سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کمربند سیاه به چه معناست؟

کمربند سیاه به چه معناست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۹ بازدید کنندگان:۱۱۲۹ نویسنده:سامان موسوی

کمربند سیاه یک تکه پارچه نخی است اما برای بدست آوردن و صلاحیت استفاده از آن باید ویژگی هایی داشته باشید. هنرهای رزمی مانند یک سفر بی پایان است که در بین راه لایه ها و حقاقیق جدیدی برای شما نمایان می شود.

داشتن درک و فهمیدن ماهیت واقعی هنرهای رزمی، یکی از پیش نیازهای لازم و ضروری می باشد که باید داشته باشید. هنگامیکه با این دانش به طور کلی آشنا شدید آمادگی آن را دارید که کمربند سیاه داشته باشید (در ژاپن به ندرت می گویند که فلانی دارای "کمربند سیاه" است، بلکه می گویند که ان فرد دارای "دان" می باشد. معنی لغوی کلمه دان "کلاس" یا "رتبه" می باشد و معمولا در بیشتر هنرهای رزمی شامل اعدادی از یک تا ده می باشد. بنابراین رزمی کاران سنتی ژاپن به ندرت می گویند که من دارای کمربند سیاه هستم، چون آن را یک تکه پارچه می بینند، در عوض می گویند من دارای دان می باشم).

پیش نیازهایی که برای داشتن کمربند سیاه لازم است داشته باشیم در دسته های فیزیکی، روانی، و معنوی قرار می گیرند. اکثر مردم فقط بر روی جنبه های فیزیکی هنرهای رزمی تمرکز می کنند که به نظر من فقط یکی از سه گذینه لازم برای داشتن کمربند سیاه می باشد. بدون ترکیب عناصر روانی و معنوی، شما صرفا یک توانایی ورزشی دارید و تفاوتی با یک بازیکن بیس بال یا فوتبال ندارید.

 

فیزیکی

در این دسته لازم است به آموزش بدن خود برای انجام حرکات پیچیده و ظریف مانند: حملات، بلوک، لگد، قفل مفصل، پرتاب  و غیره بپردازید. همچنین شما همراه این حرکات نیاز به ترکیب و درک "tai sabaki" (حرکت بدن، چرخش)، "Maai" (فاصله مبارز) و " hyoshi" (زمان) دارید. با توجه به تجربه من حرکات کوچک و ظریف مهمتر از حرکات و جنبش های بزرگ می باشند و تفاوت زیادی با هم دارند.

 

روانشناسی

در این مجموعه شما نیاز به پرداختن به مسائل پیچیده مرتبط با یک وضعیت:

  • چه چیزی در اطراف من است؟
  • چه کسی به من حمله کرده؟
  • چرا آنها به من حمله می کنند؟
  • آیا برای همسر یا فرزندان من بی خطر است؟
  • آیا این شخص واقعا می خواهد به من صدمه بزند؟
  • در چه محیطی هستید؟ پشت سر من دیوار وجود دارد؟ صندلی در کنار من هست؟ آیا مردم بی گناه در نزدیک ما هستند؟
  • مهاجم سلاح دارد؟
  • مهاجم چه رفتاری دارد؟

 

نکات زیادی وجود دارند که شما می توانید به لیست بالا اضافه کنید.

در نهایت شما برای انجام این کار باید یک استراتژی داشته باشید. چگونه از خود واکنش نشان می دهید؟ در شرایط مبارزه شما در چند ثانیه باید به تجزیه و تحلیل همه این موارد بپردازید.

 

معنوی

در این مجموعه شما نیاز به پرداختن به اخلاق و اصول دارید. اگر من از خود دفاع کنم چه اتفاقی می افتد، مردم بی گناه صدم می بینند؟ اگر شخصی به من حمله کند باید به کنترل اوضاع با حداقل نیرو بپردازم یا اینکه اقدام به از بین بردن مهاجم کنم؟ اگر من از خود دفاع کنم چه پیامد قانونی در پی خواهد داشت؟ اگر به شخص حمله کننده صدمه بزنم، من به عنوان مهاجم شناخته خواهم شد؟ اینها سوالاتی است که فقط شما می توانید آنها پاسخ دهد، اما در بسیاری از موارد شما نیاز دارید که اول به سوالات دسته روانی پاسخ دهید.

داشتن کمربند سیاه به این معنی است که شما همه مهارت های پیش نیاز برای شروع یادگیری عناصر عمیق تر هنرهای رزمی را دارا می باشید. همچنین شما باید حداقل با مقوله های بالا آشنایی داشته باشید و به خوبی بتوانید بهترین واکنش را با کمترین نیرو انجام دهید.

مهم نیست که در حال یادگیری کدام هنر رزمی می باشید، شما باید این موارد را به عنوان یک استاندارد در نظر بگیرید. برای داشتن بهترین عملکرد باید ذهن و بدن خود را با هم هماهنگ کنید. در مورد هنر رزمی خود مطالعه کنید تا بتوانید آن را درک کرده و به خوبی بشناسید تا از تمرین آن لذت ببرید. هر فردی منحصربه فرد است و دارای درجات مختلفی از استعدادهای ذاتی و قابلیت های متفاوت می باشد. دلسرد نشوید و انتظار نداشته باشید که یک شبه بتوانید تمامی این مراحل را طی کنید. پیمودن این راه نیازمند تلاش و تمرین زیادی می باشد. رنگ کمربند چندان مهم نیست، انچه مهم است کمیت و کیفیت کار است.

برچسب ها: انعطاف پذیری دفاع شخصی سبک های هنر های رزمی ضربات پا ضربات دست قفل کردن کمر مشکی کمربندهای کاراته مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha