سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا امکان دارد که هنرهای رزمی را خودتان یاد بگیرید؟

آیا امکان دارد که هنرهای رزمی را خودتان یاد بگیرید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۰ بازدید کنندگان:۹۸۱ نویسنده:سامان موسوی

هزینه شرکت در کلاس های آموزشی زیاد است. اما آیا امکان دارد که خودتان با مطالعه کتاب و دیدن فیلم های آموزشی بتوانید هنرهای رزمی را یاد بگیرید؟ اگر چنین است چه پیشنهادی دارید؟ همچنین کدامیک از سبک های هنرهای رزمی را برای شروع به من پیشنهاد می دهید؟

در جواب سوال اول باید بگوییم که بله امکان که خودتان هنرهای رزمی را یاد بگیرید اما این کار بسیار دشوار است و امکان شکست در آن خیلی زیاد می باشد. شما می توانید هر ویدیوی آموزشی را که بخواهید تماشا کنید و یا کتاب ها و مقالات زیادی را در این مورد مطالعه کنید. اما به یاد داشته باشید که اساس یادگیری هنرهای رزمی احساس و تجربه می باشد و شما به کسی نیاز دارید تا بتواند در این راه شما را یاری کرده و در تمرینات شما را همراهی کند. شما به یک معلم نیاز دارید تا اطلاعات اضافی را به شما بدهد و نحوه صحیح انجام تکنیک ها را به شما یاد دهد. اساس یادگیری هنرهای رزمی کسب تجربه و افزایش تجربیات خود می باشد.

 

هنرهای رزمی

 

یادگیری هنرهای رزمی تنها با استفاده از کتاب و ویدیو شبیه آن است که با خواندن یک کتاب آشپزی بتوانید در همان بار اول یک غذای فرانسوی درست کنید و وقتی که در حال پخت هستید هرگز آن را مزه نکنید و انتظار داشته باشید که غذای خوبی از آب در بیاید. اگر مواد غذایی فرانسوی را کورکورانه به آن اضافه کنید بدترین حالتی که ممکن است پیش بیاید این است که غذا را دور بریزید و یک پیتزا سفارش دهید. در نهایت می توانید ببینید که با مطالعه هنرهای رزمی می توانید موفق شوید هر چند که احتمال شکست در این راه بسیار زیاد است.

 

پیشرفت در هنرهای رزمی به سه حوزه مهم زیر مربوط می باشد:

 

1- مطالعه: کسانی که مطالب جدیدتر را زیر نظر کسی که دانش بیشتری دارد یاد می گیرند موفق تر هستند.

2- تمرین با یک همبازی: سعی کنید تکنیک های خود را با یک همبازی تمرین کنید.

3- آموزش انفرادی: تمرین تکنیک ها به تنهایی

 

این سه حوزه نه تنها از هم مجزا نیستند بلکه بر روی یکدیگر نیز تاثیر می گذارند. امکان پشرفت در هر کدام از بخش ها منوط به پیشرف در دو بخش دیگر هم می باشد. با توجه به مطالب گفته شده می توانم از دو چیز اطمینان داشته باشم:

 

1- روند پیشرفت کسی که با استفاده از ویدیو و کتاب مشغول یادگیری هنرهای رزمی می باشد خیلی آهسته تر از کسی است که در کلاس های آموزشی شرکت می کند. علاوه بر این از سه حوزه ذکر شده در بالا انجام حوزه شماره 3 منوط به آن است که قبلا حوزه شماره 2 را انجام داده باشید.

 

2- با این حال شما می توانید هنرهای رزمی را خودتان یاد بگیرید اما زمان یادگیری کسی که به تنهایی مشغول یادگیری هنرهای رزمی است نسبت به کسی که در کلاس های آموزشی شرکت می کند خیلی بیشتر است.

 

به نظر من استفاده از DVD های آموزشی به عنوان یک مکمل آموزشی بهتر است تا اینکه از آن به عنوان یک جایگزین استفاده کرد. اگر شما در سبک خاصی از هنرهای رزمی مهارت دارید می توانید با استفاده از کتاب و فیلم های آموزشی اطلاعات خود را در مورد دیگر سبک های هنرهای رزمی افزایش دهید. میتوان با قاطعیت گفت که هیچ چیزی نمی تواند جای یک مربی خوب و با تجربه را در آموزش هنرهای رزمی بگیرد.

 

مربی نقش مهمی در یادگیری شما دارد. او می تواند اشتباهاتتان را ببیند و در اصلاح آنها و قبل از اینکه در شما تبدیل به عادت شوند به شما کمک کند. علاوه بر آن اگر سوالی برایتان پیش آمد (مثلا حرکتی را در مبارزه واقعی چگونه انجام دهید) مربی بهتر از فیلم و کتاب های آموزشی می تواند به سوالات شما پاسخ دهد. در نهایت رفتن به کلاس می تواند فرصتی برای شما باشد تا بتوانید با افراد مساوی و یا بهتر از خود تمرین کنید ( این یک نکته کلیدی برای پیشرفتتان می باشد).

برچسب ها: آموزش مبارزه سبک های هنر های رزمی کلیپ آموزشی رزمی کلیپ رزمی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha