سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 اصل کلیدی در مورد بوکس

7 اصل کلیدی در مورد بوکس
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۲ بازدید کنندگان:۲۲۷۳۳ نویسنده:سامان موسوی

برخی از نکات و مفاهیم در بوکس وجود دارند که انجام دادن آنها سخت به نظر می رسد. اگر بتوانید از پس این نکات برآمده و آنها را به خوبی فرا بگیرید احتما پیروزی شما به طور چشمگیری افزایش می یابد.


در این مقاله قصد داریم به برسی نکات و تاکتیک هایی بپردازیم که ورزش بوکس بر روی آنها استوار می باشد. شما چه در ورزش بوکس فعالیت کنید یا در دیگر هنرهای رزمی، این نکات می توانند برای  شما مفید واقع شوند.


درک فاصله با حریف تان

هنگامی که برای حمله به حریفتان آماده می شوید باید فاصله بین خودتان را بتوانید تشخیص دهید. در صورتی که به اندازه کافی به حریف نزدیک نباشید هنگامی که فنی را اجرا می کنید نمی توانید آن را به حریف برسانید یا اینکه برای رساندن آن به حریف انرژی زیادی را باید صرف کنید. به همین جهت، یک مبارزه خوب باید بتواند فاصله دقیق با حریف خود را تشخیص دهد و بداند در چه موقعیتی چه فاصله ای داشته باشد.


توانایی دفاع از خود

تبدیل شدن به یک مبارز حرفه ای در بوکس و دیگر رشته های رزمی مستلزم این است که علاوه بر تکنیک های تهاجمی، تکنیک های تدافعی را نیز یاد بگیرید. در صورتی که در انجام تکنیک های دفاعی خوب عمل نکنید در مقابل یک حریف آماتور نیز شکست می خورید. اگر تکنیک های دفاعی را بلد نباشید حریف هر ضربه ای را به هر قسمتی از بدن که دلش خواست می زند، اما اگر قادر به دفاع از خود باشید این کار برایش سخت خواهد بود.


فریب حریف خود

یکی دیگر از اصول مهم رشته رزمی بوکس فریب و به دام انداختن حریفتان می باشد. این کار یکی از اصل های کلیدی در بوکس به شمار می آید. رزمی کار در رشته بوکس باید مانند بازی شطرنج عمل کند، او باید سعی کند تا حریفش را به دام بیاندازد تا تکنیک هایی که در نظر دارد را روی او انجام داده و امتیاز کسب کند.


زمان شناس بودن

هیچ کدام از فنون دفاعی یا تهاجمی بدون اینکه زمان را درنظر بگیرید تاثیر آنچنانی نخواهند داشت. حتی اگر شما بتوانید بهترین تکنیک ها را به بهترین نحو ممکن اجرا کنید اگر در زمان مناسب انجام نشوند بی فایده است. شناخت زمان مناسب نیازمند داشتن سرعت، شناخت فاصله و مسیر مبارزه می باشد.


داشتن قدرت کافی

به طور غریزی همه افراد دوست دارند قوی باشند. ولی تنها داشتن قدرت برای موفقیت در کیک بوکسینگ کافی نمی باشد. ممکن است که ناک اوت کردن حریف خیلی جذاب بوده و تماشاگران را به تشویق و ایجاد سر و صدا وا بدارد اما در این زمان شما از تکنیک غافل شده است. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که تکنیک و قدرت را مکمل هم قرار دهید.


سر سخت بودن

بدون داشتن مقاومت و سرسخت بودن نمی توانید به پیروزی دست یابید. در صورتی که سرسختی خوبی نداشته باشید ممکن است که بتوانید خود را از موقعیت گیر افتاده نجات دهید اما به زودی خواهید فهمید که به اندازه کافی مقاوم و سر سخت نیستید. شما باید در مسابقات بوکس سرسخت باشید به همین جهت به این توانایی و بدست آوردن بنیه خوب نیازمندید. هنگامی که بتوانید سرسختی و تکنیک های رزمی تان را با هم ترکیب کنید آن موقع به موفقیت دست خواهید یافت.


انجام مبارزه خوب

مهمترین و آخرین اصل در این مقاله آمادگی شما برای مبارزه می باشد. شما باید با خیال راحت بتوانید به رینگ بوکس بروید ضربات پا و مشت خود را اجرا کنید. افرادی که به اندازه کافی حرفه ای نباشند معمولا چندان تلاش نمی کنند که بر روی رینگ بیایند بلکه صبر می کنند تا به خوبی این تکنیک ها را فرا بگیرند.

 

برچسپ ها :
بوکس
پست های مشابه

نظرات کاربران

حامدGG در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ [۵:۱۲:۰۶ PM]

بوکس ورزش خوبیه،داخل ورزش بوکس باید حرفه ایی باشی.

arman در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۲۱ [۱۱:۴۰:۲۳ PM]

بوکس یکی از دوستاشتنی ورزش دنیاست از دیدگاه من اگر میخوای ی بوکسور خوبی بشی هیچ وقت اعتماد بنفستو بیش از حد بالا نبر اون وقت ی بوکسور خوبی در دیدگاه مردم میشی به سلامتی همه بوکسورها❤️❤️❤️

بهتاش در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۴ [۳:۰۱:۰۹ PM]

بوکس بهترین ورزش برای قهرمان شدنه

سهیل در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۵ [۸:۴۵:۵۲ PM]

لامصب چقدر سخته این بوکس مخصوصا دفاع و جاخالی دادنش

عزیز اشترزاده در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲۵ [۳:۳۹:۰۳ AM]

باسلام و احترام به تمام دوستان و پیش کسوتان ورزش مقدس بوکس، بنظر بنده فیزیک بدن یکی از مهم ترین مورد در مبارزات بوکس میباشد، در درجه دوم داشتن وزن مناسب و چالاکی بدن میتواند در غلبه بر حریف مناسب باشد و درنده و نترس بودن در درجه اخر میباشد. باتشکر

شروین در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۵ [۳:۰۵:۱۲ PM]

اقا بهتاش ورزشی که با مشت مغزهمو میپو کونن ورزش نیست و بدرد هیچی نمیخوره

مهریار در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۵ [۳:۰۸:۳۱ PM]

سهیل جان تو اگر بیای کشتی چی میگی هااا؟! مشت زدن تو صورت هرکسیو از پا درمیاری شما بوکسورها اگر ادعاتون میشه یجا دیگه مشت بزنین که طرف ناکاربشهنه تو صورت که خطر ناک ترین عضو بدنه

❤بسیجی❤ در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۵ [۳:۱۱:۴۱ PM]

بنظرم بوکس ورزش مسخره و پراسیبیه که فقط بهم مشت میزنن!!!وهیچ خاصیت دیگه ایی نداره و تو اکثر کشورها بوکس رو ممنوع کردن ،اگر تو ایران هم ممنوع بشه خیلی خوبه و دیگه کسی اسیب نمیبینه.

روزبه در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۲:۳۴:۳۳ AM]

من با خشونت کاملا مخالفم چه تو ورزش و سیاست و هر چیز دیگه

بهزاد در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۲۳ [۳:۳۱:۲۴ AM]

بهترین ورزش دنیا بوکس . زیبا٬ ساده٬ کامل

✌★SAJJAD CJ✌★ در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۶ [۷:۳۹:۰۴ PM]

بوکس بهترین ورزش دنیاس🥊🥊🥊

کلیچیکو در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۱ [۱۲:۲۶:۲۱ AM]

اتفاقا مهیار جان مشت زدن به صورت کار آسونی نیست و قلق داره و تازه صورت عضو محکمی از بدن است که اگر ضربه بخورد به اندازه ی جاهای دیگه ناکار نمی کنه

شمس در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۱ [۱۲:۳۷:۰۶ AM]

بوکس پادشاه ورزشهای رزمیه

کرمانی در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۱ [۱۱:۴۰:۰۱ PM]

بوکس یکی از بهترین ورزشهایی بود که رفتم.

مهراد در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۲ [۴:۲۳:۴۳ PM]

سلام ببخشید من ی سوال داشتم ، من میخوام از تابستان برم باشگاه بوکس (۱۵ سالمه) تنها ترس ام شکستن دماغه ؛ میشه یکم توضیح بدید چطوریه ؛ مثلا میشه اصلا مسابقه ندی و ی گوشه برای خودت تمرین کنی یا حتما باید مبارزه کنی ؛ اصلا دوست ندارم دماغم بکشنه اگه کسی چیزی میدونه و شرایطش چیه لطفا بگه ؛ عاشق بوکس هستم ولی از خطراتش میترسم . بعضیا میگن ۴ بار دماغشون شکسته ، چجوری تحمل کردن😐!!!

ارسال نظر
Captcha