سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین تمرینات برای کاهش وزن چه هستند؟

بهترین تمرینات برای کاهش وزن چه هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱۲ بازدید کنندگان:۹۳۶ نویسنده:سامان موسوی

چه کسی بدنی سالم، باریک و متناسب را دوست ندارد؟ داشتن اضافه وزن مشکلات زیادی ازجمله کاهش استقامت، کاهش قدرت سیستم ایمنی و کاهش اعتماد به نفس را بوجود می آورد. به جای اینکه گرسنگی بکشید تا وزن تان کم شود بهتر است فعالیت های فیزیکی را بالا ببرید تا به صورت اصولی و سالم وزن تان را کاهش دهید.


در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی 7 ورزشی که می توانند بهترین تاثیر را در کاهش وزن تان داشته باشند بپردازیم.


پیاده روی کردن

 

پیاده روی کردن


ازجمله بهترین ورزش ها غافل از سن و سال و وضعیت هر شخص پیاده روی می باشد. با پیاده روی کردن چیزی خرج نمی کنید، در حالیکه تاثیر خیلی زیادی خواهید دید. بهترین وقت برای انجام دادن یک پیاده روی خوب، صبح زود است. پیاده روی کردن در صبح، یک راه عالی برای شروع روزتان به حساب می آید.


دوچرخه سواری کردن

 

دوچرخه سواری


اگر ماشین دارید آن را در پارکینگ خانه قرار داده و یک دوچرخه برای خود تهیه کنید. دوچرخه سبک تر و ارزان تر بوده و به شما کمک می کند که وزن خود را کاهش دهید. دوچرخه راه ایده آلی برای پیمودن مسیرهای نزدیک است، زمانی که نمی خواهید پیاده روی کنید. همچنین به شما کمک خواهد کرد تا سریع تر به مسیرهایتان برسید. در نتیجه، شما لاغر تر و متناسب تر خواهید شد.


رقصیدن

 

رقصیدن


رقص را می توان ازجمله دلایلی دانست که چرا می گوییم ورزش کردن هم می تواند شاد و با حال باشد. بهترین بخش این چیز، تنوعی است که جلو رویتان است. برخی از رقص های محبوب که باعث خواهد شد وزنتان نیز کاهش پیدا کند، رقص عربی، هیپ هاپ، سالسا، زومبا، آفریقایی و هندی است. این ها نه تنها باعث خواهند شد بدنی متناسب پیدا کنید، بلکه یک سرگرمی جدید را خواهید آموخت.


شنا کردن

شنا


شنا نیز یک راه خوب و سرگرم کننده برای گذراندن زمان و همچنین بدست آوردن مزایای سلامتی ناشی از انجام آن می باشد. شما با استفاده از شنا کردن می توانید وزن خود را کاهش دهید. تحقیقات نشان داده اند که شنا بصورت میانگین در هر ساعت ۸۰۰ کالری می سوزاند. پس اگر تا حالا در کلاس های شنا ثبت نام نکرده اید همین حالا این کار را انجام دهید. اگر هم شنا بلدید، حالا وقتش رسیده که بیش از پیش شنا کنید.


اسب سواری

 

اسب سواری


اسب سواری نیز ازجمله راه های خوب و سرگرم کننده برای گذراندن آخر هفته و دست یافتن به مزایای سلامتی ناشی از آن می باشد. به جای آنکه آخر هفته تان را در سینما یا فروشگاه ها سپری کنید با دوستان تان به سوار کاری بروید. شما با هر ساعت اسب سواری حدود 200 تا 500 کالری خواهید سوزاند. همچنین اسب سواری یک راه خیلی خوب برای این است که دوستان جدیدی پیدا کنید، خوش بگذرانید، و البته بصورت همزمان کلی کالری بسوزانید.


صعود به بالا

 

صعود به بالا


در صورتی که عجله ندارید به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید. هنگامی که به بالای پله ها رسیدید کلی کالری سوزانده اید. اگر شما در طبقات خیلی بالا زندگی می کنید، آنگاه این کار امکان پذیر نیست، در غیر اینصورت، اگر استفاده از پلکان را به یک عادت برای خودتان تبدیل کنید، پس از مدتی به طور معجزه آسایی شاهد کاهش وزن خود خواهید بود. همچنین می توانید ورزش هایی همچون کوه نوردی و صخره نوردی را نیز تجربه کنید.


یوگای قدرتی

یوگای قدرتی


می توان گفت آرامش بخش ترین راه برای کاهش وزن یوگای قدرتی است. این ورزش دارای مزایای زیاد روحی و جسمی می باشد و می تواند کمک زیادی به کاهش وزن تان بکند. شما با انجام تمرینات یوگای قدرتی  نه تنها به تناسب اندام خواهید رسید بلکه روح و روان تان نیز متعادل می شود. بنابراین یوگای قدرتی را تجربه کنید تا هم از درون و هم از بیرون احساس تناسب کنید.

به یاد داشته باشید که ورزش هیچوقت کسالت آور نخواهد بود. شما به کمک این ورزش های منحصر به فرد می توانید به کاهش وزن مناسب دست پیدا کنید. امیدوارم که به کمک این تمرینات بتوانید به کاهش وزن دلخواه دست پیدا کنید.
 

برچسب ها: کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha