سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7راه برای شروع ورزش پس از یک وقفه طولانی

7راه برای شروع ورزش پس از یک وقفه طولانی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۶/۳۰ بازدید کنندگان:۲۹۶۲ نویسنده:سامان موسوی

 

آیا شما به دنبال راهنمایی برای شروع ورزش پس از یک وقفه طولانی هستید؟ ممکن است برگشت به روال تناسب اندام قبلی کمی سخت باشد، اما با مقداری تلاش می توانید به روال قبلی خود برگردید. مطالعات نشان داده اند که عضلات دارای حافظه هستند، این بدین معنی است که بدن شما حالتی که قبلا در آن بوده است را به یاد می آورد و برای بازگشت به آن حالت تلاش می کند. در ادامه این مقاله به ارائه چند راهنمایی که می توانند به شما برای شروع دوباره ورزش پس از وقفه ای زیاد کمک کنند می پردازیم.

 

 

1- تنظیم اهداف تناسب اندام

یکی از مهمترین نکاتی که شما باید انجام دهید این است که هنگام شروع ورزش پس از استراحتی طولانی، اهداف تناسب اندام خود را که می خواهید به آن برسید را انتخاب کنید. این اهداف می توانند هر چیزی باشند، مانند از دست دادن چند کیلو از وزن خود و یا آماده کردن بدن برای شرکت در یک رویداد ورزشی. نوشتن اهداف خود و قرار دادن آن در جایی که بتوانید آن را مشاهده کنید به شما انگیزه مضاعفی برای رسیدن به اهدافتان را به شما می دهد.

 

 

2- تنظیم برنامه تمرینی

گام بعدی این است که برای تمرین خود برنامه ریزی کنید. هنگامی که شما یک طرح برنامه ریزی شده داشته باشید، رسیدن به اهدافتان راحت تر شده و انگیزه بیشتری به شما می بخشد. برنامه ورزش شما باید هم شامل تمرینات قدرتی و هم تمرینات هوازی باشد. فراموش نکنید که قبل از شروع ورزش کمی تمرینات کششی انجام دهید.

 

 

3- به اشتراک گذاشتن اهداف تناسب اندام خود

به اشتراک گذاشتن اهداف تناسب اندام خود با خانواده و دوستان خود به شما کمک می کند که سریع تر به اهداف خود برسید. علاوه بر این، شما می توانید با خانواده و دوستان خود به تمرین کردن بپردازید. این کار باعث موفقیت بیشتر شما شده و در سلامتی شما نیز موثر می باشد.

 

 

4- هر روز تمرین کنید

مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ است، شما باید سعی کنید که هر روز به تمرین کردن مشغول باشید. سعی کنید که در ابتدا حداقل روزی 10 تا 15 دقیقه به تمرینات با شدت بالا بپردازید و هر روز با توجه به توانایی های خود شدت و زمان تمرینات خود را افزایش دهید. داشتن چنین عادات ورزشی قطعا نتایج فوق العاده ای برای شما خواهد داشت.

 

 

5- با هدایای کوچک به خود جایزه بدهید

همانطور که شما به برنامه سلامت و تناسب اندام خود مشغول هستید وقتی که به اهداف کوچک و کوتاه مدتی که برای خود تعیین کرده اید رسیدید به خودتان جایزه بدهید. دادن جایزه به خود به شما کمک می کند که برای رسیدن به اهداف خود انگیزه کافی داشته باشید.

 

 

6- داشتن رژیم غذایی سالم

همانطور که بعد از یک مدت طولانی شروع به کار می کنید، شما باید شروع به انتخاب های غذایی سالم بکنید. مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید و مطمئن شوید که وعده های غذایی خود را کنترل می کنید. داشتن یک رژیم غذایی سالم به شما کمک می کند که بتوانید به طور موثر کار کنید و در راه رسیدن به اهداف تناسب اندام خود انرژی کافی داشته باشید.

 

 

7- بعد از ساعت 7 شب چیزی نخورید

اگر هدف تناسب اندام شما کاهش وزن است باید سعی کنید که بعد از 7 شب غذایی نخورید. یکی از دلایل آن این است که چون شب تحرک کمتری دارید اگر غذایی بخورید کالری جذب شده به بدنتان را نمی توانید بسوزانید. نخوردن غذا در شب به شما کمک می کند که خواب خوبی داشته باشید. اگر در شب احساس گرسنگی کردید می توانید با خوردن غذاهای سبکی مانند سالاد گرسنگی خود را رفع کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام چربی سوزی فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha