سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی مهم درباره دوچرخه سواری

نکاتی مهم درباره دوچرخه سواری
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۷ بازدید کنندگان:۳۹۱۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

بدون شک می توان گفت که دوچرخه سواری یکی از ورزش های پر طرفدار و لذت بخش است. اگر دوچرخه سواری را با شدت بالا انجام دهید منجر به بهبود سلامتی سیستم قلبی عروقی تان خواهد شد. به طور میانگین شما در یک ساعت دوچرخه سواری حدود 500 کالری خواهید سوزاند.
در این پست از سایت ژیار آنلاین به بررسی نکاتی می پردازیم که رعایت آنها از آسیب دیدگی شما در حین دوچرخه سواری جلوگیری خواهد کرد.


در هنگام دوچرخه سواری از کلاه ایمنی استفاده کنید

به طور میانگین در کشور آمریکا سالانه 6 هزار نفر در حین دوچرخه سواری مصدوم می شوند. بیشتر آسیب هایی که در دوچرخه سواری اتفاق می افتد مربوط به ناحیه سر است. شما با استفاده از کلاه ایمنی می توانید احتمال آسیب به مغزتان را در حین دوچرخه سواری حدود 90 درصد کاهش دهید. سعی کنید کلاه های مخصوص دوچرخه سواری را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.


از اندازه دوچرخه تان اطمینان حاصل کنید

شما باید در زمان خرید دوچرخه، دوچرخه ای را انتخاب کنید که متناسب با اندازه شما باشد. این کار باعث می شود که راحت تر بتوانید با آن کار کرده و کنترل بیشتری بر روی دوچرخه تان داشته باشید. سعی کنید دوچرخه را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.


در انتخاب صندلی دقت کنید

صندلی های مختلفی برای دوچرخه سواری وجود دارند. شما باید بسته به شرایط بدنی تان صندلی را انتخاب کنید که با آن راحت تر هستید. نوع صندلی دوچرخه برای زنان و مردان متفاوت می باشد.


کار را به آرامی شروع کنید

در صورتی که از سطح تناسب اندام و آمادگی جسمانی خوبی برخوردار نیستید باید دوچرخه سواری را به آرامی شروع کنید. برای مثال بهتر است که 30 دقیقه رکاب بزنید و ابتدا بر روی سطح صاف حرکت کنید و شدت و سختی آن را به تدریج افزایش دهید. پس از گذشت مدتی می توانید در سطوح شیب دار نیز دوچرخه سواری کنید.


لباس های متناسبی بپوشید

در صورتی که مدت زمان زیادی را به دوچرخه سواری اختصاص می دهید و توانایی مالی دارید بهتر است که یک دست لباس مخصوص دوچرخه سواری خریداری کنید. از ویژگی های این لباس های می توان به این نکته اشاره کرد که این لباس ها کمتر بدن را دچار حساسیت خواهند کرد.  داشتن کفش های مخصوص دوچرخه سواری هم به شما کمک می کنند که راحت تر بتوانید رکاب بزنید.


سعی کنید شب ها دوچرخه سواری نکنید

بهترین توصیه این است که تا جایی که می توانید از دوچرخه سواری در شب پرهیز کنید چراکه اکثر مرگ هایی که در اثر دوچرخه سواری اتفاق می افتند بین ساعت 6 تا 9 شب می باشند. اما اگر باز اصرار داشتید که شب ها و در هوای تاریک مشغول دوچرخه سواری باشید بهتر است که از لباس های شب رنگ استفاده کنید و همچنین نوارهای شب رنگی را بر روی کلاه و دوچرخه تان بچسبانید.


مراقب عضلات تان باشید

اگر مدت زمان زیادی را در سر بالایی مشغول رکاب زدن بودید منجر به ایجاد لاکتیک اسید در عضلات تان خواهد شد که باعث سوزش در عضلات خواهد شد. پیشنهاد می کنیم که زمانیکه در سرازیری هستید پدال را رها نکنید، سعی کنید کم کم رکاب بزنید تا اسید لاکتیک تان از بین برود.


تغییر دادن وضعیت بدنی خود

سعی کنید که به طور مرتب وضعیت دست و بدن تان را تغییر دهید. انجام این کار به شما کمک می کند که تنها بر روی یک عضله فشار وارد نکنید و همچنین  دستان تان را به مدت زیادی بر روی قسمت خمیده دست دوچرخه قرار ندهید. این کار نیز سبب می شود که فشار زیادی به دستان تان وارد شود.


به خوبی ترمز بگیرید

زمانی که می خواهید ترمز بگیرید دسته ترمز را از انتهای اهرم فشار دهید تا ترمز بطور کامل عمل کند. شما باید مراقب باشید که زمانیکه زمین خیس است و یا اینکه بر روی سر پایینی  قرار گرفته اید به صورت صحیح ترمز کنید. شما نباید ترمز را بسیار سریع و شدید فشار دهید.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی مزایای سلامتی ورزش ورزشکاران
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha