سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه بفهمیم که باید مربی خود را عوض کنیم؟

چگونه بفهمیم که باید مربی خود را عوض کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۲ بازدید کنندگان:۱۳۸۵ نویسنده:سامان موسوی

در صوتی که می خواهید سریع تر و با دقت بیشتری در هنرهای رزمی پیشرفت کرده و به سوی هدف تان بروید داشتن یک مربی خصوصی می تواند کمک خوبی برای شما باشد، البته به شرطی که مربی خود را به درستی انتخاب کرده باشید.


در صورتی که مدت زیادی است که با مربی تان کار می کنید اما از نتیجه آن راضی نیستید یا اینکه احساس می کنید که مربی به حرف و نظرات شما گوش نمی دهد بهتر است که به فکر عوض کردن مربی تان باشید. در این مقاله به برسی 5 دلیل که به شما کمک می کنند تا بفهمید که وقت عوض کردن مربی تان است می پردازیم.


دلیل اول: مربی در برنامه ای که برای شما می ریزد انعطاف کافی ندارد

یک مربی خوب باید قادر باشد با توجه به شرایط هنرجو بعضی اوقات برنامه تمرینی او را تغییر دهد. به همین دلیل بهتر است که هنرجو با مربی خود ارتباط نزدیکی داشته باشد تا بتواند از او بخواهد که تمریناتش را برحسب نیازهایش عوض کند. احتمال دارد که هنرجو با انجام دادن بعضی از حرکات احساس درد کند یا روش خاصی را دوست نداشته باشد. در صورتی که حس می کنید که مربی تان بسته به شرایط موجود برنامه ورزشی تان را تغییر نمی دهد یا اینکه می خواهد نظرش را به شما تحمیل کند بهتر است به دنبال یک مربی دیگر باشید.


دلیل دوم: مربی در هنگام تمرینات تنها به خودش فکر می کند

همانطور که می دانید شما بابت هر جلسه تمرینی پول، انرژی و وقت خود را صرف آن می کنید به همین جهت باید مربی همه تلاش خود را بکند که شما را در همان یک جلسه پیشرفت دهد. احتمال دارد که مربی بنا به دلایلی نتواند تمرکز لازم جهت آموزش را داشته باشد. یک مربی خوب باید بنا به شرایطی که شاگردش در آن قرار دارد برای او تمریناتی در نظر بگیرد نه اینکه فقط تمریناتی را که خود به آنها علاقه مند است اختصاص دهد. علاوه براین یک مربی خوب با طول تمرینات به شاگردش کمک می کند تا بتواند به درستی حرکات را انجام دهد نه اینکه انجام همه آنها را به او واگذار کند. همچنین از گرفتن مربی هایی که از اعتبار موفقیت شاگردانشان استفاده می کنند و یا اینکه عدم موفقیت شان را به گردن نمی گیرند دوری کنید.


دلیل سوم: مربی اصلا از نظرات شاگردش استفاده نمی کند

یک مربی خوب جهت اطمینان از روند تمرین و رضایت شما همیشه نظرتان را جویا شود تا قادر باشد تمرینات تان را بهبود دهد. داشتن بازخورد از روند تمریناتی که هنرجو انجام می دهد یکی از اولین و شاید مهم ترین گام ها جهت رسیدن به موفقیت می باشد. در صورتی که مربی شما از شما در مورد روند تمرینات تان سوالی نمی پرسد و به نظرات و نیازهایتان چندان اهمیت نمی دهد زمان آن رسیده است که به فکر گرفتن یک مربی جدید باشید.


دلیل چهارم: مربی که شاگردش را جهت انجام کارهای روزانه آماده نمی کند

هنگامیکه شما با یک مربی خصوصی کار می کنید نباید جهت انجام فعالیت های روزانه تان نفس کم بیاورید و همچنین استقامت کافی جهت انجام کارهایی که دوستشان دارید را نداشته باشید. یک مربی خوب باید طوری برنامه تمرینی تان را تنظیم بکند که بتوانید کارها و فعالیت های دیگری که دوست دارید انجام دهید. در صورتی که مربی تان شما را تنها برای انجام بعضی از حرکات خاص آماده می کند و جنبه های دیگر فعالیت های روزانه تان را در نظر نمی گیرد زمان آن رسیده که مربی تان را عوض کنید.


دلیل پنجم: مربی که فکر می کند همه چیز را بلد است

دلیل اصلی که مردم مربی خصوصی می گیرند این است که از دانش و تجربه او استفاده کنند. هرچند، در صورتی که یک مربی همان برنامه تمرینی شما را برای دیگر شاگردانش استفاده می کند امکان دارد دلایل استفاده از این برنامه را نداند و فقط به این دلیل که از برنامه ای خاص نتیجه دیده است آن را به دیگران نیز تجویز می کند. یک مربی خوب باید برنامه تمرینی هر کدام از شاگردهایش را بر اساس توانایی و شرایط آنها دنبال کند و جهت انجام اینکار باید همیشه به دنبال یادگیری چیز جدیدی باشد. او باید همیشه به دنبال یادگیری نکات جدیدی از راه های مختلف بوده و گواهی نامه های مختلف مربی گری را در رشته خودش کسب کند. داشتن چنین مربی می تواند سلامت شما را در حین انجام تمرینات تضمین کند و شما را به اهداف تان نزدیک تر کند. اگر احساس می کنید که مربیتان روحیه یادگیری ندارد و احساس می کند که همه چیز را می داند بهتر است به فکر تغییر او باشید.
 

برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha