سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در یک مبارزه شدید خیابانی از خود دفاع کنیم؟

چگونه در یک مبارزه شدید خیابانی از خود دفاع کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۵ بازدید کنندگان:۱۸۸۲ نویسنده:سامان موسوی

در زندگی روزمره ممکن است که در شرایطی قرار بگیرید که مجبور هستید در مقابل یک یا چند نفر از خود دفاع کنید. یک نزاع خیابانی از هیچ قانون و تشریفاتی پیروی نمی کند;  اگر خودتان را در این موقعیت دیدید باید به همان اندازه که به فکر دفاع از خود هستید مواظب باشید که صدمه شدیدی نبینید. به یاد داشته باشید که استفاده از نیروی بیش از حد غیر قانونی است اما در دفاع شخصی اینگونه نیست، بنابراین به یاد داشته باشید که هدف دفاع شخصی این است که در سریع ترین زمان ممکن از خود دفاع کرده و از منطقه خطر دور شوید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه مبارزه در یک نزاع شدید خیابانی را به شما آموزش دهیم.


بدانید که چگونه باید از خود دفاع کنید

 

دفاع از خود


در صورتی که شما نمی توانید فرار کنید و از برخورد فیزیکی در امان باشید دانستن نحوه دفاع از خود بسیار ضروری است. آگاه باشید که قوانین و تکنیک های هنرهای رزمی ممکن است به شما کمک نکنند، به همین دلیل ممکن است که حتی کسانی که در هنرهای رزمی دارای کمربند سیاه هستند نحوه دفاع از خود را ندانسته و آسیب ببینند.


قرار گرفتن در جلو دیوار

 

دفاع شخصی


اگر مبارز خوبی نیستید و نمی توانید بر دور و بر خود کاملا مسلط باشید در جلو یک دیوار قرار بگیرید به طوری که پشت تان به دیوار باشد. با این کار مطمئن خواهید شد که کسی از پشت به شما حمله نمی کند و می توانید تمرکز خود را بر روی سمت جلو منعطف سازید.


برخی از تکنیک های اساسی که می توانند به شما کمک کنند

 

تکنیک های مبارزه


تکنیک های زیر را می توان در دفاع شخصی بکار برد:


-    سعی کنید بهترین ضربه خود را به دنده های مهاجم وارد کنید. برخلاف باور عموم، این کار واقعا می تواند باعث آسیب دیدگی او شود.
-    بهترین مکان برای ضربه زدن سر و ناحیه زیر بینی است. هرگز به اطراف چشم ضربه نزنید، این قسمت از صورت بسیار قوی است و ممکن است باعث شکستن انگشت های شما شود. ضربه به سر مهاجم می تواند مقداری وقت برای شما فراهم کند، در حالیکه هدف قرار دادن بینی مهاجم ممکن است منجر به خاتمه درگیری شود.
-    وقتی که فرد مهاجم به طرف شما مشت می زند خود را به سمت آن چرخانده و او را گول بزنید، سپس بازوی خود را به دور گردن حریف برده و آن را فشار دهید.


اگر می خواهید از راه مسدود کردن تنفس بر حریف خود غلبه کنید موارد زیر را انجام دهید

 

مبارزات خیابانی


ابتدا دست چپ خود را گرفته و به وسیله بازوی تان آن را نگه داشته و به دور گردن او ببرید، سپس از دست راست تان برای ضربه زدن به او استفاده کنید. اگر گردن او را گرفتید آن را به سمت دیوار فشار دهید. شما می توانید یکی از بازوهای خود را پشت سرتان قرار دهید.


انجام دادن یک هدلاک

 

انجام دادن یک هدلاک


ابتدا سعی کنید که به دور مهاجم حرکت کنید و پشت او قرار بگیرید. هنگامیکه این شانس را پیدا کردید بازوی چپ یا راست خود را در اطراف نقطه میانی سر (نزدیک بینی) بپیچید. سپس دست خود را نگه داشته و آن را فشار دهید. مواظب باشید، ممکن است پس از آنکه هدلاک را انجام دادید و دست های خود را رها کردید ممکن است که باز به شما حمله کند، به همین دلیل باید آمادگی کافی برای واکنش مورد نیاز را داشته باشید.


بدانید که دارید چکار می کنید

 

دفاع شخصی


کلید جلوگیری از آسیب دیدگی این است که از حملات وارد شده جلوگیری کنید. زمانیکه مهاجم سعی در ضربه زدن به شما می کند شما نیز حرکت کرده و جاخالی دهید. اگر به طور مداوم در حرکت باشید احتمال اثابت ضربه حریف به شما کمتر خواهد شد و او نمی تواند ضربات دقیقی بزند.


راه گریز از ضربه را بدانید

 

ضربه زدن


یکی از چیزهایی که در هنرهای رزمی و مبارزات خیابانی مشترک است گریز از ضربه می باشد. شما باید بدانید که چگونه از ضربه پرتاب شده به طرف خود گریز کرده و بسته به موقعیت که در آن قرار دارید واکنش مطلوبی از خود ارائه دهید.


حفاظت از خودتان

 

حفاظت از خود


یک هدلاک می تواند تنفس یا جریان خون شما را مسدود کند. بنابراین اولین اولویت این است که برای محافظت از خودتان کارهای زیر را انجام دهید:


-    چانه خود را به اطراف بچرخانید.
-    صورت تان را برای جلوگیری از برخورد ضربه به نزدیک قفسه سینه ببرید.
-    دست هایتان را پشت کرده و جلو چانه خود قرار دهید.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha