سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با کمک کاراته عمر بیشتری داشته باشیم؟

چگونه با کمک کاراته عمر بیشتری داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۲۵ بازدید کنندگان:۶۴۶ نویسنده:سامان موسوی

بر اساس پژوهشی که اخیرا در مجله پزشکی-ورشی انگلیس چاپ شد مشخص شد که کسانیکه 40 تا 50 سال سن دارند و به طور منظم به تمرین کاراته می پردازند نسبت به کسانی که کاراته تمرین نمی کنند به صورت حیرت آوری از تناسب اندام برخوردار هستند.


خیلی وقت پیش نیز خواص کاراته برای افزایش طول زندگی مشخص شده بود اما تاکنون به طور علمی به اثبات نرسیده بود. وقتی به کشورهای شرق آسیا بروید گروه هایی با سن (60-70 حتی 80 سال) خواهید دید که همزمان با طلوع خورشید در پارک های عمومی به ورزش می پردازند. این افراد با توجه به سن و سالی که دارند نسبت به همسالان خود در کشورهای دیگر از تعادل، انعطاف پذیری، قدرت و هماهنگی بیشتری برخوردار هستند.


کاراته چه فوایدی دارد؟

•    باعث بهبود سلامت جسمی و ذهنی تان می شود.
•    باعث تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در شما خواهد شد.
•    انرژی و تمرکز شما را برای انجام کارهای تحصیلی بهبود داده و بالا می برد.
•    تکنیک های مورد نیاز برای دفاع از خود را یاد خواهید گرفت.


افزایش سلامت جسمی‌

ازجمله فواید روشن کاراته می توان به افزایش سلامت جسمی فرد اشاره کرد. کسانیکه مشغول یادگیری کاراته هستند باید بطور منظم چند روز در هفته به تمرین مشغول باشند که این خود مفید ترین رفتار در زندگی شخص می باشد.
انجام پیوسته کاراته باعث ایجاد تعادل در فشار خون، بهبود عملکرد گردش خون، کاهش میزان کلسترول و همچنین کاهش میزان دفعات مراجه به پزشک می شود که از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است. علاوه بر آن، کسانی که مشغول تمرین کاراته هستند عضلات و مفاصلی انعطاف پذیر دارند که این خود شانس زنده ماندن آنها را در هنگام تصادفات رانندگی و دیگر اتفاقات نسبت به دیگر همسالان خود که کاراته کار نمی کنند افزایش می دهد.


افزایش سلامت روحی و روانی

ازجمله دیگر فواید بارز کاراته می توان به بهبود سلامت روحی و روانی اشاره کرد. فرض کنید که در یک ساحل زیبا که دارای درخت های نخل می باشد هستید و از نسیمی که به صورت شما می وزد لذت می برید. در آن لحظه شما احساس سبکی کرده و عضلات شما ریلکس بوده و آمادگی انجام هر کاری را دارید.
پس از تمرین کاراته همه مفاصل و کل بدن در حالت ریلکس قرار می گیرند که منجر به حالت ذهنی بدون استرس می شود. این یکی از بهترین هدیه های طبیعت است که از طریق مکانیسمی بوسیله ورزش و تمرین ایجاد می شود. زمانیکه یک شخص می خواهد حرکتی را در کاراته انجام دهد، 100 درصد تمرکز خود را بر روی انجام آن منعطف می سازد. در آن هنگام آن شخص نمی تواند به چیز دیگری فکر کند زیرا هیچ انرژی برای تلف کردن وجود نداشته و همه آن را صرف انجام تمرینات کاراته کرده است.
رزمی کاران  یکی از درس های مهم کاراته در زندگی را می آموزند و آن این است: انجام تنها یک کار در همان لحظه. این کار منجر به کارایی بیشتر شما در انجام کارها می شود زیرا کل انرژی تان صرف انجام آن می شود. با استفاده از این فرمول، نتایج موثر و سریع تری نصیب تان خواهد شد.

 

کاراته


افزایش تقویت اعتماد به نفس

افراد در کاراته هدفی را مشخص می کنند، در ذهن خود آن هدف را برسی کرده و برای رسیدن به آن هدف که ارتقا به کمربند بعدی است نهایت تلاش شان را انجام می دهند. باید منطقی فکر و عمل کرد، برای مثال سفری که هزاران کیلومتر فاصله دارد باید با برداشتن قدم ها به طور منظم انجام شود. کاراته یک هدف بلند مدت را به اهداف کوتاه مدت کوچکتری تقسیم می کند. برای مثال برای آنکه کمربند سیاه بدست آورید باید چند هدف کوتاه مدت دیگر که بدست آوردن کمربندهای رنگی است را در نظر بگیرید.
در هر آزمون وقتی که مربی از بازخورد مناسب رزمی کار در مورد قدرت و تکنیک ها و توصیه های او مطمئن شد کمربندی به عنوان جایزه به او می دهد. در اینجا اهداف کوتاه مدت همان کمربندهای رنگی بوده و همچنین لازمه رسیدن به هدف بلند مدت می باشد. تقریبا هر هدفی را می‌توان با برنامه ریزی خوب،‌ نظم قوی و عملکرد مناسب به دست آورد.


افزایش عملکرد تحصیلی با بهبود سطح تمرکز و انرژی

زمانیکه شما کل تمرکز و انرژی خودتان را برای انجام یک کار بگذارید بهترین استفاده را از آنها خواهید برد. انجام هر کار دیگری تنها منجر به تلف شدن انرژی و زمان شما می شود. همانطور که می دانید زمان از پول با ارزش تر است، پس شما بهترین نتیجه را از آن در کارهای تحصیلی تان خواهید برد.

در نهایت می توان نتیجه گرفت که کسانیکه به طور منظم مشغول تمرین کاراته هستند عمر بیشتری کرده، سالم تر بوده و در زندگی خود شادتر هستند.
 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha