سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

یادگیری اصول وینگ چون

یادگیری اصول وینگ چون
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۱۵ بازدید کنندگان:۳۶۷۶ نویسنده:سامان موسوی

 

وینگ چون سبکی از کونگ فو است که در مبارزه خود از مشت سریع و دفاع محکم برای غلبه بر حریف استفاده می کند. این هنر رزمی چینی، بر حریفان خود با رفت و آمدهای سریع و هدایت انرژی خود به سمت حریف غلبه می کند. این یک روش پیچیده کونگ فو است که رسیدن به موفقیت در آن مستلزم سال ها تلاش بی وقفه است. شما با درک اصول اولیه و مهارت ها به راحتی می توانید وینگ چون  را یاد بگیرید.


یادگیری اصول وینگ چون

پایه وینگ چون حفاظت از خط وسط بدن است. خطی را تصور کنید که از بالا و وسط سر شما شروع شده و از قفسه سینه عبور کرده و به پایین بدن می رسد. این خط مرکز بردن شماست و بسیار آسیب پذیر است،  به همین دلیل باید از آن محافظت کنید.


•    با توجه به نظربه خط وسط، شما باید همیشه به پایین آن حمله کرده و حرکات دفاعی را در برابر حرکت های تدافعی را در برابر خط وسط حریف انجام دهید.
•    موضع باز و اساسی وینگ چون بر اساس ظریه خط وسط می باشد. در موضع باز و رو به جلو بایستید زانوهای خود را خم کرده و کمی به بیرون متمایل کنید. با مواجه با سر حریف خود، قادر خواهید بود که با نیروهایی متعادل تر مبارره کنید.


عاقلانه مصرف کردن انرژی

کلید اصلی وینگ چون این است که در طول مبارزه انرژی خود را به صورت محافظه کارانه مصرف کنید. از انرژی حریف خود برای هدایت ضربات و یا منحرف کردن آنها استفاده کنید.
•    از حرکات بصرفه و عاقلانه استفاده کنید. ایده این است که بدن تان کوتاه ترین فاصله را در یک مقدار حداقل زمان مصرف کند. این کار به نگه داشتن انرژی شما کمک می کند.


آرام بودن


بدن از انرژی بی ارزش استفاده می کند. بدن خود را آرام نگه داشته و سعی کنید آرام باشید.
•    اگر در دیگر سبک های هنرهای رزمی تجربه دارید (بخصوص سبک های سخت) باید به اصلاح "فنجان خود را خالی کنید" به این معنی که عادات بد خود را کنار بگذارید. وینگ چون سبکی نرم با تکنیک هایی خاص می باشد و نیازمند است همانطور نرم و آرام بماند. ایجاد عادات آرام ممکن است که زمان بر و خسته کننده باشد اما ارزش آن در دراز مدت مشخص خواهد شد.


تغییر استراتژی خود با توجه به حریف و محیط اطراف


حریف تان ممکن است که بلند قد یا کوتاه، بزرگ یا کوچک و زن یا مرد باشد. به طور مشابه، محیطی که در آن مبارزه می کنید می تواند متفاوت باشد. سعی کنید که همیشه خود را برای تغییر شرایط مبارزه آماده کنید.


یادگیری فرم های وینگ چون


تمرین  وینگ چون  به 6 نوع فرم مختلف شکسته می شود. هر کدام از این فرم ها بر اساس فرم قلبی می باشد. در هر فرم باید موضع مناسبی گرفته، موقعیت بدن را حفظ کرده، حرکات دست و پا را یاد گرفته و سعی کنید تلفات خود را کمتر کنید. این فرم ها عبارتنداز:


•    Siu Nim Tao
•    Chum Kiu
•    Biu Gee
•    Muk Yan Chong
•    Luk Dim Boon Kwun
•    Baat Jaam Dao 
 

برچسب ها: آموزش وینگ چون وینگ چون
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha