سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آموزش زدن توپ در والیبال

آموزش زدن توپ در والیبال
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۶/۳۰ بازدید کنندگان:۱۹۴۵ نویسنده:سامان موسوی

 

1- موضع اولیه خود را بدانید

 

آموزش والیبال

 

پاهای خود را باید کمی پهن تر از شانه های خود باز کنید، باید وزن خود را به جلو و بر روی انگشتان دست خود متمایل کنی دو زانوهای خود را خم کنید. اطمینان حاصل کنید که دستان شما آزاد و در جلو شما قرار دارند.

برخلاف نظر خیلی ها، والیبال یک ورزش شدید و سخت است. در طول مسابقه، بازیکن والیبال یکی دو مایل خود را پرتاب می کند.

 

 

2- زدن سرویس

 

سرویس والیبال

 

برای این کار مراحل زیر را به ترتیب به کار بگیرید:

 

  • توپ را به جلو خود پرتاب کنید.
  • دستان خود را بالا ببرید و آرنج خود را به شانه هایتان نزدیک کنید.
  • با خارج از مشت خود به توپ ضربه بزنید.

 

 

3- ضربه به توپ

 

بازی والیبال

 

این نوع از شوت بیشتر در توپ های برگشتی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید به وسیله این نوع از ضربه شرایط خوبی را برای هم تیمی های خود فراهم کنید که بتوانند به توپ ضربه بزنند. به یاد داشته باشید که در هر گردش توپ در زمین شما فقط 3 مرتبه می توانید آن را لمس کنید.

  • دست چپ خود را مشت کنید، سپس دست راست خود را دور دست چپ خود قرار دهید. شست دست شما باید صاف باشد و آن را رو به بالا بگیرید.
  • آرنج خود را تا زمانی که ساعدتان رو به بالا می رود بچرخانید. دست های شما باید با زاویه کمی رو به پایین باشند  و آرنج شما قفل شده باشد.
  • طوری حرکت کنید که توپ مستقیما جلو شما باشد. پا و شانه های خود را از هم باز کنید و صبر کنید که توپ به شما برسد.
  • اجازه دهید که توپ به ساعد شما نزدیک شود و 5 تا 15 سانت با مچ دست های شما فاصله داشته باشد. شانه های خود را بالا بیاورید و ساعد خود را به طرفی که می خواهید توپ را بزنید بچرخانید.

 

 

4-  موقعیت

 

والیبال

 

به طور معمول شما شما توپ های برگشتی را کنترل و تنظیم می کنید. شما باید شرایط زدن توپ را برای هم تیمی های خود فراهم کنید.

  • دست های خود را بالا بگیرید و شانه و پاهای خود را کمی بازتر کنید. همچنین پاهای خود را خم کنید.
  • زمانی که توپ به بالای چشم های شما رسید با انگشتان خود به آن ضربه بزنید.از پاهای خود به عنوان تکیه گاه استفاده کنید و توپ را به سمت بالا پرتاب کنید.
  • اگر در یک بازی واقعی به جای انگشت با کف دستان خود به توپ ضربه بزنید توپ به اندازه مورد انتظار بالا نمی رود و ممکن است که مرتکب دچار خطای حمل توپ شوید.

 

 

5- چگونه به طرف  زمین حریف ضربه بزنیم

 

مسابقه والیبال

 

دستی که می خواهید با آن ضربه بزنید را بالا ببرید. دست خود را در راستای توپ قرار دهید و آرنج خود را خم کنید. با حداکثر قدرت با کف دست خود به توپ ضربه بزنید طوریکه کنترل و مهار آن برای حریف مشکل باشد.

 

 

آموزش والیبال

این کار به بازی زیبایی و جزابیت خاصی می دهد. در برخی از موارد که فاصله توپ با بازیکن زیاد است، بازیکن مجبور است که برای رسیدن و کنترل توپ به سمت آن شیرجه برود. انجام این کار مستلزم داشتن چابکی زیادی می باشد. شیوه انجام این کار به این صورت است که وقتی خود توپ از شما فاصله گرفت خود به سوی آن شیرجه بروید و سینه خود را جلو بیاورید تا آسیبی به شما نرسد.

برچسب ها: آموزش والیبال والیبال
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha