سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چطور در زمستان ورزش کنیم و آسیبی نبینیم

چطور در زمستان ورزش کنیم و آسیبی نبینیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۱۰ بازدید کنندگان:۶۸۰ نویسنده:سامان موسوی

بر اساس گزارش ها آسیب دیدگی در هوای سرد شایع تر است. حال که زمستان فرا رسیده و در فصل سرما هستیم باید دقت بیشتری در ورزش کردن داشته باشید بخصوص در مواقعی که خارج از باشگاه و در محیط باز مشغول تمرین هستید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم راه های جلوگیری از آسیب دیدگی در فصل سرما را به شما آموزش دهیم.

 

صدماتی که ممکن است در هوای سرد به شما وارد شود

 

 • سرما زدگی

وقتی که بدن مدت زمان زیادی در معرض سرما قرار بگیرد و درجه حرارت بدن او از 35 درجه کمتر شود باعث لرزیدن، خواب آلودگی، کاهش هماهنگی و حتی ممکن است که به بیهوشی منجر شود.

 

 • آفتاب سوختگی

به دلیل زاویه خورشید با زمین، تابش آفتاب در طول زمستان شدید تر از تابستان است اما چون هوا سرد است زیاد آن را حس نمی کنید. به همین دلیل ممکن است که بدن شما آفتاب سوخته شود. بر اساس آمارها آفتاب سوختگی در زمستان شایع تر از تابستان است.

 

 • یخ زدگی

این کار بعد از سرمازدگی اتفاق می افتد. در فرآیند یخ زدگی بلورهای یخ بر روی پوست باعث می شوند که گردش خون متوقف شده و اکسیژنی به آن قسمت نرسد.

 

 • تاول

رطوبت ناشی از برف یا باران همراه با پوشیدن جوراب و کفش های نامناسب احتمال تشکیل تاول را در پاهای شما بیشتر می کند.

 

 • کشیدگی یا رگ به رگ شدن عضلات

مفاصل، بافت ها و تاندون ها در فصل سرما کمتر حالت ارتجاعی پیدا می کنند به همین دلیل احتمال پاره شدن آنها در طول تمرین زیاد است.

 

 

چگونه از آسیب دیدگی در هوای سرد جلوگیری کنیم

در ادامه به ذکر چند روش می پردازیم که می توانند از آسیب دیدگی شما در حین ورزش در هوای سرد جلوگیری کنند.

 

 • لباس زیاد پوشیدن

به جای پوشیدن یک لباس ضخیم سعی کنید چند لایه لباس را با هم بپوشید. از پوشیدن زیرشلواری اصلا تردید نکنید. سعی کنید دو تا سه لایه لباس روی قفسه سینه تان را بپوشاند.

 

 • نادیده گرفتن گرما

خیلی اتفاق می افتد که بعد از تمرین، ورزشکاران عرق کرده و لباس خود را در می آورند. این کار را در زمستان اصلا انجام ندهید و سعی کنید گرما را نادیده بگیرید. زیرا اگر قفسه سینه تان در معرض سرما قرار بگیرد احتمال زیادی وجود دارد که مریض شوید.

 

 • گرم کردن قبل از ورزش را افزایش دهید

در صورتی که می خواهید در هوای سرد ورزش کنید حداقل باید 15 دقیقه را به گرم کردن بدن خود اختصاص دهید. حتی اگر می خواهید که در باشگاه تمرین کنید باز هم چند دقیقه بیشتر به تمرینات گرم کردن بپردازید.

 

 • ورزش کردن در فضای بسته

ورزش کردن در فضای بسته راه خوبی برای فرار از سرمای زمستان می باشد. سعی کنید تا می توانید در فضای بسته ورزش کنید و تنها در صورتیکه مجبور شدید در بیرون ورزش کنید.

 

 • از رطوبت دوری کنید

خیس شدن احتمال تاول زدن شما را افزایش می دهد و همچنین اگر مراقب نباشید احتمال دارد که دچار هیپوترمی شوید. سعی کنید از برف و باران دوری کرده و تا جاییکه می توانید در حین ورزش کردن خود را خشک نگه دارید.

 

 • از ضد آفتاب استفاده کنید

فقط به این خاطر که شما نمی‌توانید تابش شدید خورشید را روی پوست‌تان احساس کنید، به این معنا نیست که تشعشع آن، پوست‌تان را نخواهد سوزاند. مطمئن شوید برای هر مدت زمانی که در آفتاب هستید، از ضدآفتاب استفاده می‌کنید.

 

 • مایعات بنوشید

احتمال بیشتری دارد که در طول زمستان دچار کم آبی شوید تا تابستان، بنابراین حتما در هنگام انجام تمرینات، مایعات اضافی بنوشید. همچنین داشتن چیزی برای خوردن، احتمال کم آبی و خستگی شما را کاهش خواهد داد.

 

برچسب ها: مزایای سلامتی ورزش ورزشکاران آمادگی جسمانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha