سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

فیتنس کیک بوکسینگ چیست؟

فیتنس کیک بوکسینگ چیست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۷ بازدید کنندگان:۲۵۴۴ نویسنده:آشتی مولائی

فیتنس کیک بوکسینگ چیست؟

ورزش فیتنس کیک بوکسینگ، روشی عالی برای انجام تمرینات قلبی و عروقی است و معمولا در سالن های بزرگ برگزار می شود. فیتنس کیک بوکسینگ ترکیبی از ورزش های ایروبیک، هنرهای رزمی، بوکس و ضربه زدن می باشد. همه ی مردان، زنان و بچه ها می توانند در کلاس های فیتنس کیک بوکسینگ شرکت کنند. فیتنس کیک بوکسینگ برخلاف کیک بوکسینگ معمولی، یک ورزش رقابتی نیست و معمولا مهم ترین هدف از انجام آن سلامتی است.

 

 

معمولا روش های مشت زنی، ضربه زدن و اجرای درست حرکات هنرهای رزمی در کلاس های فیتنس کیک بوکسینگ آموزش داده می شود. روش های مبارزه با حریف در آن کلاس ها آموزش داده نمی شود. البته ذکر این نکته لازم است که برای آشنایی با روش های مبارزه با حریف باید به کلاس هنرهای رزمی مراجعه کنید. هنرجویان در فیتنس کیک بوکسینگ به جای رقیب از کیسه ی مشت زنی برای تمرین استفاده می کنند. آن ها باید کیسه ی بوکس را به عنوان مهاجم یا دشمن تصور کنند.

 


آموزش تمامی حرکات توسط یک مربی صورت می گیرد. معمولا یک موزیک پرانرژی هم برای تحرک بیشتر هنرجویان پخش می کنند. از آن موزیک برای تشویق و بالابردن سطح انرژی هنرجویان در طول برنامه استفاده می شود. کیک بوکسینگ به عنوان یک ورزش قلبی عروقی بسیار خوب در نظر گرفته شده است و صدها کالری را در هر ساعتی می سوزاند.

 


معمولا کلاس را با گرم کردن بدن، کشش عضلات و حرکات ساده شروع می کنید. سپس ضربه زدن و مشت زنی به کیسه ی بوکس را بر اساس دستورات مربی انجام خواهید داد. هنرجویان در اتمام کلاس چند دقیقه ای را به خنک کردن بدن و کشش دوباره ی عضلات اختصاص می دهند. انجام تمرینات کششی بسیار مهم است ، چون دیگر دچار درد عضلات  نخواهید شد. مردم معمولا در طول کلاس های کیک بوکسینگ عرق زیادی می کنند و نوشیدن مقداری آب در آن کلاس ها مشکلی ایجاد نمی کند.

 


حتما قبل از شروع کلاس کیک بوکسینگ با دکترتان مشورت کنید. کیک بوکسینگ شکلی شدید از انجام تمرینات کاردیو است. در صورت آماده نبودن بهتر است آن ها را انجام ندهید چون احتمالا صدمه خواهید دید. طول کلاس های فیتنس کیک بوکسینگ چندین هفته طول می کشد. البته دیسک های ویدیویی بسیاری هم در بازار عرضه می شوند و شما می توانید آن ها را خریداری کرده و تمرینات کیک بوکسینگ را در خانه تان انجام دهید.

 

فیتنس کیک بوکسینگ

 

پوشیدن لباس مناسب و راحت در کلاس های فیتنس کیک بوکسینگ ضروری است. مردم باید لباس های نخی راحت و کفش های ورزشی بپوشند چون زدن ضربه های بالا(high kick) آسان تر می شود.

 


به طور کلی فیتنس کیک بوکسینگ روشی عالی و جذاب برای حفظ تناسب اندام است. نحوه ی دفاع شخصی و کنترل متجاوزان به خوبی در آن کلاس ها آموزش داده می شود. مردم بسیاری گفته اند که کلاس های فیتنس کیک بوکسینگ، تاثیر بسیاری در افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها داشته است. آن کلاس ها تسکین دهنده ی استرس یک روز کاری سخت هستند. مطمئنا بعد از مدتی کشش و آرام سازی عضلاتتان بهتر از قبل خواهد شد و سرعت بهتری در اجرای حرکات دست یا پاهایتان خواهید داشت.

برچسب ها: کاردیو کیک بوکسینگ مبارزات بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha