولا در مورد تای چی پرسیده می شوند بپردازیم و جوابی برای آنها ارائه کنیم.

 

تای چی چیست؟

تای چی که آن را با نام تای چی چوان هم می شناسند، ترکیبی از تنفس عمیق و آرام همراه با حرکات نرم و ملایم می باشد. تای چی در قرن 13 میلادی در چین توسعه یافته است. امروزه تای چی را در سراسر جهان به عنوان ورزشی برای سلامتی می شناسند.

 

تای چی چه فوایدی دارد؟

در حالی که آزادی عمل برای مطالعه دقیق تر مزایای سلامتی تای چی وجود دارد، مطالعات نشان داده است که تای چی می تواند در افرادی که بالای 65 سال سن دارند استرس را کاهش دهد. بهبود تعادل و تحرک عمومی و افزایش قدرت عضلانی از دیگر مزایای تای چی می باشد.

 

آیا تای چی می تواند از زمین گیر شدن افراد مسن جلوگیری کند؟

بعضی از تحقیقات نشان می دهد تای چی می تواند خطر زمین گیر شدن در بزرگسالان را که در معرض خطر هستند کاهش دهد. با این حال تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

آیا تای چی می تواند به افراد مبتلا به ورم مفاصل کمک کند؟

شواهدی وجود دارد که تای چی می تواند به بهبود تحرک در مچ پا، ران و زانو  در افراد مبتلا به ورم مفاصل کمک کند. با این حال هنوز معلوم نیست که تای چی می تواند به کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی در افراد مبتلا به ورم مفاصل کمک کند یا نه.

 

آیا تای چی برای درمان پوکی استخوان مفید است؟

مطالعات از منافع بلقوه تای چی برای افراد مبتلا به پوکی استخوان می گویند. اما در حال حاضر هیچ شواهد قانع کننده ای وجود ندارد که تای چی می تواند به پیشگیری یا درمان پوکی استخوان کمک کند.

 

من برای تای چی خیلی پیرم؟

نه، تای چی معمولا یک ورزش کم فشار است به این معنی که فشار زیادی را به استخوان ها و مفاصل وارد نمی کند و بیشتر افراد قادر به انجام آن هستند.

 

آیا تای چی برای من مناسب است؟

اگر هرگونه نگرانی در مورد وضعیت سلامتی خود یا مشکلاتی از قبیل فتق، درد پشت و پوکی استخوان شدید دارید و یا باردار هستید قبل از شروع تای چی با پزشک خانوادگی خود مشورت کنید. شاید لازم باشد اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.

 

آیا برای تمرین تای چی باید تناسب اندام داشته باشم؟

خیر، تای چی برای همه است. تای چی برای افراد مسن که مایل به بالا بردن سطح فعالیت خود به آرامی و به تدریج هستند ایده آل است. همچنین بسیاری از حرکات تای چی برای افرادی که ناتوانی حرکتی دارند مفید می باشد.مانند کسانی که روی ویلچر هستند.

 

آیا امکان دارد هنگام انجام تای چی آسیب ببینم؟

تای چی ورزشی آرام است و اگر به درستی انجام شود بعید است که آسیبی به شما وارد شود. تای چی ورزشی کم فشار است و فشار کمی به شما وارد می کند.

 

راهنمایی در مورد شروع کار

قبل از اینکه در کلاس های تای چی ثبت نام کنید بهتر است که چند جلسه به آنجا بروید و از نزدیک با شیوه کار آن آشنا شوید تا ببینید برای شما مناسب است یا نه.اگر مشکل خاص پزشکی دارید قبل از رفتن به کلاس با دکتر خود صحبت کنید.

 

آیا تای چی شامل سبک های مختلفی می باشد؟

بله، شبیه  yang، chen و wu می باشد. برخی از اساتید اغلب ترکیبی از سبک های مختلف را آموزش می دهند. تفاوت اصلی بین این سبک های تای چی در سرعت حرکت و حالات بدن می باشد.

 

آیا می توانم از طریق کتاب یا DVD تای چی یاد بگیرم؟

بهتر است اصول اولیه تای چی را نزد یک مربی یاد بگیرید و سپس برای یادگیری بیشتر از کتاب و DVD های آموزشی کمک بگیرید.

 

 

برچسب ها: تای چی چی کونگ سبک های هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha