سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی ابتدایی در مورد تای چی

نکاتی ابتدایی در مورد تای چی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۲ بازدید کنندگان:۱۱۱۱ نویسنده:سامان موسوی

اگر شما عکس یا فیلمی از مردم در چین دیده باشید که مشغول انجام تمرینات ملایم و ظریفی هستند، به احتمال زیاد دارند تای چی کار می کنند. تخمین زده می شود حدود 200 میلیون نفر در دنیا به تمرین تای چی مشغول باشند. تای چی با بسیاری از ورزش های دیگر تفاوت دارد چرا که مستقیم با زندگی شما ارتباط دارد و می تواند تاثیرات مثبتی بر زندگی شما داشته باشد. با انجام تای چی سرزنده تر خواهید شد و جنب و جوش بیشتری در زندگی خواهید داشت.

 

توسعه تای چی

حرکات تای چی راهی برای توسعه و افزایش نیروی زندگی هستند. درک اینکه چگونه این اتفاق می افتد کمی دشوار است. چون تای چی یک ورزش چینی است و حرکات و تکنیک های آن با نام های چینی نام گذاری شده اند، تلفظ و درک معنی آنها مقداری دشوار است.

 

تای چی در مقابل چی گونگ

تای چی اغلب با یکی دیگر از ورزش چینی به نام چی گونگ، اشتباه گرفته می شود. اهداف توسعه تای چی و چی گونگ یکسان هستند. با این حال، ورزش چی گونگ بر روی نوع خاصی از جریان متمرکز است. اما رزمی کاران تای چی سعی می کنند که در هر حرکت از تمامی جریان ها استفاده کنند.

 

ورزش کامل

تای چی را به عنوان ورزشی کامل و ایده ال می شناسند. برای همه قابل دسترس است و صرف نظر از سن و تناسب اندام هر کسی می تواند آن را انجام دهد. آسیبی به بدن وارد نمی کند در حالی که فواید سلامتی و تناسب اندام بالایی دارد.

 

تای چی برای مبارزه

اکثر کسانی که تای چی را انجام می دهند بیشتر بر روی جنبه های سلامتی آن تمرکز دارند اما برخی دیگر تای چی را برای یادگیری مبارزه انجام می دهند و بر روی جنبه رزمی آن تاکید دارند. اگر چه امروزه، تای چی را بیشتر به عنوان ورزشی برای سلامتی می شناسند اما تای چی را که به نام تای چی چوان شناخته شده بود در ابتدا برای مبارزه و دفاع شخصی ساخته و گشترش یافت.

 

تاریخچه تای چی

تاریخچه تای چی به بیش از 500 سال پیش برمی گردد که در یک روستای دور افتاده در چین گسترش یافت. اگر چه ابتدا تای چی را به عنوان ورزشی برای مبارزه می شناختند  اما بسیاری از ورزش کاران، امروزه تای چی را به عنوان ورزشی برای سلامتی انجام می دهند.

 

فلسفه تای چی

تای چی بیشتر از یک ورزش ساده است. تای چی که چهارچوبی برای برخورد با نیروهای تعامل در زندگی است به عنوان یک هنر پربازده شناخته شده است. به طوری که ممکن است از مشتی که حریف به شما می زند به نفع خود استفاده کرده و نهایت استفاده را از آن ببرید. این رویکرد یکی از جنبه های اصلی تای چی است. تای چی فقط به یک سری از حرکات ساده ختم نمی شود، بلکه یک فقلسفه و روش برای زندگی بهتر می باشد.

 

شروع تای چی

ما در اینجا نکاتی را برای درک بیشتر تای چی نام بردیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ، فلسفه و جنبه های سلامتی آن تحقیقات بیشتری انجام دهید. اما دانستن آنها برای شروع یادگیری تای چی ضروری نیست. اما آشنایی با فلسفه و تاریخچه تای چی می تواند به شما کمک کند که با عمق بیشتری به یادگیری آن بپردازید.

 

برچسب ها: آموزش تای چی تای چی چی کونگ
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha