سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمریناتی برای سوزاندن چربی شکم

تمریناتی برای سوزاندن چربی شکم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۲۸ بازدید کنندگان:۶۱۸ نویسنده:سامان موسوی

در صورتیکه انسان پرخوری هستید و تاکنون نتوانسته اید جلوی خود را مقابل خوردنی های خوشمزه بگیرید و درنتیجه شکمی پر از چربی و زشت دارید باید روال کار را عوض کرده و همراه با داشتن یک رژیم غذایی مناسب به انجام تمرینات بدنی نیز بپردازید تا بتوانید چربی های شکم را سوزانده و شکمی 6 تکه داشته باشید. در ادامه این مقاله به معرفی 10 تمرین می پردازیم که با انجام دادن آنها می توانید از شکمی صاف و خوش فرم برخوردار باشید.


تمرین دراز و نشست

 


یکی از ورزش های همگانی که اغلب افراد برای کاهش چربی های شکم از آن استفاده می کنند تمرینات دراز و نشست می باشند. نحوه انجام آن به این صورت است که همانند تصویر بالا به پشت دراز کشیده و پاهای خود را خم کنید. دست هایتان را در کنار گوش هایتان قرار داده و سعی کنید که بالا بیایید و شانه هایتان ار از زمین بلند کنید. تا جاییکه می توانید بالا آمده و سپس دوباره بخوابید و این کار را چند بار انجام دهید. تعداد دراز و نشست هایی که انجام می دهید بستگی به میزان آمادگی شما دارد. به یاد داشته باشید که نباید با گردن بلند شوید چون فشار زیادی به آن وارد شده و ممکن است که آسیب ببیند.


تکیه دادن به صندلی

 


حرکت صندلی جزء یکی از بهترین حرکات برای داشتن شکمی صاف است. این تمرین بیشتر بر روی عضلات زیر شکم تاثیر می گذارد. برای انجام دادن این تمرین، همانند تصویر بالا روزی زمین و به پشت دراز بکشید و پاهای‌تان را در وضعیت 90 درجه و نشسته روی صندلی قرار دهید. دست هایتان را کنار بدن قرار داده و انگشتان تان را بکشید. پس از آن سرتان را از زمین بلند کرده و به طرف شکم تان بکشید. سعی کنید که دست کم 100 تمرین را اینطوری انجام دهید.


چرخیدن با یک پا

 


برای انجام این تمرین همانند تصویر بالا طوری به پشت روی زمین دراز بکشید که مهره هایتان با زمین برخورد داشته باشند. همانند شکل بالا یکی از پاهایتان را به حالت 90 درجه خم کرده و دیگری را صاف بالا ببرید. حال پایی که صاف است را در جهت عقربه های ساعت و به آرامی بچرخانید. 10 بار این تمرین را انجام داده و سپس در جهت خلاف عقربه های ساعت نیز آن را انجام دهید. این تمرین را با پای دیگرتان نیز تکرار کنید.


چرخاندن پهلوها

 


در صورتیکه علاوه بر شکم پهلوهایتان نیز دارای چربی زیادی می باشد باید تمریناتی برای سوزاندن چربی های پهلو انجام دهید. همانند تصویر بالا بر روی زمین نشسته و پای چپ خود را خم کرده و پای راست تان را به سمت بیرون پای چپ خم کنید. برای اینکه بتوانید تعادل خود را حفظ کنید دست تان را در پشت خود روی زمین قرار دهید. وقتی نفس خود را دم می کنید بازی چپ خود را به طرف سرتان بچرخانید و هنگام بازدم دست چپ تان را در قسمت خارجی زانوی راست بگذارید. به مرور سعی کنید که چرخیدن خود را تا اندازه ای افزایش دهید که بتوانید شانه  سمت راست تان را ببینید. وقتیکه عمل دم را انجام دادید ستون مهره هایتان را بالا برده و هنگام بازدم چرخیدن خود را بیشتر کنید.


پدال زدن

 


حرکت پدال یا دوچرخه ازجمله حرکات بسیار مفیدی می باشد که عضلات شکم تان را درگیر می کند. برای انجام این تمرین همانند تصویر بالا به پشت خوابیده، پاها را دراز کرده و دست هایتان را پشت سرتان قرار دهید. زانوی راست تان را به طرف قفسه سینه جمع کرده و همزمان شانه چپ تان را به طرف زمین ببرید. باید سعی کنید که بازوی چپ تان زانوی سمت راست شما را لمس کند. این عمل را برای سمت دیگر نیز انجام دهید.


انجام دادن حرکات مورب

 


حرکات مورب برای سوزاندن چربی های پهلو مفید می باشد. برای انجام این تمرین، بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه تان از هم باز کنید. درهنگام انجام دادن دم درست های خود را بالای سرتان ببرید و هنگام بازدم زانوهای خود را خم کرده و کمر و باسن تان را به طرف عقب بیرون دهید.همانند تعظیم ژاپنی های کف دست هایتان را به هم چسبانده و مانند تصویر بالا خود را به سمت راست و پایین بچرخانید. این حرکت را برای پای دیگرتان نیز انجام دهید. به خاطر داشته باشید که در این تمرین باید وزن شما بر روی کف پایتان قرار بگیرد.


حرکت کوهنوردی

 


انجام دادن حرکت کوه نوردی منجر به درگیر شدن کل عضلات شکم شما می شود. در این حرکت، حالت فشار باید رو به بالا باشد. برای انجام این تمرین همانند تصویر بالا دست هایتان را طوری روی زمین قرار دهید که زیر شانه تان قرار بگیرند. پاهای خود را دراز کرده و زانوی چپ خود را به طرف قفسه سینه تان خم کنید. حرکات را خیلی سریع انجام داده و با طرف دیگر عوض کنید.
 

برچسب ها: تمرینات شکم تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha