سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

یادگیری وینگ چون به زبان ساده

یادگیری وینگ چون به زبان ساده
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۷/۲ بازدید کنندگان:۳۰۹۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

وینگ چون سبکی از کونگ فو است که بر مبارزات چهارگانه نزدیک، ضربات مشت سریع و دفاع محکم برای غلبه بر حریف تاکید دارد. این هنر رزمی سنتی چینی حریفان را با حرکات سریع، حمله ای که همزمان اتفاق می افتد و هدایت انرژی او به نفع خود بی ثبات می کند. این یک روش کونگ فوی پیچیده است که برای استاد شدن در آن باید سال ها تمرین کنید اما مبتدیان می توانند به آسانی با درک اصول، نظریه ها و مهارت های اولیه خود وینگ چون را یاد بگیرند.


تئوری خط مرکز را بدانید

پایه وینگ چون حمایت از خط مرزی بدن شماست. تصور کنید خطی که از بالا و وسط سرتان شروع می شود از وسط سینه گذشته و به پایین برود. این خط مرکز بدن شما و آسیب پذیرترین ناحیه بدن تان است که باید همیشه محافظت شود.
•    با توجه به تئوری خط مرکزی حمله کرده و حرکات دفاعی تان را بر اساس آن انجام دهید.
•    موضع باز پایه در وینگ چون بر اساس نظریه خط مرکزی است.


با انرژی و محاسبه گر باشید

کلید اصلی وینگ چون این است که در طول مسابقه انرژی بصورت عاقلانه ای صرف شود. شما می توانید با استفاده از انحراف یا هدایت، از انرژی حریف استفاده کنید.
•    انرژی تان را عاقلانه و با احتیاط مصرف کنید. ایده آل این است که بدن تان حداقل فاصله زمانی را برای ضربه به حریف داشته باشد.


آرام باشید

بدن نا آرام و متشنج بدون هیچ دلیلی از انرژی زیادی استفاده می کند. به همین دلیل باید سعی کنید که بدن تان را آرام نگه دارید و احساس راحتی کنید.
•    اگر در هنرهای رزمی دیگر (بخصوص سبک های سخت) تجربه داشته باشید مجبور هستید چیزهایی که قبلا یاد گرفته اید را فراموش کنید و عادت های بدتان را کنار بگذارید. وینگ چون یک سبک نرم با تکنیک های خنثی است که نیاز دارد شما در آن نرم و آرام باشید. بازسازی حافظه عضلانی و ایجاد عادت های آرام می تواند ناامید کننده و زمان بر باشد اما در بلند مدت ارزشش را دارد.


مهارت واکنش خود را بالا ببرید

در وینگ چون مبارز با استفاده از رفلکس های سریع برای قطع یک حمله واکنش نشان خواهد داد و می تواند مبارزه را به نفع خود تغییر دهید.
 

تغییر استراتژی مبارزه با توجه به حریف و محیط

حریف شما ممکن است قد بلند یا کوتاه، چاق یا لاغر و زن یا مرد باشد. بطور مشابه محیطی که در آن مبارزه می کنید می تواند متفاوت باشد (بارانی، گرم، سرد، روز یا شب و ... باشد). به همین دلیل باید آمادگی آن را داشته باشید تا مبارزه خود را مطابق با شرایط موجود انجام دهید.


فرم های وینگ چون را یاد بگیرید

عمل وینگ چون به شش شکل شکسته تقسیم می شود که هر کدام بر روی فرم قبلی ساخته شده اند. در هر فرم، شما موضع مناسب، موقعیت بدن، حرکات دست و پا و تعادل را خواهید آموخت.
این فرم ها عبارتنداز:


•    Siu Nim Tao
•    Chum Kiu
•    Biu Gee
•    Muk Yan Chong
•    Luk Dim Boon Kwun
•    Baat Jaam Dao


نکات مهم

-    کتاب های زیاد وجود دارند که اصول و تکنیک های وینگ چون را آموزش می دهند. با این حال ممکن است به اندازه آموزش خصوصی یا دیدن فیلم های آموزشی مفید نباشند. هرچند که ممکن است عکس هایی از تکنیک ها و موقعیت های مختلف را داشته باشند اما نمی توانند حرکات مناسب را نشان دهند.
-    ممکن است هنگام تمرین یا مبارزه ضربات جزئی خرده و قسمتی از بدن تان کبود شود.  با این حال نباید از مصدوم شدن بترسید. تمرین استاندارد وینگ چون نباید بیش از کبودی های جزئی به شما آسیب برساند.
-    قبل از شروع هر برنامه ورزشی با دکتر خود مشورت کنید. 

برچسب ها: آموزش وینگ چون وینگ چون وینگ چان
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha