سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نحوه شروع کار با نانچیکو

نحوه شروع کار با نانچیکو
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۲ بازدید کنندگان:۹۱۴ نویسنده:سامان موسوی

اینکه آیا که شما یک هنرمند رزمی کار یا اینکه فقط عاشق فیلم های بروس لی هستید مهم نیست، یادگیری و استفاده از نانچیکو یک سرگرمی ارزشمند و لذت بخش است. در این مقاله قصد داریم نحوه شروع کار با نانچیکو را به شما آموزش دهیم.

 

 

1- یک نانچیکوی تمرینی بخرید

منظور از نانچیکوی تمرینی نانچیکویی است که از فوم درست شده و به وسیله دو بند یا زنجیر به هم متصل شده اند. با یک جستجوی ساده در فروشگاه های هنرهای رزمی می توانید نانچیکوی مورد نظر خود را بیابید. به یاد داشته باشید که در صورتیکه آماتور هستید نانچیکوی تمرینی تهیه کنید زیرا ضربه زدن به خود با فوم بهتر از چوب یا آهن است.

 

2- به آهستگی شروع کنید

نانچیکو را در دست بگیرید و آن را به آرامی بچرخانید تا به در دست داشتن آن عادت کنید. پس از مدتی که راحت تر توانستید آن را در دست بگیرید و احساس راحتی کردید آن را به شکل عدد 8 انگلیسی بین دست های خود جابجا کنید. وقتی که به آن مسلط شدید و اعتماد به نفس خود را بازیافتید می توانید به آرامی سرعت خود را افزایش دهید.

 

3- حرکات اساسی را یاد بگیرید

شما باید یاد بگیرید که چگونه نانچیکو را به شکل عدد 8 انگلیسی حرکت داده و بچرخانید، آن را از زیر بغل خود عبور دهید، آن را به دور کمر خود چرخانده و حرکات راست و چپ را با آن انجام دهید. وقتی که شما این حرکات ساده را یاد گرفتید می توانید سراغ انجام حرکات پیچیده تر و سخت تری بروید. روش دیگر این است که یک کتاب در مورد اصول نانچیکو بخرید. پیشنهاد ما این است که ویدیوهای آموزش نانچیکو که توسط استادان خبره و با تجربه آموزش داده می شود را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.

 

4- در ادامه سراغ حرکات پیچیده تر رفته و یا خودتان یک تکنیک جدید ابداع کنید

وقتی که توانستید تکنیک های پیشرفته را به خوبی یاد بگیرید و انجام دهید می توانید یک گام فراتر رفته و از ترکیب حرکات پیچیده ای که یاد گرفته اید یک تکنیک جدید اختراع کنید. شما حتی می توانید نحوه پرتاب و گرفتن آن را نیز یاد بگیرید.

 

5- پیشرفت به نانچیکوی چوبی

وقتی توانستید مراحل بالا را به درستی پشت سر بگذارید نوبت آن است که با یک چالش بزرگتر روبرو شوید. این چالش آن است که نانچیکوی تمرینی خود که از جنس فوم است را کنار گذاشته و با یک نانچیکوی واقعی که از چوب ساخته شده است تمرین کنید. تفاوت بین نانچیکوی از جنس فوم و چوب فقط در وزن آنهاست. وقتی که نانچیکوی چوبی را در دست گرفتید برای اینکه به آن عادت کنید چند تکنیک ساده را با آن انجام دهید. وقتی که احساس کردید که به آن عادت کرده اید به مرور می توانید تکنیک های پیچیده تری را انجام داده و سرعت خود را کم کم افزایش دهید.

 

نانچیکو

 

نکته های مهم

·         سعی کنید که حرکات را به آرامی یاد بگیرید سپس به تدریج سرعت آن را افزایش دهید. برای ادامه دادن زیاد عجله نکنید و به مرور پیش بروید. حتی نانچیکوی از جنس فوم هم اگر درست کنترل نشود ممکن است که منجر به آسیب دیدگی شود.

·         به آرامی شروع کنید و آن را در اطراف بدن خود بچرخانید.

·         دامنه حرکات خود را از قبل تعیین کنید.

·         با نانچیکو تان به افرادی که در اطراف شما هستند ضربه نزنید.

·         شما می توانید آموزش نانچیکو را به صورت آنلاین از سایت ژیار آنلاین خریداری کنید.

·         به یاد داشته باشید که نانچیکو خطرناک است، پس از آن برای شوخی با دوستان خود استفاده نکنید.

 

هشدارها

·         به یاد داشته باشید که این یک سلاح است و اسباب بازی نیست. از نانچیکو فقط برای دفاع شخصی و ورزش استفاده کنید. در بعضی از کشورها استفاده از نانچیکو غیر قانونی است، پس قبل از هر چیزی با قوانین کشوری که در آن هستید آشنا شوید.

·         با نانچیکو می توانید به خودتان یا دیگران صدمه بزنید. بهتر است که کمک های اولیه در این مورد را بدانید. مراقب باشید.

برچسب ها: آموزش نانچیکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha