سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چند پرسش رایج درباره ی کالی، آرنیس، اسکریما

چند پرسش رایج درباره ی کالی، آرنیس، اسکریما
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۷ بازدید کنندگان:۱۲۶۵ نویسنده:قاسم نژاد

1. آیا برای یادگیری کالی باید شرایط جسمانی مناسبی (فیتنس) داشته باشم؟


مسلما نه! شما می توانید این هنر را بدون در نظر گرفتن شرایط فیتنس تان یاد بگیرید. در حقیقت، شما با انجام این تمرینات احتمالا چند کیلو وزن هم کم کنید. شما تحرک بسیاری خواهید داشت، تمرینات زیادی انجام می دهید، بنابراین زیاد عرق می ریزید. اما، اگر شرایط پزشکی خاصی دارید، بهتر است قبل از شروع تمرینات اسکریما یا هر گونه ورزش یا فعالیت فیزیکی با دکتر خود صحبت کنید و تجویز آن را از دکتر بگیرید.

 

2. من دختر هستم. آیا من می توانم کالی/ آرنیس/ اسکریما یاد بگیرم؟


مطمئنا! من یادگیری این هنر رزمی را بسیار به زنان برای دفاع شخصی و مبارزه ی خیابانی توصیه می کنم. کالی به زنان یاد می دهد چگونه در برابر مهاجمان و برای مقابله با تجاوز ها و حملات مختلفی مانند تجاوز  ناموسی، گروگان گیری، دزدی و غیره از خودشان محافظت کنند. همه ی افراد می توانند با هر جنسیت، سن و فاکتور های غیر تعیین کننده ی دیگر این هنر را یاد بگیرند.

 

3. یونیفورم آن در FMA چیست؟


بستگی به مدرسه، سیستم یا سبک آن دارد. برخی از سازمان ها یونیفورم خاص خود را دارند (معمولا لباس قرمز رنگ). بقیه پیراهن مشکی و شلوار همرنگ یا شلوار کوتاه می پوشند. برخی صرفا هر لباسی که بخواهند را می پوشند. من شخصا دوست دارم لباس هایی بپوشم که راحت باشد و حرکت را محدود نکند.

 

4. سلاح ها و ابزار به کار رفته در آموزش آن چیست؟


یک جفت چوب دستی، چاقو و شمشیر مخصوص تمرین برای آموزش این هنر مورد نیاز است. داشتن چوب های مخصوص خودتان یک پیش نیاز ضروری است، چون شما از آنها زیاد استفاده می کنید. در بعضی دوجو ها لازم نیست این ابزار را بخرید، چون مربیان این مکان ها وسایل مورد نیاز همه ی شاگردان را تهیه می کنند.

 

5. بهترین سبک یا سیستم آن در FMA چیست؟


البته، بهترین سبک این رشته، بالینتاواک اسکریما است. این فقط یک شوخی است. این یک سلیقه ی شخصی می باشد. من معتقدم هر سبکی نقاط قوت و نقاط ضعف خودش را دارد. من پیشنهاد می کنم شما تحقیق خودتان را بکنید، ویدئوهای سبک های مختلف را تماشا کنید و سبکی را که بیشتر دوست داشتید انتخاب کنید. ممکن است ابتدا همه ی سبک ها شبیه به هم به نظر بیایند، اما بعد از مدتی تمرین تفاوت ها و شباهت هایشان را می فهمید. هر سبکی را که دوست دارید انتخاب کنید و فقط آن را تمرین کنید.

6. آیا سیستم درجه بندی دارد؟


بله اکثرا دارند، البته برخی ندارند. این نیز بستگی به مدرسه، سیستم و سبک دارد.

 

7. آرنیس/ کالی/ اسکریما از کجا شروع شد؟


از جزیره ی مکتان در ایالت سیبو (در فیلیپین) شروع شد. لاپو لاپو که قهرمان مسلمان فیلیپین بود، با استفاده از هنر اسکریما فریدیناند ماژلان و سربازانش را شکست داد. وقتی اسپانیایی ها فیلیپینی ها را شکست دادند، به دلایل گوناگونی تمرین این هنر را ممنوع کردند. فیلیپینی ها به تمرین آن در زیر زمین و در حالت خفا ادامه دادند و آن را در رقصی به نام  Sakuting با نقاب های مبدل، تظاهر و نمایش کردند.

 

8.  هنرهای رزمی فیلیپینی چه مزیتی برایم دارد؟


هنرهای رزمی فیلیپین یا FMA مزایای زیادی دارد، از جمله: 

  • دفاع شخصی کامل
  • تمرینات خوب
  • هرگز خسته نمی شوید
  • قابل تحمل

 

 

برچسب ها: اسکریما/آرنیس/ کالی دفاع شخصی هنر رزمی هنرهای رزمی فیلیپینی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha