سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه باید برای تکواندو در خانه تمرین کنیم؟

چگونه باید برای تکواندو در خانه تمرین کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۱۶ بازدید کنندگان:۸۴۸۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

تکواندو یکی از هنرهای رزمی متداوم در دنیا است. در پایان اشغال ژاپن در سال 1945، هنرهای رزمه کره ای به شدت بر بر تکنیک های ضربات پای دقیق تمرکز دارد. همراه با جود، کشتی و بوکس نیز به عنوان یک ورزش المیپکی محسوب می شوند. تمرینات این رشته شامل تکنیک های فردی، تکنیک های شکستن تخته و و آموزش الگویی می باشد. الگوها مجموعه ای از روال ها هستند که حاوی تمامی تکنیک ها و موضع گیری های حرکت تکواندو می باشد، اجازه دهید تمرین کنندگان مهارت های خود را به تنهایی انجام دهند.


مرحله اول

به کلاس تکواندو بروید. حتی اگر می خواهید بیشتر مقدار آموزش و تمرین را در خانه انجام دهید، سعی کنید درس هایی را در ابتدای تمرین خود یا در فواصل منظم بخرید تا بتوانید در مسیر درست و تحت نظارت نگه دارید. اگر نمی توانید در کلاس درس شرکت کنید می توانید از تماشای فیلم به جای آموزش آن بهره بگیرید.


مرحله دوم

به تمرین اصول اولیه بپردازید. تکواندو مانند دیگر هنرهای رزمی بر اساس اصول آن ساخته شده است، بنابراین، تمرینات، الگوها، وضعیت های ایستادن و تکنیک هایی مانند لگد زدن، مشت زدن و بلاک کردن را انجام دهید. اگر شریک تمرینی ندارید می توانید حرکات خود را جلو یک آینه بزرگ انجام دهید. مهارت ها از طریق تکرار یاد گرفته می شوند. همانطور که بروس لی گفته است: بهتر است یک تکنیک را هزار بار تمرین کنید تا اینکه هزار تکنیک را یک بار انجام دهید.


مرحله سوم

الگوهای خود را اجرا کنید. همچنین الگوها به عنوان hyung یا پومسه روال هایی را که شامل جنبش ها و تکنیک هایی که برای سطح شما مناسب هستند را شامل می شوند. با یک جستجوی ساده می توانید این الگوها را در اینترنت پیدا کنید. از یک آینده قدی بزرگ استفاده کنید تا بتوانید بازخورد حرکات خود را ببینید، یا می توانید از کسی بخواهید که حرکات تان را فیلمبرداری کند.


مرحله چهارم

اگر می توانید با یک شریک تمرینی کار کنید. این امر به انگیزه و بازخورد هر یک از شما کمک می کند و به شما اجازه می دهد تا روش های مختلفی را اجرا کنید.


نکات مهم

-    هر چند که ممکن است تکواندو را در خانه تمرین کنید، اما همیشه بهتر است که یک مربی با تجربه تر بالای سرتان باشد و اشتباهات تان را اصلاح کند.
-    مربی تان ایده های بهتری نسبت به شما دارد و به شما کمک می کند که سریع تر پیشرفت کنید.
-    همچنین مربی می تواند نقاط ضعف و قوت شما را دیده و در جهت بهتر کردن آنها به شما کمک کند.


هشدار

-    همانند تمامی هنرهای رزمی و مبارزات ورزشی، تمرین در تکواندو ممکن است منجر به آسیب دیدگی شود.
-    قبل از شروع هرگونه برنامه ورزشی با پزشک خود مشورت کنید، بخصوص اگر به فعالیت های شدید عادت ندارید.
-    قبل از شروع هر جلسه، مطمئن شوید که گرم شده و به اندازه کافی تمرینات کششی را انجام داده اید.


 


 

برچسب ها: آموزش تکواندو تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha