سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سرعت در هنرهای رزمی

سرعت در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۲۷ بازدید کنندگان:۱۰۱۳ نویسنده:سامان موسوی

سرعت ازجمله عوامل کلیدی در هنرهای رزمی می باشد. در مبارزه دو نفر که هر دو استراتژی و توانایی یکسانی دارند پیروزی از آن کسی است که بتواند تکنیک های خود را با سرعت بالاتری اجرا کند. این مثال کافیست تا به نقش مهم سرعت در هنرهای رزمی پی ببریم. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم نحوه افزایش سرعت در هنرهای رزمی را به شما آموزش دهیم.


شما نمی توانید در مسابقات رزمی پیروز شوید مگر آنکه بتوانید به سرعت در مقابل حملات حریف عکس العمل نشان داده و همچنین حملات خود را با سرعت زیادی انجام دهید. به طور کل می توان گفت که فرق بین برنده شدن یا باختن در هنرهای رزمی، بیش از هر چیز دیگری به سرعت عکس العمل رزمی کار بستگی دارد. شما باید یاد بگیرید که چگونه خود را سریع تر کرده تا بتوانید عکس العمل های خوب بسته به موقعیتی که در آن قرار دارید از خود نشان دهید.
 


عکس العمل های دیداری

عکس العمل های دیداری ازجمله  تکنیک هایی است که می توانید به وسیله آن فرصت مناسب را تشخیص داده وهمچنین زمان مناسب برای انجام حرکت بعدی را تشخیص دهید. این واکنش ها به ما این امکان را می دهند که بتوانیم با دقت و اطمینان بیشتری حرکات را دنبال کرده و نسبت به انها عکس العمل مناسب را ارائه دهیم. واکنش های بینایی بیشتر در رقابت های طولانی هنرهای رزمی به کار می رود. همچنین این عکس العمل ها در موفقیت ورزشکاران حرفه ای در تمامی رقابت ها دارای اهمیت بالایی می باشد.
 


عکس العمل های حسی

واکنش های لامسه ای ازجمله روش هایی می باشد که می توانند سرعت شما را افزایش دهند. . حس لامسه به مرور زمان با تمرین کردن افزایش می‌یابد و در نتیجه می‌توان جهت یا مسیر نیروی بدنی حریف را سریعاً تشخیص داد. در هنگام مبارزه با رقیب خود باید هر حرکت او را پیش‌بینی کنیم. به همین دلیل باید همیشه امادگی کافی برای انجام واکنش مناسب را داشته باشیم.

 

هنرهای رزمیعکس العمل های شنیداری

شما می توانید با تقویت مهارت شنیدن خود، سرعت تان را در هنرهای رزمی افزایش دهید. برای مثال، زمانیکه در درگیری های خیابانی مجبور هستید با چند نفر مبارزه کنید، صدایی که از اطراف خود می شنوید نقش زیادی در زمان واکنش شما دارند. درصورتی که قبلا مبارزه در یک محیط تاریک را تجربه کرده باشید می توانید اهمیت این موضوع را درک کنید.

 


سرعت تغییر پذیری

سرعت تغییر پذیری یا انطباق می تواند توانایی فکری شما را برای انتخاب واکنش سریع در پاسخگویی به یک حمله را یک موقعیت را افزایش دهد. شما باید این توانایی را داشته باشید که بتوانید در سریع ترین زمان ممکن حرکت مناسب برای آن موقعیت را انتخاب کرده و آن را انجام دهید. سرعت انطباق بسیار بالا، به عکس‌العمل‌های ما اجازه می‌دهد تا روند انتخاب حرکات، به‌طور خودکار انجام شود. با اموزش این بخش یاد می‌گیریم سریع، دقیق و بدون فکر عکس‌العمل نشان دهیم.
 

سرعت مبارزه


سرعت حمله

شما باید به محض اینکه موقعیت مناسب برای حمله را مهیا کردید بدون درنگ این کار را انجام دهید. البته به این معنا نیست که سر سری و بدون فکر این کار را انجام دهید. برای انجام این کار قبل از هر چیزی باید بتوانید آرامش خودتان را حفظ کنید. ممکن است حمله شما در جریان مسابقه سرعت مناسبی داشته باشد اما عدم شروع به موقع از این فرصت عملاً سبب کاهش شدید شانس شما در پایان حمله‌ای است که بر مبنای هدف تعیین گردیده است.
 


سرعت انتقال

سرعت در حرکت توانائی سرعت انتقال سریع همه یا بخشی از بدن، از مکانی به مکان دیگر است (که در کاراته به آن ساباکی می‌گویند). سرعتی است که بیشتر توسط عامه مردم در سطح گسترده تشخیص داده می‌شود. میزان وزن بدن و نیز تاریخ منقبض و ریلکس شدن ماهیچه‌ها، علاوه بر عوامل ژنتیکی از جمله عواملی هستند که به تشخیص و تعیین سرعت حرکت در شخص کمک خواهد کرد. نگران سرعت خود نباشید. سرعت کاربردی و عملی خود را بهبود ببخشید و در یادگیری آن تمرکز کافی داشته باشید. سرعتی که در غلبه کردن و تحت کنترل درآوردن حریف بارها و بارها به شما کمک می‌کند.


 

برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی سبک های هنر های رزمی مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha