سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ایروبیک در هنرهای رزمی

ایروبیک در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۵/۲ بازدید کنندگان:۱۶۵۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

ازجمله عوامل تشکیل دهنده آمادگی جسمانی می توان به افزایش ظرفیت هوازی، توانایی جسمانی، آمادگی قلبی عروقی و افزایش گردش خون اشاره کرد. آمادگی جسمانی برای بهبود سلامت قلب، شش ها و دستگاه گردش خون اکسیژن موجود در هوا را به بدن انتقال می دهد.
 زمانی که بدن خسته می شود تسلط شما بر روی بدن کمتر شده و درنتیجه احتمال آسیب دیدگی تان به میزان زیادی افزایش خواهد یافت. به همین جهت انجام تمرینات ایروبیک به صورت صحیح به شما کمک می کند که از قدرت و سرعت خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و همچنین بتوانید به درستی بر روی اجرای مهارت و تکنیک تمرکز داشته باشید.
آمادگی جسمانی رزمی کار نیازمند تمریناتی است که در عین حال که بصورت پیاپی اجرا می شوند در مدت زمانی طولانی تر نیز انجام شوند. برای مثال ورزش هایی از قبیل دویدن به صورت آهسته، دوچرخه سواری، قایق رانی، پیاده روی، بالا رفتن از پله ها، طناب زدن، شنا و غیره هنگامی تاثیر مثبتی خواهند داشت که هر کدام از این فعالیت ها به مدت 20 دقیقه و با 60 الی 80 درصد از حداکثر گنجایش ضربان قلب انجام شوند (برای بدست آوردن گنجایش ضربان قلب تان باید سن خود را از عدد 220 کم کنید، عددی که بدست می آید باید برابر 60 الی 80 درصد ضربان قلب در حین انجام تمرینات باشد).


تمرین ایروبیکی سرعتی (به صورت دوره ای دویدن)

نحوه انجام این تمرین به این گونه است که یک دقیقه به صورت نرم، یک دقیقه با سرعتی معمولی و یک دقیقه با سرعت زیاد بدوید، پس از اتمام دوباره آن را تکرار کنید. 3 دقیقه تمرین بسیار شدید و 30 تا 60 ثانیه استراحت کامل بین آن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی آمادگی جسمانی رزمی کاران داشته باشد.


تمرین ایروبیکی قدرتی (به صورت دوره ای رکاب زدن دوچرخه)

برای انجام این تمرین، ابتدا یک دقیقه با دنده سبک رکاب بزنید، پس از آن یک دقیقه با دنده نیمه سنگین و یک دقیقه با دنده سنگین رکاب بزنید، البته باید به یاد داشته باشید که در چنین شرایطی نباید از صندلی دوچرخه بلند شوید.


تمرین ایروبیکی استقامتی ( پیاده روی، ترم دویدن، دوچرخه سواری)

شما باید تمریناتی از قبیل آهسته دویدن، پیاده روی و یا دوچرخه سواری را در مدت زمان 20 دقیقه و با 75 تا 85 درصد حداکثر گنجاش ضربان قلب تان انجام دهید.

در صورتی که یک رزمی کار هستید و 6 تا 8 هفته برای شروع مسابقات رزمی فرصت دارید اگر می خواهید به آمادگی کامل برسید باید توجهتان را بر روی انجام حرکت های سرعتی متمرکز کنید. البته در این بین به تمرینات قدرتی نیز نیاز خواهید داشت چراکه می خواهیم عضلات و دیگر قسمت های بدن را قوی و قدرتمند نگه داشته و از آسیب زدن به آن جلوگیری کنیم. سعی کنید که تمرینات سرعتی که در بالا به آن اشاره شد را حداقل 2 بار در هفته انجام دهید. باید بدانید که هر کدام از تمرینات ایروبیکی که انتخاب می کنید باید بیشتر بر اساس تمرینات دوره ای انجام شوند.
همچنین به یاد داشته باشید که قبل از شروع تمرینات بدن خود را با انجام کششی و مناسب گرم کرده و پس از اتمام تمرینات بدن تان را نیز سرد کنید. سعی کنید که از کفش و لباس های مناسبی استفاده کنید، در صورتی که با تجهیزات ورزشی با کیفیت و متنوع بهره مند هستید و از مناسب بودن آنها اطمینان دارید کم کم فشار تمرینات خود را افزایش دهید. سعی کنید همه تمرکزتان را بر روی نحوه انجام تمرینات منعطف سازید و آنها با بر اساس پیشرفته ترین روش های روز انتخاب کنید.
برای افراد رزمی کاری که نمی خواهند در مسابقات شرکت کنند و تنها به فکر آماده نگه داشتن بدن خود هستند پیشنهاد می کنیم که تمرینات دوره ای بالا را بصورت تلفیقی از تمرینات سرعتی و قدرتی در یک تا دو جلسه تمرین در هفته و تمرینات ایروبیک جهت بالا بردن توان جسمانی رد یک تا دو بار در هفته انجام دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم که تمرینات تخصصی خود را همراه با تعداد زیادی از حرکات کششی همراه کنید.

 
 

برچسپ ها :
آیروبیک ایروبیک
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha