سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

عادت هایی که افراد دارای تناسب اندام آنها را رعایت می کنند

عادت هایی که افراد دارای تناسب اندام آنها را رعایت می کنند
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۷ بازدید کنندگان:۱۴۹۳ نویسنده:سامان موسوی

کسانی که دارای تناسب اندام هستند عادت هایی دارند که شما نیز می توانید با رعایت آنها وزن خود را کاهش داده و به تناسب اندام برسید. به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا آخر خوانده و از استراتژی های آن برای کاهش وزن استفاده کنید.


داشتن خواب کافی

کسانی که دارای تناسب اندام هستند مدت زمان کافی می خوابند. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2013 در مجله اپیدمیولوژی آمریکا انجام گرفت، مشخص شد که 7 تا 8 ساعت خواب در شب، ریسک افزایش وزن شما را در مقایسه با 6 ساعت یا کمتر را در هر شب کاهش می دهد. باید بدانید که خواب بیش از حد کم منجر به تحریک هورمون های تنظیم کننده اشتها خواهد شد، به همین دلیل کسانی که خواب کافی دارند کمتر احساس گرسنگی خواهند کرد.


به جای نوشیدنی های مصنوعی آب بنوشید

بسیاری از کسانی که دارای تناسب اندام هستند از خوردن نوشیدنی های پرکالری مثل نوشابه و شیرین کننده های مصنوعی که در محصولات غذایی رژیمی وجود دارند جلوگیری کرده و به جای آن آب می نوشند. بر اساس تحقیقی که در سال 2014 انجام پذیرفت مشخص شد که استفاده از شیرین کننده های مصنوعی منجر به افزایش وزن خواهد شد. این شیرین کننده های مصنوعی اغلب در نوشیدنی های رژیمی، برخی از مکمل های پروتئین و دسرهای کم کالری یافت می شوند و شما را مجبور می کنند که هوس نوشیدنی های رژیمی را کرده و به شکر اعتیاد پیدا کنید. اما در مقابل افرادی که تناسب اندام دارند بیشتر تمایل دارند که به جای نوشیدنی های شیرین و رژیمی آب بنوشند.


سعی کنید پروتئین و سبزیجات بیشتری مصرف کنید

یکی دیگر از عادت هایی که افراد دارای تناسب اندام دارند این است که بیشتر بر روی مواد غذایی پروتئینی و سبزیجات تمرکز می کنند. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2009 توسط مجله تغذیه آمریکا انجام شد، مشخص شد که مصرف پروتئین باعث می شود که شخص احساس سیری داشته باشد. همچنین بر اساس مطالعه ای که در سال 2008 انجام پذیرفت مشخص شد که دریافت پروتئین کم باعث می شود که بیشتر احساس گرسنگی کرده و در نتیجه غذای بیشتری بخورید. همچنین به دلیل اینکه سبزیجات حاوی مقادیر زیادی آب و فیبر هستند به شما کمک می کنند که با مصرف کالری کمتر احساس سیری بکنید. یک سالاد سبزیجات با سبزیجات برگ دار، سالمون با مارچوبه، سبزیجات کبابی، توفو با گوجه فرنگی و لوبیا و گوشت بدون چربی را امتحان کنید.


فقط زمانی غذا بخورید که واقعا گرسنه هستید

کسانی که دارای تناسب اندام هستند بسیار کم از خوردن وعده های غذایی اجتناب کرده و تنها زمانی غذا می خورند که واقعا گرسنه باشند. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2011 منتشر شد مشخص شد که غذا خوردن احساسی یا خوردن به علت استرس، احساس تنهایی یا بی حوصلگی می تواند منجر به پرخوری، افزایش وزن و در نتیجه چاقی شود.
علاوه بر این داشتن استرس زیاد باعث ترشح کورتیزول که یک هورمون تحریک کننده اشتها است می شود.  در صورتی که متوجه شدید که به جای غذا خوردن در هنگامی که واقعا گرسنه هستید به دلایل احساسی غذا می خورید بهتر است با یک شخص با تجربه و یا متخصص در این مورد صحبت کنید.


ورزش به صورت متوالی را فراموش نکنید

بیشتری افرادی که دارای تناسب اندام بوده و تفکیک عضلانی دارند به صورت مرتب به ورزش کردن مشغول هستند. ورزش به جلوگیری از افزایش وزن ناخواسته کمک کرده و باعث افزایش توده عضلانی می شود که این خود منجر به بالا رفتن سرعت متابولیسم می شود. البته به یاد داشته باشید در صورتی که پرخوری کنید با ورزش کردن لاغر نمی شود، ولی فعال بودن از نظر جسمی به جلوگیری از افزایش وزن تان کمک می کند، حتی زمانی که کالری زیادی مصرف می کنید.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha