سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

حقایقی جالب در مورد بروس لی که شاید نشنیده باشید

حقایقی جالب در مورد بروس لی که شاید نشنیده باشید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۱۰ بازدید کنندگان:۷۹۱۳ نویسنده:سامان موسوی

بروس لی هیچ نیازی به معرفی ندارد. او استادی قابل احترام، یک فیلسوف، فیلم ساز و بنیان گذار سبک "جیت کان دو" بود(شما می توانید ویدیوی متد های آموزش جیت کان دو توسط بروس لی را دراین قسمت سایت ژیار آنلاین مشاهده کنید). در این مقاله قصد دارم به بیان واقعیت هایی که شاید کمتر در مورد بروس لی شنیده باشید بپردازیم.

 

1. بروس لی تا حدودی آلمانی بود

او فرزند چهارم از 5 فرزند خانواده بود، پدر بزرگش از کاتولیک های اصیل آلمانی بود. اما او خود را به عنوان یک چینی اصل معرفی کرد و همیشه از کشور خود به خوبی یاد می کرد.

 

2. بروس لی جز اولین کسانی بود که از لنز استفاده کرد

بروس لی از مشکل نزدیک بینی رنج می برد. به همین دلیل بعضی اوقات هنگام انجام حرکات رزمی به مشکل بر می خورد و نمی توانست ضربات دقیقی به نقطه مورد نظر وارد کند. او از عینک زیاد خوشش نمی آمد به همین دلیل از لنز استفاده می کرد.

 

3. تمرین 5000 هزار مشت در روز

یکی از ویژگی های برس لی مشت های برق آسایی بود که به حریف خود وارد می کرد. او برای اینکه به این سطح برسد روزانه به تمرین حدود 5000 هزار مشت می پرداخت.

 

4. او مهارت های هنری مثال زدنی داشت

او علاوه بر اینکه جز بزرگترین های دنیای هنرهای رزمی بود یک هنرمند با استعداد بود که با طرح های خود همه را شگفت زده می کرد. تصویر زیر یکی از نقاشی های او را نشان می دهد.

 

5. او برای ایمنی خود یک مگنوم 367 همراه خود داشت

در دوران بروس لی ترس برای زندگی شایع بود، گرچه او یکی از بزرگ ترین و با مهارت ترین رزمی کاران بود اما برای تامین امنیت خود همیشه یک اسلحه مگنوم 367 همراه خود داشت.

 

6. او یک کتابخانه بزرگ داشت

تلاش سیری ناپذیر او برای دانش و یادگیری، او را وادار به تاسیس یک کتابخانه با حدود 2000 کتاب کرد. او یکی از غنی ترین کتابخانه های دوران خود را داشت.

 

7. بروس لی چند وظیفه ای بود

نزدیکان بروس لی شهادت می دادند که او می تواند همزمان با کتاب خواندن به تماشای تلویزیون بپردازد و تمرینات دمبل را انجام دهد.

 

8. بروس لی شنا بلد نبود

او ماهر قوی بر روی زمین و فردی ناتوان و ضعیف در آب بود. او به شدت از آب نفرت داشت و نمی توانست شنا کند (اگر شما می خواهید شنا یاد بگیرید می توانید ویدیوی آموزش شنا را در این قسمت سایت ژیار آنلاین تهیه کنید).

 

9. دریافت 275 دلار آمریکا برای یک ساعت تدریس خصوصی

تعلیمات و آموزش های بروس لی گران تمام می شد به طوری که فقط افراد پولدار می توانستند از آموزش های او بهره بگیرند. او به ازای هر ساعت تدریس خصوصی 275 دلار پول می گرفت که معادل 1800 دلار امروزی می باشد.

 

10. بروس لی شاعر بود

بروس لی میل شدیدی به شعر گفتن داشت، گزیده ای از نبوغ شاعرانه خود را در کتاب "تائو از جیت کان دو" نوشته است. در واقع او در بازی با کلمات استاد بود.

 

11. بروس لی عاشق شاهدانه بود

او به جویدن شاهدانه به خصوص شاهدانه نپالی که بسیار قدرتمند بود شناخته می شد. حتی کالبد شکافی هایی که بعد از مرگ بروس لی روی او صورت گرفت اثراتی از گیاهان دارویی را در جریان خونش نشان می داد.

 

12. او فردی بسیار سریع و دقیق بود

حرکات او دقیق و فوق العاده سریع بود. بروس لی می توانست در چند ثانیه با استفاده از چوب غذاخوری دانه برنج را بگیرد، در هوا پرتاب کرده و بخورد. یکی از جذابیت هایی که فیلم های بروس لی داشتند همین حرکات تند و سریعی بود که انجام می داد.

 

13. او هیچ کس را دست کم نمی گرفت

بروس لی در یکی از مبارزات خود با شخصی که از لحاظ قدرت و مهارت در سطح او نبود حریف خود را دسته کم گرفت. این اشتباه باعث شد که علاوه بر اینکه در آن مبارزه شکست خود پایش هم شکست. از آن اتفاق به بعد او هیچ کس را دست کم نمی گرفت.

 

14. استفاده از جکی چان

او در یکی از فیلم های خود از جکی چان جوان که آن زمان بی تجربه و خام بود استفاده کرد. در یکی از صحنه های فیلم وقتی جکی چان و بروس لی با هم مبارزه می کردند بروس لی ضربه شدیدی به او وارد کرد و باعث شد که او زخمی شود.

 

15. سوراخ کردن قوطی نوشابه با انگشت خود

در آن زمان قوطی های نوشابه خیلی ضخیم و محکم تر از قوطی هایی بودند که امروزه می بینید. او با استفاده از انگشت خود می توانست قوطی نوشابه را سوراخ کند.

 

16. بروس لی عاشق گاما بود

بروس لی یکی از طرفداران سر سخت کشتی گیر هندی به نام "گاما" بود. گاما تنها کشتی گیر شکست نخورده تاریخ است. بروس لی  بر روی چگونگی تمرین و برنامه گاما مطالعه فراوانی کرد.

 

17. بروس لی آرزوی مبارزه با محمد علی کلی را داشت

او یکی از طرفداران متعصب محمد علی کلی بوکسور افسانه ای آمریکا بود و فیلم تمام مبارزات او را تهیه می کرد و با تمرکز زیاد به دیدن مبارزات او مشغول می شد و حرکات او را برسی می کرد. او دوست داشت که یک بار با محمد علی کلی مبارزه کند اما این اتفاق روی نداد. این دو جز بزرگترین مبارزانی هستند که تا کنون زندگی کرده اند.

برچسب ها: بروس لی جیت کان دو محمد علی کلی
پست های مشابه

نظرات کاربران

علی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۸ [۱۲:۰۶:۱۱ AM]

عرض سلام. شما در سایت خودتان اعلام کردید که بروسلی عاشق حشیش بود. آیا این حرف درست است و منبعی هم برای این حرف دارید؟

مدیر سایت در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۸ [۱۱:۰۰:۲۱ AM]

دوست گرامی، این مورد ترجمه شده از سایتهای معتبر است که با بررسی مجدد، مجددا تائید شد. شاهدانه نپالی منبع تولید حشیش و مواد روانگردان دیگر است. کلمه اصلی Cannabis است که به مواد روانگردان آن کانابیوید می گویند. ما متن اصلی را به شاهدانه تغییر دادیم.

ارسال نظر
Captcha