سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرینات کاردیو چه هستند و چرا باید آنها را انجام دهیم؟

تمرینات کاردیو چه هستند و چرا باید آنها را انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱۱ بازدید کنندگان:۹۲۷ نویسنده:سامان موسوی

کاردیو که کوتاه شده کلمه cardiovascular می باشد به طور معمول برای سیستم گردش خون که شامل رگ های خونی و قلب بدنتان می باشد بکار می رود. انجام تمرینات کاردیو به طور منظم منجر به افزایش ضربان قلب و پمپاژ بیشتر در رگ ها و در نهایت حمل مواد مغذی و اکسیژن به تمام سلول ها می شود.


به طور معمول هرگونه فعالیتی که ضربان قلب تان را به میزان 50 الی 75 درصد افزایش دهد می توان آن را یک کاردیو دانست. مهم نیست که ضربان قلب تان با دویدن بالا می رود یا با شنا، دوچرخه سواری، تنیس یا هر چیز دیگر، مهم این است که ضربان قلب تان بالا برود.
اکنون ممکن است که این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید کاری کنیم که ضربان قلب مان بالا برود؟ در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی چند مزیت مهم انجام تمرینات کاردیو بپردازیم.


تمرینات کاردیو باعث کاهش وزن تان خواهند شد

مطمئنا خودتان نیز قبول دارید که حرکت کردن در مقایسه با نشستن در جلو تلویزیون کالری بیشتری می سوزاند. به هر اندازه که تند تر بدوید بیشتر کالری می سوزانید. اگر اضافه وزن دارید می توانید این کار را انجام دهید: برای مثال اگر روزی 3000 کالری مصرف می کنید می توانید غذا خوردن تان را کاهش داده و با کمی تحرک کالری بیشتری بسوزانید تا در نهایت به کاهش وزن دست یابید.


این را بدانید که قلب هم یک عضله است

قلب تان هم یک بافت عضلانی بوده و مانند همه عضلات دیگر به ورزش برای تقویت کردن نیاز دارد و در غیر این صورت ضعیف خواهد شد. تصور کنید ۴ تای دیگر، هیچ‌گاه کار نخواهند کرد. به همین منوال پیش می‌روید تا اینکه دوباره تصمیم می‌گیرید از آن ۴ سیلندر بی‌گناه استفاده کنید. فکر می‌کنید حالا آن ۴ سیلندری که سال‌ها نادیده گرفته شده‌اند چطور کار خواهند کرد؟


هر چند گردش خون تان قوی تر باشد، مواد مغذی بیشتری به اندام ها می رسد

هنگامیکه مشغول انجام تمرینات کاردیو هستید سلول های بدن تان به اکسیژن و همچنین مواد مغذی بیشتری احتیاج خواهد داشت. برای رفع این کمبود ظرفیت ریه ها افزایش یافته و قلب هم خون بیشتری را پمپ می کند. این کار منجر به این خواهد شد که مواد مغذی بیشتری به بدن برسد. با انجام تمرینات کاردیو اگر قبلا سیستم قلبی و عروقی تان مانند خیابان های پیچ در پیچ و تنگ بود اکنون با انجام تمرینات کاردیو مانند یک بزرگراه بزرگ خواهند شد.


انجام تمرینات کاردیو منجر به جوانتر شدن مغز تان خواهد شد

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا توسط دانشگاه بوستون انجام شد به برسی رابطه بین افرادی که تناسب اندام دارند با قلب شان چگونه است. بر اساس این تحقیقات افرادی که ضعیف بودند نسبت به آنهایی که قلب قوی داشتند حجم کمتری از مغزشان را مورد استفاده قرار می دادند. به همین جهت به هر اندازه قلب تان ضعیف تر باشد قادر به حمل کردن خون کمتری خواهد بود و در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی کمتری به مغز خواهد رسید و منجر به پیر شدن سریع مغزتان خواهد شد.


کاردیو افسردگی را کاهش می دهد

کسانی که دچار افسردگی شدید هستند مجبوراند تا داروهای قوی مصرف کنند تا افسردگی شان تحت کنترل قرار بگیرد در حالیکه خود بدن تان آن دارو را درست می کند، البته به شرطی که به او اجازه دهید و موقعیت مناسب را برای فراهم کنید. دویدن باعث رها شدن اندروفین که هورمونی است که خلق و خون را دگرگون می کند می شود، درنتیجه حالتان بهتر می شود. بنابراین تمرینات کاردیو باعث کاهش داروهای شما شده و همچنین شما را از عوارض جانبی داروهای شیمیایی دور خواهد کرد.


کاردیو اعتماد به نفس را افزایش می دهد

با مکانیزه شدن کارها افراد زیادی هستند که زندگی بدون تحرکی دارند و فکر می کنند به جای اینکه بدنشان بخشی از خودشان باشد به آن به چشم یک وسیله نقلیه نگاه می کنند و اهمیت چندانی به آن نمی دهند. بر روی بدنتان کار کنید، آن را احساس کرده و تغییرات آن را ببینید، این کار دیدگاه شما را نسبت به بدن تان تغییر می دهد. به ویژه در صورتی که از تمرینات کاردیو سود ببرید وزن تان کم خواهد شد، خواب بهتری خواهید داشت و افسردگی تان کاهش می یابد. این تغییرات مثبت باعث می شوند که اعتماد به نفس تان به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.
 

برچسب ها: کاردیو آیروبیک
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha