سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در بوکس مبارزه کنیم؟

چگونه در بوکس مبارزه کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۶ بازدید کنندگان:۶۶۷۹ نویسنده:سامان موسوی

 

بوکس یکی از ورزش های محبوبی می باشد که روز به روز بر تعداد افرادی که به این رشته رزمی وارد می شوند افزوده می شود. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم که چگونه مبارزه ای خوب داشته باشید؟


گرفتن حس حریف

به طور معمول اکثر بوکسورها دوست دارند که خشن به نظر بیایند. بعضی از آنان زرنگ بوده و به دنبال موقعیتی برای ضد حمله می گردند. بطور مثال، زمانیکه حریف می خواهد مشت اولش را بزند او جاخالی داده و سپس ضربه خود را وارد می کند. در صورتی که شما به دنبال ضد حمله هستید می توانید مشت یا ضربه ای نمایشی زده و به محض آنکه حریف به اشتباه عکس العملی از خود نشان داد به او ضربه نهایی را بزنید.


ضربه زدن به شکم

ضربه زدن به سر و پس از آن به بدن یکی از کارهایی است که اکثر مبتدی ها انجام نمی دهند. آنها زیاد به فکر زدن ضربه به بدن و شکم نیستند و تمرکزشان بر روی ضربه به سر می باشد. اما جالب است بدانید در صورتی که ضربه به کبد برخورد کند درد بسیاری داشته و می تواند باعث ایجاد صدمه شود.
یکی دیگر از مزایای ضربه زدن به شکم این است که هنگامیکه حریف تان به طرف شما هجوم می آورد شما می توانید ضربه ای جدی به شکم او بزنید، او برای دفاع از خود گاردش را پایین می آورد و شما نیز می توانید از فرصت استفاده کرده و ضربه ای محکم به سر او بزنید.


قرار دادن پا بر روی زمین

اکثر بوکسورهای مبتدی هیجان زیادی دارند و به همین علت مشت های زیادی می زنند و هنگام زدن هر کدام از مشت ها پاهایشان را از زمین بلند می کنند. در صورتی که هنگام زدن ضربه پایتان روز زمین ثابت نباشد یعنی ضربه مشت تان ضعیف تر خواهد بود. همچنین بالا آوردن پا باعث می شود که موقعیت و جایگاهی ثابت نداشته باشید و در برابر ضربات حریف آسیب پذیر باشید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که همیشه پایتان بر روی زمین قرار داشته باشد.


 حفظ آرامش خود

در هنگام مواجه با شرایط خاص نباید آنقدر بترسید که نتوانید عکس العملی مناسب از خود بروز دهید. اجازه دهید حریف کار خود را انجام دهد اگر او می خواهد انرژی اش را تخلیه کند آرامش تان را حفظ کرده و به او اجازه فعالیت بدهید. اکثر مبتدی ها تنها تا 2 دقیقه می توانند در رینگ دوام بیاورند به هر اندازه هم که زرنگ باشند باز به خاطر خستگی در گوشه ای از رینگ گرفتار خواهند شد. به همین جهت شما باید صبور بوده و کاری کنید که حریف تان خسته شود.


نفس کشیدن

هیچوقت نباید نفس کشیدن را فراموش کنید، شما باید همیشه نفس بکشید چه در موقعیت حمله باشید یا در حال دفاع کردن از خود. تمرینی که اکثر افراد مبتدی آن را باید انجام دهند این است که در اطراف رینگ چرخیده و سعی کنند که در موقعیت های مشت زنی نفس کشیده و همراه با آن ریتم مبارزه خود را حفظ کنند. این تمرین برای افراد تازه کاری که می خواهند ثابت بوده و انرژی شان را ذخیره کنند بسیار مفید است.
 


به حریف خود نگاه کنید

یکی از اشتباهاتی که اکثر بوکسورهای مبتدی انجام می دهند این است که از دیدن حریف خود چشم بر می دارند. شما باید آنقدر به حریف تان تسلط داشته باشید تا ضربات او را بلاک کنید. علاوه بر این، هنگامیکه در حمله می خواهید به حریف تان ضربه بزنید نیز باید تسلط و دیدی کافی به او داشته تا بتوانید به او ضربه بزنید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که به زمین یا سقف نگاه نکرده و به طور مستقیم به حریف تان خیره شوید.


 محدود کردن ضربات مشت

در هنگام زدن ضربات با مشت باید محتاط بوده و قدرتمند ظاهر شوید. به جای اینکه مشت هایی یکنواخت و به صورت پشت سر هم بزنید می توانید 4 تا 6 مشت ترکیبی عالی بزنید.


 صبر نکنید

شما نباید منتظر باشید که حریف تان تمام ضربات خود را به صورت کامل بزند، حتی در صورتی که در موقعیت دفاعی باشید. در صورتی که حریف تان به سمت شما حمله کرد ابتدا دست هایتان را خالی کرده و تلاش کنید با زدن ضربات از آن موقعیت خارج شده و حرکت کنید. شما نباید فقط در موقعیت دفاعی قرار داشته باشید، در صورتی که حریف تان با زدن چند ضربه به شما آسیب زده و می خواهد ضربات بیشتری به شما بزند از او دور شده و در همان حالت ضربه بزنید. سعی کنید ضرباتی بزنید که باعث برهم خوردن تمرکز حریف شوند.
 

برچسب ها: بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha