سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهات رایجی که اغلب افراد در بدن سازی انجام می دهند

اشتباهات رایجی که اغلب افراد در بدن سازی انجام می دهند
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۱۱ بازدید کنندگان:۶۶۹ نویسنده:سامان موسوی

در بدنسازی هم مانند سایر ورزش های دیگر رسیدن به نتیجه مورد نظر مستلزم رعایت قوانین و نکات خاصی می باشد. در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایجی را که اکثر افراد در باشگاههای بدنسازی انجام می دهند را بازگو کنیم تا شما هم از انجام دادن آنها خود داری کنید.

 

1- صحبت کردن زیاد با دوستان به جای تمرین کردن

افراد زیادی را دیده ام وقتی که به باشگاه بدنسازی آمده اند بیشتر وقت خود را به صحبت کردن با دیگر افراد گذرانده اند و یادشان رفته که به این دلیل به سالن بدنسازی آمده اند که تمرین کنند. پس سعی کنید از صحبت های غیر ضروری با دیگر افراد پرهیز کرده و توجه خود را بر روی انجام تمرینات  متمرکز کنید. اگر صحبت خاصی دارید آن را به بعد از تمرینات موکول کنید.

 

2- برای داشتن بدنی عضلانی تنها از مرغ، سفیده تخم مرغ و برنج تغذیه کنید

لطفا به هیچ عنوان به همچین توصیه های غیر علمی توجه نکنید. بدن شما به طیف وسیعی از مواد مغذی و ویتامین ها نیاز دارد که دریافت آنها با استفاده از مصرف انواع مواد غذایی امکان پذیر است. پس به  هیچ عنوان اسیر افراد دغل بازی که همچین ادعاهای بی پایه و اساسی ارائه می دهند نشوید.

 

3- تمرین سنگین باعث رشد شما می شود

این مورد هم واقعیت ندارد. باید بدرستی تمرین کنید، در جهت دستیابی به حداکثر تنش بر عضله، برای اینکه رشد کنید. نگران نباشید، این کار ساده تر از آن است که بنظر می‌آید.

 

تمرین بدنسازی

 

4- انجام تمرینات هوازی با معده خالی بیشتر چربی ها را می سوزاند

این مساله نیز هیچوقت به اثبات نرسیده است. محققان در برسی های مختلف به این نتیجه رسیده اند که تمرینات هوازی یا هر تمرین دیگری پس از دریافت کالری نتایج و خواص ترموژنیک بهتری دارد، یعنی کالری بیشتری سوزانده می شود.

 

 5- به احتمال زیاد پس از مدتی دچار تمرین زدگی می شوید

یک یا دو ساعت تمرین، برای پنج روز در هفته باعث تمرین زدگی نمی شود. مهم هم نیست که این مسئله برای چه مدت ادامه داشته باشد. مگر اینکه تغذیه ی خوبی نداشته باشید و به اندازه کافی نخوابید. بعبارتی باید کمترین نگرانی را در مورد بروز تمرین زدگی داشته باشید.

 

6- لطفأ کمکم کنید تا وزنه را بلند کنم و حرکتم را شروع کنم

اگر در باشگاه کسی چنین تقاضایی از شما کرد، بسرعت از محل دور شوید!!! اگر نمی توانید وزنه ای را به تهایی از جای خود بلند کنید، اصلأ نباید با آن وزنه تمرین کنید. تنها استثناء در مورد نیمکت های غیر استاندارد پرس بالا سینه و سرشانه است که وقتی روی آنها قرار می گیرید، هالتر حدود ۳۰ سانتیمتر عقب تر از شماست و برای جدا کردن هالتر از پایه و شروع حرکت واقعأ ناچارید از کسی کمک بگیرید.

 

وزنه برداری

 

7- گرم کردن بیش از حد خود

اشتباه نکنید! گرم کردن مناسب، قطعا ضروری است. با اینحال، چند وزنه خیلی سبک، تعدادی شنا، و کشش، برای گرم کردن کفایت می کند. نباید پیش از شروع ست های اصلی تمرین، عضلاتتان را خسته کنید. اغلب ورزشکاران در تمام ست ها وزنه سنگین می زنند، و بعد از عدم توانایی در ست آخر تعجب می کنند. با ست های سبکتر، نیرویتان برای وزنه های سنگین و یک ست قدرتمند پایانی، حفظ می شود.

 

8- عدم استفاده از بست برای محکم کردن وزنه ها

آزاد بودن وزنه در هنگام ورزش خطرناکترین شکل آن است. وزنه در این حالت در هر طرف برای حرکت ازاد است ، بنابر این ایجاد تعادل در آنها سخت است. اگر یک حرکت ورزشی را به تازگی شروع کرده اید ، باید بدانید که ایجاد تعادل هالتر سخت است طوری که بسیاری از افراد تازه کار در بلند کردن هالتر از سمت و طرف مسلط خود ( قوی خود ) استفاده میکنند و این امر باعث می شود که این طرف سریع تر خودش را نشان دهد و زونه در طرف ضعیف تر لنگر می اندازد . این در زمانی اتفاق می افتد که شما از بست استفاده نکنید.

 

9- نداشتن برنامه

زمانی که به باشگاه قدم میگذارید، باید همیشه درباره ورزشی که میخواهید انجام دهید برنامه داشته باشید. به ویژه تازه کارها باید ورزش هایی را که هر روز انجام می دهند  در یک دفتر یادداشت کنند. تازه کارهایی که بی برنامه وارد باشگاه می شوند باید بدانند که این روش نتیجه موثری در پی نخواهد داشت

 

در این مقاله به برسی اشتباهات رایجی که ممکن است برای شما نیز در بدن سازی اتفاق بیفتند بپردازیم. سعی کنید فقط به گفته های افراد متخصص توجه کنید و سر خود را با شایعات بی پایه و اساس گرم نکنید. شما می توانید آموزش های اصولی بدن سازی را در سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.

برچسب ها: بدن سازی تمرینات قدرتی تمرینات استقامتی چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha