سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اصول مبارزه وینگ چون

اصول مبارزه وینگ چون
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۴ بازدید کنندگان:۲۴۴۱ نویسنده:سامان موسوی

در صورتی که شما یک هنرآموز در سبک وینگ چون هستید و در مبارزات کارایی چندانی ندارید پیشنهاد می کنم که بک بار دیگر اصول مبارزه در وینگ چون را مطالعه کنید.


در صورتی که می خواهید مانند وینگ چون کار مبارزه کنید باید از اصولی که در ادامه این مقاله گفته خواهند شد بدون هیچ شک و تردیدی پیروی کرد. در صورتی که در حین مبارزه، آنچه را که در باشگاه یاد گرفته اید فراموش می کنید به معنای این است که در اجرای اصول زیر کوتاهی می کنید و بجای بکارگیری آنها در زمان مبارزه  به دنبال راهکاری جدید می گردید. با انجام دادن اصول زیر خواهید فهمید که هر چیزی که در کلاس تمرین کرده اید بصورت خودکار و بدون اینکه به آنها فکر کنید اجرا خواهید کرد.


جلو بروید

فورا برای تماس با بدن حریف به جلو حرکت کنید. انجام اینکار به صورت غیر منتظره باعث تعجب حریف شده و مبارزه را در فاصله ای نزدیک انجام می دهد. علاوه بر این، این امکان را به شما می دهد که قادر باشید تا اولین ضربه تان را به حریف خود بزنید. در صورتی که به طور صحیح رو به جلو حرکت کنید نه تنها از مسیر ضربات حریف خارج خواهید شد بلکه فرصت های زیادی نیز برای شما مهیا می شود تا بتوانید کارهای بعدی را انجام دهید. در صورتی که بخواهید در مسیر مستقیم نفوذ کنید شدت ضربات حریف کم شده و در صورت برخورد به شما صدمه ای جدی وارد نخواهد شد. ممکن است بتوانید این کار را انجام دهید و یا ممکن است به دلیل ترس از حرف قادر نباشید که نفوذ کنید.ولی باید در مقابل این افکار پوچ مقاومت کرده و رو به جلو حرکت کنید. یادتان نرود که حتما باید جلو بروید حتی در صورتی که نمیدانید در آن جلو چه کاری باید انجام دهید و کدام فن را اجرا کنید.


به حریف تان بچسبید

در صورتی که در همان اول کار قادر نبودید به حریف خود ضربه بزنید و او را از کار بیاندزید به جای اینکه با بدن حریف تماس برقرار کنید تلاش کنید تا به او بچسبید. به طور معمول اولین جایی که با آن تماس پیدا می کنید دست های حریف است . اکنون که به دست های حریف تماس برقرار کردید او چگونه خواهد توانست به جای اطلاع حمله ای را با دستش انجام دهد؟ باید به شما بگویم که تا اینجا کارهای سخت  و فنی را انجام دهید. این بدان معناست لازمه اینکه آموخته هایتان را که در باشگاه یاد گرفته اید را اجرا کنید. معنی آن این است که دو اصل بالا را انجام دهبد. در این فاصله شما قادر خواهید بود بطور اتوماتیک به حریف تان پاسخ کوبنده ای بدهید.


تسلیم شدن در برابر نیروی بزرگ تر

از آن جایی که کسی نمی تواند به طور حتم مطمئن باشد که از هر حریفی که در پش رو دارید قوی تر است، فرد باید به روشی آموزش ببیند که از هر حریفی که در مقابل خود دارد قوی تر باشد. فرد باید به گونه ای آموزش ببیند که حتی قادر باشد که در برابر شخصی که از او قوی تر است پیروز شود. در صورتی که حریف از شما قوی تر باشد بدین معنا است که دیگر بیخود زور نزند و بهتر است که زاویه بهتری برای حمله بیابد. باید بتوانید در جهتی که داره نیرو وارد می کنه شما هم به همان سمت نیرو وارد کنید.  اگر در این زمینه مشکل دارید از مربی خود بخواهید تا شما را راهنمایی کند. شاید در لازم باشد بصورت خصوصی با مربی فقط در همین مورد کار نمایید. اگر باز هم مهارت لازم را کسب نکردید پیشنهاد می کنم مدتی آی کی دو کار کنید.


تعقیب کردن حریف خود

به دنبال اصل اول در صورتی که حریف تان عقب نشینی کرد واکنش فوری یک وینگ چون کار ادامه دادن حرکت رو به جلوی خود می باشد نه اینکه به حریفش اجازه دهد تا خودش را پیدا کرده و فرصتی هر چند اندک برای تجدید نظر در استراتژی حمله اش پیدا کنید. بسیاری از سبک ها که برسرنخ های بصری تکیه دارند ترجیح می دهند که یک گام عقب گذاشته، کمی صبر کنند و حمله های بعدی شان را برنامه ریزی کنند که معمولا می توان به این نکته در مبارزات ورزشی و تورنمنتی پی برد.
 

برچسب ها: آموزش وینگ چون وینگ چان وینگ چون
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha