سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چکار کنیم تا در تمرینات خود موفق شویم؟

چکار کنیم تا در تمرینات خود موفق شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۲۲ بازدید کنندگان:۶۳۸ نویسنده:

ثابت قدم بودن داشتن پشتکار زیاد یکی از عوامل مهم موفقیت در تمرینات ورزشی می باشد. در صوتیکه تمرینات ورزشی را بهترین و شناخته شده ترین افراد طراحی کرده باشند اما باز هم در صورتیکه در اجرای آنها تداوم نداشته باشیم بلا استفاده هستند. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به ذکر مواردی می پردازیم که منجر به افزایش پشتکار شما و در نتیجه موفقیت در تمرینات ورزشی خواهد شد.


انتخاب اهداف درست

اولین و مهمترین چیزی که تاثیر مستقیمی بر روی انگیزه و پشتکار شما دارد انتخاب هدفی است که می خواهید به آن برسید. در حقیقت هدف های درونی و ذاتی بهتر از اهداف خارجی عمل خواهند کرد دلیل آن هم این است که این هدف ها برای خود شما تعیین شده اند. ازجمله هدف های درونی می توان به مواردی همچون حفظ  وزن خود که در سلامتی شما تاثیر مثبت دارد، احساس رضایت و خوشنودی پس از تمرینات سنگین و پیدا کردن راهی که بتوان به وسیله آن استرس هایی که در روز به ما وارد می شوند را کاهش دهیم. ازجمله هدف های خارجی می توان به موارد زیر اشاره کرد: کاهش 5 کیلو از وزن خود قبل از رفتن به مسافرت، 6 تکه کردن عضلات شکم خود، انجام دادن 50 بارفیکس و 100 شنا.
پس از گذشت مدت زمانی معین، اهداف خارجی شما کم اهمیت تر خواهند شد و یا اینکه به کلی از بین خواهند رفت و پشتکار و تمرین شما را نابود می کنند. برای مثال، وقتی که مسافرت کنار دریا تمام شود دیگر انگیزه ای برای رفتن به باشگاه و گرفتن رژیم غذایی صحیح نخواهید داشت. البته این به آن معنی نیست که نباید برای خودتان هدف های خارجی تعیین کنید، نه اینگونه نیست، اهداف خارجی انگیزه خوبی برای کوتاه مدت به شما می دهند اما در نهایت باید چند هدف درونی برای سلامی و تناسب اندام خود داشته باشید.


دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب

با داشتن یک برنامه سلامتی برای تناسب اندام خود، می توانید تا پشتکار و ثبات قدم خودتان را تنظیم کنید. به توانایی ها و علایق خود نگاه کنید و ببینید که چه راه هایی برای شما وجود دارند. برای مثال در صورتیکه قبلا رژیم های غذایی کم کربوهیدرات داشته اید و نتیجه ای از آن نگرفته و حس خوبی نسبت به آن ندارید دیگر لازم نیست دوباره آن را امتحان کنید. تکرار این کار فقط انگیزه و شانس موفقیت شما را کاهش می دهد. برای اینکار باید یک رژیم غذایی مناسب با کربوهیدرات متوسط انتخاب کنید، البته باید مراقب میزان کالری مصرف شده خود باشید. به یاد داشته باشید که رژیم غذایی بهتر است که پروتئین و کالری مناسبی برای شما فراهم کند.


استراحت دادن به خود

زمانیکه شما می خواهید تا پشتکار خود را در داشتن رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات ورزشی بالا ببرید در صورتیکه تقلب کردید خود را سرزنش نکنید و همه چیز را تمام شده فرض نکنید. افرادی که این کارها را انجام می دهند ذهن شان سیاه و سفید است و فکر می کنند که یک اشتباه کلا آن ها را از میدان خارج می کند. داشتن این طرز فکر باعث می شود که با خود کلنجار رفته و در نهایت برنامه را به کل رها کنید.


تشخیص مشکلات خود

جهت اینکه در برنامه خود ثابت قدم باشید سعی کنید که نتایج کارتان را همیشه مورد ارزیابی و برسی قرار دهید و سعی کنید که مشکلات را از قبل تشخیص دهید.مثلاً اگر بعد از دو هفته از برنامه احساس می کنید که دارید خسته می شوید، پیش خودتان تجسم کنید که اگر چند هفته دیگر بگذرد چه احساسی خواهید داشت. هرچه زودتر بتوانید برنامه را اصلاح کنید یا یک مربی خصوصی بگیرید تا برنامه غذایی و تمرینیتان را بررسی کند، بهتر است.
در صورتیکه به خود اجازه بدهید این خستگی همینطور ادامه پیدا کند، بدن شما به زاری می افتد و وقتی عوامل فیزیولوژیکی با عوامل روانی همراه شوند، حفظ ثبات قدم بسیار دشوار خواهد شد. وقتی زودتر همه چیز را اصلاح و درست کنید، مشکلات را به حداقل رسانده و پروسه دست یافتن به اهدافتان برایتان ساده تر خواهد شد.


اصلاح کردن تمرین خود

درصورتی تمرین شما موثر است که سطح تناسب اندام شما ارتقا یابد. این یعنی پس از مدتی حرکت یا تمرینی که برایتان دشوار بود باید برایتان آسانتر شده باشد. همچنین باید بتوانید برای بالا بردن شدت تمرین، مقدار راندمان تمرینهایتان را هم بالاتر ببرید. اما بهتر این است که کل برنامه تان را هر از چند گاهی دوباره تنظیم کنید تا به بالاترین نتایج دست پیدا کنید و ثبات قدم در تمریناتتان را نیز حفظ کنید.
به یاد داشته باشید که هدف اصلی شما با گذشت زمان تغییر می کند. شاید با نزدیک شدن تابستان بخواهید کمی لاغرتر شوید یا پزشکتان توصیه کرده باشد که سلامت قلبی-عروقی خود را بالا ببرید. موضوع هرچه که باشد، فقط اطمینان یابید که برنامه تمرینیتان همیشه به روز باشد.
 

در تمرینات خود تنوع ایجاد کنید

و آخر اینکه تا می توانید به تمریناتتان تنوع بدهید. ثابت قدم ماندن در برنامه ای که هیچ چیز تازه ای در آن وجود ندارد کار سختی است. چه تمریناتتان را به کل عوض کنید و چه آنرا به طریقی متفاوت انجام دهید، ایجاد تغییر در برنامه به شما کمک می کند همیشه به انجام آن علاقه مند باشید و برای انجام آن پشتکار داشته باشید. از تغییر فصل ها استفاده کنید؛ چرا در تابستان که می توانید بیرون بروید و از هوای آزاد برای دویدن استفاده کنید، تمرینات کاردیو را داخل باشگاه و با تردمیل و دوچرخه ثابت انجام دهید؟
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha