سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تبدیل به یک نینجا شویم

چگونه تبدیل به یک نینجا شویم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۸ بازدید کنندگان:۳۴۹۹ نویسنده:سامان موسوی

 

شاید شما نینجاها را در فیلم ها و انیمیشن های ژاپنی دیده باشید. اما واقعا نینجا چیست؟ یک نینجا کار واقعی (در زبان ژاپنی به آن shinobi می گویند) کسی نیست که فقط لباس سیاه می پوشد و از در و دیوار بالا می رود از از مانعی رد می شود. نینجاها از حدود قرن 14 به وجود آمده اند، زمانی که پارتیزان ها در جایی که ژاپن فئودال نامیده می شد برای طفره اندازی و قتل با سامورایی ها مشغول جنگ بودند. نینجاها به عنوان جاسوس، آدم کش و جنگجویان حرفه ای به کار گرفته می شدند. در حالی که برخی از جنبه های نینجا ممکن است منسوخ شده باشند اما اصول و تکنیک های آن برای هر کسی که به آن علاقه مند است باقی مانده است. تبدیل به نینجا شدن کار بسیار سختی است اما نکات زیر برای شروع کار به شما کمک خواهند کرد.

 

1- تصمیم گیری بر اساس یک سری از ایده ها، اخلاق ها و فلسفه ها که شما واقعا می توانید با آنها زندگی کنید

تاریخ نینجا را به خود آموزش دهید. برای مثال، ممکن است بخواهید کتاب "ماساکا هاتسومی" که استاد بزرگ نینجا می باشد را مطالعه کنید. اغلب نینجا کارها کسانی بودند که از مهارت های خود برای حمایت از خانواده خود استفاده می کردند. با این حال، برخی از نینجا کارها توسط اربابان و مقامات دولتی به کار گرفته می شدند و برخی از آنها فقط برای خاندان خود کار می کردند. شیوه زندگی نینجا متنوع بود. شما نیاز دارید که شیوه زندگی خود را بر این اساس هدایت کنید.

 

2- ساکت بودن دارای ارزش بسیار زیادی می باشد

کسی که به عنوان یک نینجاکار نینجوتسو کار می کند باید دارای نظم و انضباط خاصی باشد و نباید عموم مردم از نینجا بودن او مطلع باشند. اولین مسئولیت شما این است که یادگیری و تمرین نینجا را به صورت پنهانی و خصوصی انجام دهید. ساکت بودن دارای ارزشی طلایی می باشد.

 

3- نباید عموم مردم از نینجا بودن شما باخبر باشند

نینجاکار باید بتواند به عنوان یک جاسوس عمل کند، این بدان معنی است که شما باید وضعیت خود را به عنوان یک نینجا کار حرفه ای مخفی کنید و کسی از این چیز باخبر نباشد. مانند نینجاها لباس نپوشید. لباس سیاهی که اکثر مردم آن را با نینجا مرتبط می دانند یک ساختار تئاتر گونه دارد.

 

4- یاد بگیرید که چگونه به آهستگی حرکت کنید

چکمه های Tabi برای اینکار عالی هستند، سعی کنید پاهای خود را از پاشنه تا انگشت پا بغلتانید تا بتوانید در اجتماع و به صورت فیزیکی بی سر و صدا و یا به اصطلاح نامرئی باشید. شما باید یاد بگیرید که لباس مناسب را در زمان مناسب به تن داشته باشید. شما نباید در راه خود جلب توجه کنید. گاهی اوقات این به معنای خوش مشرب بودن و دوستانه رفتار کردن است زیرا در جهان مدرن کسی که بی سر و صدا در گوشه ای نشسته باشد نسبت به آن بدگمان می شوند.

 

5- یاد بگیرید که چگونه مبارزه کنید

یادگیری یک هنر رزمی در این جنبه بسیار مفید خواهد بود. در حالی که نینجاها معمولا برای جلوگیری از مبارزه تلاش می کنند اما با این حال دانستن راه روش مبارزه برای بعضی از اوقات لازم و ضروری می باشد.

 

6- بدانید که چگونه باید فرار کنید

مهم نیست که در کجا هستید، باید بدانید که چگونه به سرعت از این وضعیت و به صورت ناشناس (دیده نشدن) خارج شوید.  این مهارت برای یک نینجا بسیار حیاتی است بخصوص در هنگام انجام ماموریت. از لحاظ تاریخی، استفاده از بمب های دودزا و ترقه برای منحرف کردن مورد استفاده قرار می گیرد اما شما باید به تدبیر تکنیک های ظریف تر مانند شروع مبارزه یا خاموش کردن چراخ بیاندیشید. وقتی وارد جایی می شود باید راه های خروجی را در ذهن خود ترسیم کنید  و برای منحرف کردن حریف یا حریفان خود برنامه ای داشته باشید. همانطور که فرار می کنید سعی کنید که هیچ مدرکی پشت سر خود به جای نگذارید مانند لباس، اصلحه یا اثر انگشت (می توانید دستکش به دست کنید). یکی از راه هایی که نینجاها در گذشته با ashiaro انجام می دادند استفاده از لنت یا پدهای فرسوده چوبی بود که آن را به پایین کفش خود می چسباندند تا اثر چنجه یک حیوان بر روی زمین حک شود با این کار رد آنها گم می شد. در جنگ جهانی دوم هم این تکنیک به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گرفت.

 

7- یاد بگیرید که چگونه مردم را با کلمات و کارهای غیر خشونت بار کنترل کنید

از خواسته و نیازهای مردم به عنوان یک اهرم فشار استفاده کنید. انسان نیاز به امنیت، ثروت، غرور و قدرت دارد. این توانایی کلیدی است البته نه در همه موارد.

 

8- در کنترل خود استاد باشید

یک نینجای خوب باید بتواند خود را در هر محیط و شرایطی کنترل کند. توانایی هایی که برای رسیدن به استادی در کنترل خود لازم دارید عبارتند از: احساسی عمل نکردن در تصمیم گیری ها، داشتن تفکر منطقی و معقول بدون توجه به وضعیت خود و تصمیم گیری های تاکتیکی. استفاده از این راهنمایی ها برای تسلط بر نفس خود در زندگی ضروری است. اگر کسی نتواند خود را کنترل کند نمی تواند دیگران و محیط خود را به کنترل خود در آورد و به آنها مسلط شود.

 

9- تمرین و حفظ بدن نینجا

این به معنای لاغر و عضلانی شدن نیست بلکه به معنای افزایش استقامت، چابکی، قدرت و انعطاف پذیری می باشد. در فواصل طولانی بدوید، شنا کنید، دراز نشست و اسکات انجام دهید و مطمئن شوید که بدن شما دارای کشش مناسب می باشد. بدن شما ابزاری می باشد که با استفاده از آن می توانید کارهای مورد نیاز خود را به نحو مطلوب انجام دهید.

 

10- ذهن خود را تغذیه کنید

نینجاها اغلب بسیار باهوش و آگاه هستند. با استفاده از دانش تان می توانید قدرت خود را افزایش داده و در مصرف آن مدبرتر شوید. همچنین به شما کمک می کند که خود را به آسانی با شرایط موجود وفق دهید.

 

برچسب ها: نینجا تکنیک های نینجا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha