سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

6 تمرین موثر برای کاهش وزن بدن

6 تمرین موثر برای کاهش وزن بدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۷ بازدید کنندگان:۹۰۹ نویسنده:سامان موسوی

این 8 تمرین به روند کاهش وزن شما سرعت می بخشند. در تحقیقات و نظرسنجی هایی که بر روی بیش از 129000 خواننده خود انجام دادیم آنها 8 تمرین زیر را برای کاهش وزن پیشنهاد کردند. راههای زیادی هستند که می توان در حین انجام دادن آنها از آنها لذت برده و وزن خود را کاهش دهید بدون اینکه مانند یک آدم دیوانه تمام وقت خود را در سالن های ورزشی برای کاهش وزن صرف کنید. اجازه دهید به برسی 8 تمرینی که شما می توانید از انجام دادن آنها برای کاهش وزن لذت ببرید بپردازیم:

1- آهسته دویدن (سوزاندن 435 کالری در ساعت)

دودین یکی از بهترین راهها برای کاهش وزن می باشد و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد، در واقع تنها تجهیزاتی که نیاز دارد یک جفت کفش خوب می باشد. چند کیلومتر پیاده روی در روز باعث خواهد شد که:

  • متابولیسم بدن شما افزایش یابد
  • سطح تناسب اندام و تناسب شما افزایش پیدا کند
  • به شما کمک می کند که چربی های اضافه بدن شما آب شوند.

همه این کارها سریع تر از آنی که تصور می کنید اتفاق می افتند. پس سعی کنید زمانی را در طول روز به آهسته دویدن اختصاص دهید تا از مزایای زیاد آن بهره ببرید

نکته: سعی نکنید که همزمان سرعت و فاصله خود را با هم افزایش دهید. بهترین راه این است که ابتدا بر روی افزایش فاصله تمرکز کنید. این کار به شما کمک می کند که کالری بیشتری بسوزانید.

 

2- پیاده روی (سوزاندن 167 کالری در ساعت)

اگر آهسته دویدن کمی بیش از حد برای شما شدید است، پیاده روی گذینه مناسبی برای جایگزین کردن آن است.

آسان تر: مطالعات مختلف نشان می دهد که پیاده روی حتی می تواند برای از دست دادن وزن بهتر از دویدن عمل کند. قطعا راهی امن تر و آسان تر است.

مزایای اجتماعی: همچنین پیاده روی راهی عالی برای معاشرت با دوستان یا هم گروهی های خود در حین انجام دادن آن می باشد. این کار باعث می شود که حوصله شما سر نرود و با افراد جدیدی آشنا شوید.

 

3- تمرینات قدرتی(سوزاندن 363 کالری در ساعت)

چگونه می توانید بدون توجه به آنچه که انجام می دهید در مدت 48 ساعت بدون توقف کاری بسو زانید؟ جواب این سوال انجام تمرینات قدرتی هستند. بسیاری از مردم فقط می خواهند چند کیلو از وزن خود را کاهش دهند، به همین دلیل لازم نیست که مانند ورزشکاران حرفه ای تمرینات قدرتی را با شدت بالا انجام دهند. این تصور غلط  در مورد تمرینات قدرتی مبنی بر اینکه فقط با انجام این تمرینات و بدون رعایت هیچ رژیم غذایی به وزن ایده آل خود می رسید خطرناک است و باعث می شود که هیچ پیشرفتی در کار خود نداشته باشید.

ساخت توده های عضلانی راهی موثر برای سوزاندن چربی می باشد و بهترین  مزیت این کار این است که همچنانان بعد از 48 ساعت از ورزش باز چربی های بدن می سوزند.

 

4- دوچرخه سواری (سوزاندن 508 کالری در ساعت)

دوچرخه سواری یکی از بهترین تمرینات قلبی عروقی می باشد که بسیار سرگرم کننده است. دوچرخه سواری در بیرون و خوردن باد به شما در حین دوچرخه سواری علاوه بر اینکه لذت بخش است باعث سوزاندن کالری خیلی زیادی می شود. یکی از نکته های دیگر در مورد دوچرخه سواری این است که ورزشی رقابتی است، بنابراین کمی رقابت به شما انگیزه خوبی برای ادامه کار می دهد.

 

5- شنا (سوزاندن 653 کاری در ساعت)

شنا یکی از ورزش هایی می باشد که بیشتر افراد با هر سن و شرایط بدنی که باشند می توانند آن را انجام دهند. همانطور که مشاهده می کنید میزان کالری که در حین شنا کردن می سوزانید نسبت به ورزش های بالا خیلی بیشتر است. انجام شنا به صورت روزانه به شما کمک می کند که پس از مدتی سطح تناسب اندام خود را به بهترین شکل دلخواه رسانده و از شر چربی های بدن خلاص شوید.

 

6- ورزش آیروبیک (سوزاندن 399 کالری در ساعت)

ورزش آیروبیک راهی عالی برای بهبود پمپاژ قلب و سوزاندن کالری ذخیره شده می باشد. چند جلسه 20 دقیقه ای در هفته می تواند به شما کمک کند که از اضافه وزن خود خلاص شوید. انواع مختلف ورزش های آیروبیک با درجات مختلف وجود دارند. بنابراین، با انجام تحقیقاتی مطمئن شوید که کدام نوع از این حرکات با توجه به شرایطی که دارید به درد شما می خورند. این کار را می توانید با دیدن چند وبسایت تخصصی در مورد این رشته و یا گفتگو با کسانی که در این ورزش سر رشته دارند انجام دهید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی آیروبیک پیاده روی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha