سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه ترس از مبارزه را کنار بگذاریم؟

چگونه ترس از مبارزه را کنار بگذاریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۱ بازدید کنندگان:۸۲۰۹ نویسنده:سامان موسوی

اکثر افراد از مبارزه کردن می ترسند. در این بین کسانی که به تازگی وارد دنیای هنرهای رزمی شده اند سهم بیشتری از این ترس دارند.


در این مقاله قصد داریم به شما 3 مهارت اصلی را بیاموزیم که با یادگیری آنها ترس تان از مبارزه کردن به میزان بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.


بالا بردن آستانه درد در مقابل ضربات وارده

ازجمله ورزش هایی که رزمی کار در آن با کمترین پوشش محافظتی مشغول مبارزه می شود کیوکوشین می باشد. به همین جهت شما باید کاری کنید که همانند یک رزمی کار حرفه ای تک تک اعضا و ماهیچه های بدن تان توانایی خود را در برابر برخورد ضربات بیشتر کنند. ازجمله جاهایی که در مبارزات کیوکوشین بیشتر در معرض برخورد ضربات قرار می گیرند می توان به پنجه ها، پاها، ساعد و غیره اشاره کرد. شما می توانید سختی این اندام ها را با زدن ضربات متوالی به کیسه شنی یا کیسه بوکس بالا برده و مانند یک سامورایی که هر شب شمشیر خود را صیقل می دهد شما نیز باید ابزار مبارزه تان را هر روز بهتر کنید.


بالا بردن استقامت و تمرکز بر روی اجرای تکنیک ها

می توان گفت که ترکیب فنی مهارت ها بی نهایت می باشد. رزمی کار باید قادر باشد که فاکتورهای فیزیکی و شخصیتی خودش را تحلیل کرده و پس از آن تکنیک هایی را جهت موفقیت در مسابقات و مبارزات به صورت متوالی تمرین کند تا بتواند بهترین و بالاترین مهارت را در انجام دادن آنها کسب کند. یک رزمی کار خوب باید این توانایی را داشته باشد که باتوجه به شرایط و وضعیت حریفش نحوه مبارزه خود را تغییر دهد. تماشا کردن مبارزه ای نفس گیر بین دو حریف قوی در کیوکوشین ازجمله هیجان های این رشته محسوب می شود.
اگر می خواهید که در کیوکوشین کاراته پیشرفت کنید باید هر روز و به صورت منظم آن را تمرین کنید، مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ است، مهمترین عامل در موفقیت در هر رشته ای تداوم و استمرار در انجام تمرینات می باشد. به همین جهت بعضی اوقات لازم است که از زمان بودن با خانواده، دوستان و یا سرگرمی خود بکاهید و آن را به تمرین کردن اختصاص دهید. می توان با قاطعیت گفت که تمرینات روزانه جزئی جدایی ناپذیر از کیوکوشین کاراته می باشد. از 3 ماه پیش از مبارزه، نظم شخصی و فداکاری برای تمرین و استقامت در اجرای تمرینات جهت تمرکز بر روی تمرین روزانه بسیار ضروری می باشد.


انجام مبارزات در داخل باشگاه

همانطور که می دانید کیوکوشین کاراته ورزشی فول کنتاکت می باشد. هر گونه ضربه ای که به حریف تان می زنید حتما باید بر روی او تاثیر بگذارد. شما باید انقدر تمرین کنید که قدرت ماهیچه های هر قسمت از بدن تان افزایش یافته تا تکنیک ها با نیروی مورد نیاز از طرف ماهیچه ها پشتیبانی شوند. علاوه بر این، مبارزان کیوکوشین کاراته باید توجه خاصی به قوی کردن سینه، شکم و همچنین ناحیه ران داشته باشند تا قادر باشند ضربات مشت و پای حریف را جذب کنند.
شما با تمرین کردن و انجام مبارزات زیاد در باشگاه به مرور می توانید راندمان خود را بالا برده و نقاط ضعف و قوت خود را تشخیص دهید تا در هنگام انجام مبارزات اصلی به مشکل برنخورید. پس شهامت داشته و مانند یک کوه قوی و استوار باشید.
 

برچسپ ها :
آموزش مبارزه کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha