سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

15 توصیه رونالدو برای تناسب اندام و سلامتی

15 توصیه رونالدو برای تناسب اندام و سلامتی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۴ بازدید کنندگان:۵۵۵۲ نویسنده:سامان موسوی

 

کریستیانو رونالدو یکی از نام های جذاب و شناخته شده در ورزش فوتبال می باشد. البته او اکنون در بهترین شرایط آمادگی به سر می برد. اما رونالدو برای حفظ سطح تناسب اندام و ورزش خود شیوه زندگی سالمی را در پیش گرفته و به آن پایبند است.


رونالدو 15 توصیه مهم برای حفظ تناسب اندام و سلامتی دارد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت. سعی کنید توصیه های او را برای چند ماه انجام داده و پس از مدتی تاثیرات مثبت آن را در بدن خود احساس کنید.

1- بیاموزید که ذهن تان را نیز مانند بدن خود تمرین بدهید. شما باید بدانید که قدرت ذهنی اگر مهم تر از قدرت جسمی نباشد کمتر از آن نیست. انجام این کار شما را به هدف تان نزدیک تر خواهد کرد.

2- نظم و ترتیب داشته باشید. انگیزه خود را بالا نگه داشته و به روال تمرینی تان بچسبید. برای من هیچ راهی برای آسان گرفتن وجود ندارد، به همین دلیل باید به صورت جدی کار کنم.

3-  تعیین کردن هدف برای خود. این کار باعث بالا رفتن انگیزه تان شده و می توانید تمرکز تان را بر روی هدف خود منعطف کنید.

4- با یک دوست تمرینی کار کنید. تمرین کردن با یک دوست تمرینی حس رقابت را در شما بیدار کرده و باعث می شود که خودتان را رو به جلو هل دهید.

5- خواب مناسب واقعا مهم است.  من هر شب زود به رختخواب می روم بخصوص شب هایی که روز بعدش مسابقه دارم. خواب به بهبود عضلات کمک کرده و بسیار مهم است که خواب کافی داشته باشید.

6- گرم کردن مناسب، مانع از صدمه دیدن تان می شود. سعی کنید چند دور به طور آهسته دور زمین بدوید و حرکات کششی برای گرم کردن بدنتان انجام دهید. مطمئن شوید که کاری مشابه این در تمرینات خود انجام دهید حتی اگر آهسته دویدن در ورزشگاه باشد یا کار بر روی دوچرخه یا تردمیل.

7- ترکیب کنید. من پیشنهاد می کنم که تمرینات تان را با هم ترکیب کنید تا هم تمام اعضای بدن تان به کار مشغول شده و هم جذابیت آن را بیشتر خواهد کرد.

8- شدت بالا مهم است. ورزش های با شدت بالا برای افزایش استقامت، خون بیشتری پمپاژ می کنند. سعی کنید تمریناتی را که انجام می دهید در مدتی خاص آنها را با شدت بالا تمرین کنید.

9- تمرینات کاردیو کلیدی برای افزایش استقامت هستند. سعی کنید تمرینات قلبی عروقی را نیز در برنامه تمرینی تان بگنجانید. شما می توانید تمرینات کاردیو را در بازه های زمانی 30 دقیقه ای انجام دهید. کم کم می توانید مدت زمان آن را بیشتر کنید.

10- هر مکانی که هستید ورزش کنید. شما می توانید تمرینات مربوط به عضلات شکم را در هنگام صبح که بیدار شده اید یا شب ها قبل از رفتن به رختخواب در اتاق خوابتان انجام دهید. به هر اندازه این کار را بیشتر انجام دهید تبدیل شدن آن به یک روال تمرینی برایتان آسان تر خواهد شد.

11- تمرین خوب باید با یک رژیم غذایی خوب ترکیب شود. من رژیم غذایی با پروتئین بالا دارم و مقدار زیادی کربوهیدرات سبوس دار مصرف می کنم.همچنین میوه و سبزی بسیار زیادی می خورم و از خوردن چیزهای شیرین خودداری می کنم. من خوراک ماهی را خیلی دوست دارم.

12- مطمئن شوید که بدن تان هیدراته است. نوشیدن آب کافی بسیار مهم است. من از خوردن الکل پرهیز می کنم.

13- برنامه غذایی منظمی داشته باشید. اگر شما به طور منظم تمرین می کنید مهم است که برای حفظ سطح انرژی بالا و سوخت و ساز بدن تان برنامه غذایی منظمی داشته باشید. من گاهی اوقات 6 وعده غذایی کوچک می خورم تا مطمئن شوم برای هر جلسه از تمرین انرژی کافی دارم.

14-  به موسیقی گوش دهید. گوش دادن به موسیقی در هنگام تمرین باعث ایجاد تنوع در آن شده و همچنین انگیزه تان را نیز بالاتر خواهد برد. من علاقه زیادی به موسیقی هیپ هاپ دارم.

15- آرامش داشته باشید. در صورتی که زندگی تان آرام بوده و از آرامش خاصی برخوردار باشید نتیجه بهتری از تمرینات خواهید گرفت. من اوقات فراغتم را با دوستان و خانواده ام سپری می کنم. این کار باعث بالا رفتن آرامشم خواهد شد.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تناسب اندام تمرینات کششی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha