سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه شروع به انجام کاراته دو کنیم؟

چگونه شروع به انجام کاراته دو کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۲۲ بازدید کنندگان:۷۷۳ نویسنده:سامان موسوی

کاراته دو (Karate Do) که معمولا به عنوان کاراته شناخته می شود وسیله خوبی برای دفاع از خود و کاهش وزن می باشد و همچنین انجام دادن آن بسیار سرگرم کننده است. کاراته از جزیره اوکیناوای ژاپن سرچشمه گرفت. "کاراته دو" در ژاپن به معنی "راهی با دست خالی" می باشد. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین به شما یاد خواهیم داد که چگونه شروع به انجام کاراته کنید.


1- می دانیم که همه سبک های کاراته خوب هستند.

 

کاراته

 

نمی توان گفت که کدام سبک از آن یکی بهتر است، اما ممکن است که افرادی برای یک سبک خاص مناسب تر باشند. هر کدام از سبک های خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و نمی توان با قاطعیت گفت که یک سبک از سبک دیگر بهتر می باشد. محبوب ترین سبک های کاراته عبارتنداز:


•    Goju Kai. موسس آن Gogen Yamaguchi بود که در جنگ جهانی دوم توسط روس ها زندانی شد. روس ها او را در قفس ببری گرسته انداختند تا ببر او را بخورد اما Yamaguchi با دست خالی توانست آن ببر را بکشد. Goju دارای تکنیک های زیادی در مورد دست و پنجه نرم کردن می باشد.
•    شوتوکان. شوتوکان قدیمی ترین سبک ژاپنی می باشد. شوتوکان برگرفته از نام قلمی است که استاد فوناکوشی برای نوشتن اشعار خود از آن استفاده می کرد. این سبک با حرکات قوی در مد خطی به سمت هدف می رود.
•    Shito ryu. شیتو تلاشی برای متحد کردن شوتوکان خطی و گوجوریو دایره ای با نظم و انضباظ ترکیب شده می باشد.
•    Wado ryu. وادو شامل جودوهای مختلف مانند انداختن می باشد.
•    کیوکوشین کای. اگر شما مایل به مبارزه باشید کیوکوشین دارای شهرت بسیار زیاد و خوبی می باشد. بنیانگذار آن اویاما بود که به عنوان فردی که با گاو های نر بزرگ مبارزه کرد شناخته می شود. او بارها و بارها توانست که شاخ گاو ها را با دست خود بشکند.


2- انتخاب یک مدرسه خوب

 

کلاس کاراته


مانند هر چیزی، معلم واقعی ممکن است که از کلاس مهمتر باشد.


•    اطمینان حاصل کنید که آن باشگاه از فلسفه شما پیروی می کند. بعضی از مدارس دارای 18 ساله های زیادی می باشد که دارای هیجان زیادی هستند.
•    اطمینان حاصل کنید که کلاس ها در زمان و مکان مناسبی برای شما برگزار می شوند.
•    اگر می خواهید سبک خاصی را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنم که قبل از پیوستن به باشگاه چند روز به آنجا رفته و تمرینات آن کلاس را از نزدیک مشاهده کنید.
•    در مورد تقویت و کاهش وزن خود نگران نباشید. همه فرم های کاراته دارای تمرینات بزرگ و خوبی می باشند. کاراته دارای تمرینات کامل بدن، تمرینات هوازی، تمرینات قلبی عروقی و استقامتی می باشد. ممکن است که برخی از باشگاه ها فقط بر روی چند مورد خاص تمرکز کنند.
•    بسیاری از مربی های کاراته درستکار هستند. با این حال، مراقب باشید که با نوعی قرارداد محدود وارد باشگاه نشوید.


3- در مورد روزهایی که در طول هفته می خواهید به باشگاه بروید تصمیم بگیرید

 

آموزش کاراته


پیشرفت در کاراته مستلزم تکرار، بهبودی و حافظه عضلانی می باشد.  شما می توانید یک، دو و یا سه روز را در هفته به کلاس کاراته اختصاص دهید. اما هرچقدر بیشتر باشد بهتر است، اما مهمترین چیز داشتن برنامه منظم است. به طور معمول 3 روز تمرین در هفته ایده آل است.


4-  گرم کردن بدن

 

گرم کردن بدن


آیا در آغاز و پایان هر تمرینی بدن خود را گرم و سرد می کنید؟ این کار نه تنها برای بدن شما مفید است بلکه انجام آن به شما کمک می کند که انعطاف پذیری بدنتان افزایش یافته و برای یادگیری تکنیک های پیشرفته تر آماده باشید.


5- تمرین بخش های مختلف کاراته

 

تمرینات کاراته


چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارند، اما باید بر روی چیزی که در حال انجام دادن آن هستید تمرکز کنید.


•    " Kihon " به معنی" آموزش های پایه" است. بسیاری از کلاس ها با برخی از Kihon ها شروع به نوسان در همه چیز می کنند. از آنجا که کاراته توسط حافظه عضلانی یاد گرفته می شود تکرار اصول اولیه مفید و سرگرم کننده است که شامل مشت عمومی، ضربات، بلوک، و مواضع می باشد.
•    "کمیته" به معنی "مبارزه" است. تقریبا در تمام کلاس ها، آغاز مبارزه ساختار یافته انجام می شود. تا زمانیکه مبارزات آزاد را انجام دهید باید فرم های بیشتری را یاد بگیرید.
•    "کاتا" به معنی "تمرینات از پیش طراحی شده" می باشد. در کاتا 20 تا 60 فرم طراحی شده اند که شما می توانید به وسیله آنها مهارت های خود برای مقابله با دیگران را بهبود ببخشید. کاتا متفاوت تر از دیگر سبک های کاراته می باشد.


6- شرکت در مسابقات مختلف

 

مسابقه کاراته


مسابقات کاراته از دو بخش کاتا و کمیته تشکیل شده است. با انجام مبارزه با افراد بیشتر شما می توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و در جهت بهبود آنها تلاش کنید.


7- گرفتن کمربند برای پیشرفت خود

 

کاراته


شما می توانید با نشان دادن قابلیت ها و توانایی های خود کمربند بزرگتری بدست آورید. هر چند وقت یکبار توسط مدرس مورد آزمون قرار داده می شوید و اگر در کار خود پیشرفت کرده باشید کمربند بالاتری خواهید گرفت.


8- آداب معاشرت و رفتار مناسب را یاد بگیرید

 

آموزش کاراته


یک کاراته کار خوب رفتار شایسته ای از خود در داخل و خارج از باشگاه نشان می دهد. فروتنی ازجمله ملزومات کاراته می باشد. همانطور که فوناکوشی در این زمینه می گوید: "کاراته با فروتنی و احترام شروع شده و با همان پایان می یابد".


•    همیشه هنگام ورود و خروج از باشگاه تعظیم کنید، به مربی خود تعظیم کرده و از او تشکر کنید.
•    به معلم و پیشکسوتان osu بگویید. این واژه را دیگران نیز در مورد شما به کار خواهند آورد.


9- کتاب های آموزشی مربوط به کاراته را مطالعه کرده و یا اینکه فیلم های آموزشی آن را ببینید.

 

یادگیری کاراته


شما می توانید چیزهای زیادی با خواندن و دیدن مطالب آموزشی در مورد کاراته یاد بگیرید.


•    به یاد داشته باشید که فقط با دیدن فیلم های آموزشی نمی توان کاراته را از اول یاد گرفت، دیدن این آموزش ها می تواند مکمل چیزهایی باشد که در باشگاه یاد گرفته اید.
 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha