سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به ایروبیک رزمی و ایروبیک موی تای

نگاهی به ایروبیک رزمی و ایروبیک موی تای
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۷ بازدید کنندگان:۳۴۷۶ نویسنده:سامان موسوی

 

ایروبیک رزمی یکی از ورزش های جدیدی می باشد که توانسته است توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. موسیقی که در ایروبیک رزمی پخش می شود می تواند بسیاری از هیجانات جوانان را تخلیه کرده و آن ها را از مصرف مواد مخدر و توهم زا دور کند.
ایروبیک رزمی در دسته ورزش های هوازی طبقه بندی می شود که در آن از تکنیک های هنرهای رزمی (کاراته، تکواندو، کونگ فو، کیک بوکسینگ و دیگر هنرهای رزمی) استفاده می کنند. از دیدگاه آمادگی جسمانی و حفظ فاکتورهای آن، ایروبیک رزمی بدلیل اینکه تمرینات آن بر اساس استقامت، قدرت، سرعت، انعطاف پذیری، مهارت و چابکی طراحی شده است به نیازهای اکثر افراد پاسخگویی کرده است.
همچنین ایروبیک رزمی باعث می شود که تمرکز حواس بهتر شده و تاثیر زیادی بر روی هماهنگی عصب با عضله داشته باشد و به نوعی باعث خلاقیت فردی خواهد شد. موسیقی موجود در ایروبیک رزمی نقشی کلیدی در اختیار دارد. هماهنگی حرکات با ضرب آهنگ های ریتمیک در کیفیت تمرینات  فوق العاده موثر است و از نقطه نظر روحی نشاط را برای ورزشکار به ارمغان می آورد. علاوه بر این در بخش های رقابتی با توجه به طراحی موسیقی مورد نظر و ساخت آن تیم ها و نفرات بصورت کاملا موزون و هماهنگ می توانند در مسابقات شرکت نمایند .
اثرات مهم ایروبیک بر روی انسان:


•    باعث بالا رفتن استقامت قلبی و همچنین عضلانی می شود.


•    مهارت های تکنیکی را به فرد می آموزد.


•    باعث تناسب اندام می شود.


•    نشاط و شادابی را در فرد بوجود می آورد.


•    منجر به هماهنگی بین عصب و عضلات خواهد شد.


ایروبیک موی تای چیست؟

ایروبیک موی تای را می توان ترکیبی از تکنیک های رزمی و مهارت های موی تای دانست که با موسیقی به عنوان یک تمرین هوازی انجام شده و باعث تقویت دستگاه تنفسی و قلبی شده و همچنین هماهنگی عصب و عضله را نیز موجب می شود.
از ویژگی های ایروبیک موی تای می توان به تاثیر معنوی این تمرین بر روی ورزشکاران اشاره کرد. افزایش مهارت های تکنیکی و تناسب اندام ازجمله آثار تمرین ایروبیک موی تای می باشد. از نظر رقابتی ایروبیک موی تای با طراحی فرم های رزمی می تواند  مسابقات تخصصی و نمایشی را به صورت استانی،کشوری و بین المللی برگزار نماید .


انواع ایروبیک موی تای:


ایروبیک موی تای نوع همگانی

در قسمت همگانی، استراتژی کمیته ایروبیک موی تای معرفی و آموزش تکنیک های پایه این رشته به تمام افراد جامعه می باشد. با انجام فعالیت هایی همچون ورزش صبحگاهی یا عصرگاهی در باشگاها و یا پارک ها گام های اساسی در این زمینه برداشت.


ایروبیک موی تای نوع مهارتی :

همانطور که از اسمش معلوم است در این نوع از ایروبیک موی تای بر روی بخش مهارتی طراحی تمرینات و اجرای فرم ها با ترکیبات فنی و پیچیده تمرکز می کند. در بخش رقابتی تیم ها موظف به اجرای مارشال ها برای کسب امتیاز هستند در تمرینات هوازی یک جلسه ای سطح کلاس آموزشی پیشرفته می باشد .


ایروبیک موی تای نوع حرفه ای حرفه ای :

در بخش ایروبیک موی تای حرفه ای بیشتر بر روی چیزهایی همچون تکنیک های پیچیده دست و پا، تکنیک های قدرتی، پرش ها و حرکات آکروباتیک تمرکز شده است. در این بخش هر تیم می تواند با خلاقیت فرمی را طراحی  کرده و موسیقی و کروگرافی خاص خود را در بخش رقابتی ارائه دهد  .
 

برچسپ ها :
آیروبیک
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha