سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مهارت های طناب زنی، بهتر شوم؟

چگونه در مهارت های طناب زنی، بهتر شوم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۶/۵ بازدید کنندگان:۳۱۱۵ نویسنده:آشتی مولائی

طناب زنی ، روشی جذاب برای رسیدن به تناسب اندام است. بهترین روش برای مهارت در طناب زنی، تمرین مکرر است. هر وقت برای اولین بار کاری را تجربه می کنید، در ان مهارت بسیاری ندارید. ولی به تدریج با صبر و استقامت در تمرینات، به مهارتی عالی دست پیدا خواهید کرد. تسلط داشتن در طناب زنی به زمان زیادی نیاز دارد ولی مهم ترین نکته در یادگیری آن ، تکرار است.

 

 

برای اولین بار به آسانی شروع به طناب زدن بکنید. سعی کنید طناب را به بالای سر برده و سپس یک پرش را با موفقیت انجام دهید. برای اولین بار شاید فقط بتوانید یک تا دو پرش را بدون وقفه انجام دهید ولی به تدریج با داشتن تمرینات مکرر، پرش های بهتری خواهید داشت. طناب زنی، روشی عالی برای بهتر شدن در تمرینات آیروبیک می باشد.

 

 

بعد از یاد گرفتن پرش های منظم می توانید برای یک دور طناب، دو پرش انجام بدهید. با پرش های مکرر به سرعت بهتری خواهید رسید و به تدریج استقامت بدنی تان بیشتر خواهد شد. با تمرین طناب زنی، تنوعی خاص در برنامه روتینتان ایجاد می شود.

 


در هنگام طناب زنی می توانید به صورت آهسته بدوید. می توانید طناب زنی را به شیوه هایی دیگر مثل sidestepping ( به طرفین رفتن در هنگام پرش) و حرکات لی لی انجام دهید. آموزش طناب زنی بر روی سایت های مختلف گذاشته شده است و در صورت تمایل می توانید ویدیوی آموزش پرش با طناب را در سایت ژیارانلاین خریداری فرمائید. پس به خاطر داشته باشید که تمرین مکرر سبب کسب مهارت می شود. در صورت تمایل می توانید طناب زنی را با یک طناب بزرگ تر و همراه با دوستانتان تجربه کنید.

 


حتما یک طناب مناسب برای طناب زنی انتخاب کنید. طناب اسباب بازی، گزینه ی مناسبی برای کودکان نیست. به جای آن یک طناب سنگین تر پلاستیکی یا نایلونی با دسته های محکم بخرید. طناب را در حال ایستاده به زیر پاهایتان ببرید. آیا دسته های طناب در زیر بغلتان قرار می گیرند؟ انجام آن کار، روشی مناسب برای تست طول طناب است.

 


در تمای فضاها می توانید به طناب زنی بپردازید. سایز مناسبی را از طناب را انتخاب کنید. بیشتر مردم، طناب هایی قابل تنظیم خریداری می کنند تا طول آن را به دلخواه تغییر بدهند. برای خرید طناب به یک فروشگاه معبتر لوازم ورزشی رفته یا یک نوع خاص را از فروشگاه های اینترنتی سفارش دهید. طناب های پلاستیکی ، گزینه ی مناسبی برای خرید نیستند چون طول آن ها برای بزرگسالان مناسب نیست و به دلیل سبکی در بالای سر، تاب می خورند. همان فروشگاه لوازم ورزشی مناسب تر است چون احتمالا می توانید آن را در مغازه تست کنید.

 


یک طناب قابل تنظیم باید دارای دسته هایی محکم به ویژه دسته های چوبی باشد چون گرفتنش راحت تر خواهد بود. شما اصلا دوست ندارید که در هنگام تمرین کردن، دسته های طناب از دستانتان رها شوند. باید وزن آن به حدی استاندارد باشد که به آسانی از بالای سر به زیر پاهایتان برود. طناب زنی ، یک  تمرین کاردیوی عالی برای تقویت ماهیچه های کل بدن است. اگر طناب قابل تنظیم خریداری بکنید، می توانید ان را درکیف گذاشته و برای تمرین به جاهای متنوع ببرید.

 

 

انواع مختلف تمرینات طناب زنی

 


با طناب زنی به مزایای بسیاری از جمله تمرینات کاردیو، سرعت بیشتر پاها و... دست پیدا می کنید. طناب زنی، یکی از ورزش هایی است که برای اجرای تمامی ورزش های دیگر پرکاربرد خواهد بود. طناب زنی، ورزشی تضمینی است چون برنامه ی ورزشی کاملی است. حتی انجام دادن آن هم  بسیار ساده است چون فقط به یک طناب و مقداری فضا برای تمرین نیاز دارید. طناب زدن دارای تمرینات مختلفی است. آسان ترین تمرین، همان پرش اصلی( Basic Jump) است. پرش اصلی با تاب خوردن طناب از بالای سر شروع می شود و سپس باید طناب را از زیر پاهایتان عبور دهید. در هنگام پرش ، پاها از روی زمین برداشته می شوند.

 

 

سرعت طناب زنی  برای افراد مختلف، فرق می کند. ست های مختلفی برای طناب زنی تنظیم شده اند. برای مثال آن ها دارای ست های 30 ثانیه، یک دقیقه و ... هستند و در بین تمامی ست ها، استراحتی کوتاه صورت می گیرد. در صورتی که دارای استقامت بدنی بالا باشید، می توانید زمان ست ها را خیلی بیشتر کنید.

 


 تمرین دیگر طناب زنی، jog step ( آهسته دویدن یا درجا زدن است) است. آن تمرین مثل تمرین اولی است ولی با این تفاوت که با هر بار چرخش طناب، فقط بر روی یک پا فرود می آیید. مهارت های دیگر در طناب زنی criss cross jump( ضربدر دست) و twisting jump( پرش چرخشی) و double under هستند.

 

 

برچسب ها: پرش طناب تمرینات استقامتی طناب بازی کاردیو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha