سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تای چی را یاد بگیریم؟

چگونه تای چی را یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۱/۱۳ بازدید کنندگان:۱۷۲۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 


بسیار عالی است با نفراتی که در تای چی خبره هستند مشاوره کنید. تای چی یک تمرین عمیق است و در ابتدا می توان آن را آسان کرد. در ادامه این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه شروع به یادگیری تای چی کنید.


پیدا کردن یک مربی خوب

یک مربی خوب باید بتواند حرکات و تکنیک ها را به خوبی نشان داده و توضیح دهد. اگر در مورد چیزی سوال داشتید یا حرکتی را خوب یاد نگرفتید باید به مربی تان بگویید تا در این زمینه به شما کمک کند. هنگام توضیح حرکت خاص، باید تعادل بین مفاهیم بزرگ (پرورش چی، هماهنگ کردن حرکات، قصد و غیره). اگر مدرس زمان زیادی را صرف صحبت در مورد توانایی های فوق العاده کند اما نتواند بصورت عملی چیزی به شما یاد دهد به درد نمی خورد.


حرکات آهسته بدون تغییر در سرعت

داشتن موضع آرام همیشه یکی از نشانه های خوب است. همچنین حرکات کل بدن کلید اصلی در بیشتر حرکات تای چی این است که باید به هم متصل شوند. دور کمر (وسط یا Tan Tien) آغازگر است و پست همه چیزهایی که ما انجام می دهیم حرکت می کند.


تمرین روزانه را ترویج دهید

اینکه هر روز ده دقیقه یا دو ساعت تمرین می کنید مهم نیست، مهم آن است که بطور پیوست آن را ادامه دهید.


عجله نکنید

تای چی یک فرایند مادام العمر است و هر قدم در طول راه لذت بخش است. بهتر است عمیقا متوجه حالات فرم ها شده و بصورت پیوسته آنها را تمرین کنیم تا بتوانیم بطور کامل بر روی هر کدام از حرکات و فرم ها کنترل پیدا کرده و آنها را درک کنیم. با این کار، شما از تجربه عمیق تری برخوردار خواهید بود.


تمرین Yichuan (مدیتیشن ایستاده)

موقعیت های خاص Yichuan وجود دارد که شما می توانید از هر حالت از تای چی به عنوان مدیتیشن ایستاده خود استفاده کنید. Yichaun فوق العاده با ارزش است چون هم ذهن را برای تمرین آماده می کند و هم به توسعه توانایی های آرامش بخش و ریشه بدن می پردازد. با نگه داشتن یک موقعیت برای 10 دقیقه آن را امتحان کنید، صاف ایستاده، نفس های طولانی در شکم داشته باشید، به افق نگاه کرده و تمام مفاصل را آرام و باز بگذارید. هر وقت فکر و حواس پرتی به سراغ تان آمد اجازه دهید برود و دوباره با تنفس طولانی آن را شروع کنید. اگر شروع به لرزش کنید عالی است بدن شما از تنش عمیق ذخیره می شود. اگر 10 دقیقه در ابتدا برایتان زیاد است اشکالی ندارد، با 5 دقیقه آن را شروع کنید.


پایدار باشید

شما باید با تمرین خود را به چالش بکشید و در عین حال از انجام دادن آن نیز لذت ببرید.


نکات مهم

-    از اساتید سبک Guru دوری کنید
-    زمان مدیتیشن خود در تای چی را به مرور افزایش دهید، اگر عضلات شما هنوز خوب نیستند ممکن است دردتان بگیرد.
-    در ابتدا پیشرفت آهسته است، نا امید نشوید. بدن شما در حال یادگیری یک راه جدید برای حرکت است و این طول می کشد.
-    از زانوهایتان محافظت کنید. هنگامیکه زانوهایتان را خم می کنید هرگز اجازه ندهید که بیشتر از مچ پایتان باشند. همچنین اگر وزن شما بطور کامل بر روی یک پا است از حرکت بیش از حد به آرامی جلوگیری کنید.
 
 

برچسب ها: آموزش تای چی تای چی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha