سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چه تمرینات آیروبیکی را انجام دهیم؟

چه تمرینات آیروبیکی را انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۱۴ بازدید کنندگان:۱۷۱۴ نویسنده:سامان موسوی

ورزش های آیروبیک که به آن کاردیو نیز گفته می شوند ورزش های هستند که جریان خون را بالا می برند. این نوع از ورزش ها با شدت پایین و به مدت زمان طولانی تر انجام می شوند. در ادامه این مقاله به معرفی چند ورزش آیروبیک خواهیم پرداخت.


بالا رفتن از پله

 

بالا رفتن از پله


بالا رفتن از پله یکی از بزرگ ترین راه ها برای بالا بردن نرخ ضربات قلب تان می باشد. شما می توانید از پله های یک ساختمان به صورت صعودی بالا رفته و یا اینکه از دستگاه پله نوردی در باشگاه استفاده کنید. بالا رفتن از پله باعث بالا رفتن عضلات ساق پا می شود. در حین بالا رفتن از پله ها مراقب باشید، چراکه مطمئنا نمی خواهید که صدمه ببینید.


طناب بازی

 

طناب بازی


طناب بازی نه تنها یک بازی سرگرم کننده برای بچه ها است بلکه یکی از تمرینات آیروبیک بسیار خوب نیز می باشد. با استفاده از این ورزش می توانید به راحتی در خانه خود بازوها، پاها و ماهیچه های اصلی را تمرین دهید. همچنین طناب بازی یکی از بهترین ورزش ها برای کمک به تعادل می باشد.


پریدن

 

پریدن


این تمرینی است که با ایستادن بر روی دو پا انجام می شود. برای انجام این تمرین، دست های خود را باز کرده و و پریده و پاهای خود را به سمت بیرون باز کنید، و با هر بار پریدن دست هایتان را نیز به بالای سر خود بکشید. به حالت شروع برگشته و دوباره آن را انجام دهید. این یکی از تمرینات عالی برای بالا بردن ضربان قلب و سوزاندن کالری می باشد.


پیاده روی یا آهسته دویدن


پیاده روی یا آهسته دویدن نیز یکی از ورزش های خوب برای بالا بردن نرخ ضربان قلب تان می باشد. هر چند که ممکن است آهسته دویدن برای برخی از افراد به علت درد زانو سخت باشد اما پیاده روی قطعا یک ورزش قابل دسترس بوده و بیشتر افراد می توانند آن را انجام دهند. مطالعات نشان می دهد که راه رفتن یک ساعت در روز می تواند به شما کمک کند که وزن خود را حفظ کرده و از شرایط خاصی مانند فشار خون و چاقی به دور بمانید.


شنا کردن

 

شنا کردن


شنا یکی از ورزش های بزرگ و سرگرم کننده می باشد که در آن عضلات مختلف بسته به سبک شنایی که انجام می دهید کار خواهند کرد. شنا اغلب به کسانی که مشکلات مشترک داشته و یا اینکه از اضافه وزن رنج می برند توصیه می شود.


دوچرخه سواری

 

دوچرخه سواری


دوچرخه سواری یک راه در دسترس، سازگار با محیط زیست و بسیار موثر می باشد. در هنگام دوچرخه سواری عضلات قسمت های زیادی از بدن مشغول فعالیت خواهند شد. شما می توانید دوچرخه سواری را در بیرون از خانه و یا اینکه با استفاده از دوچرخه ثابت در خانه یا باشگاه انجام دهید. البته پیشنهاد من این است که برای تنوع بیشتر در بیرون از خانه دوچرخه سواری کنید.

 
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی آیروبیک
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha