سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 اشتباه که اکثر ورزشکاران مرتکب آن می شوند

8 اشتباه که اکثر ورزشکاران مرتکب آن می شوند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱ بازدید کنندگان:۱۳۶۸ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است پس از گذشت مدت زمان زیادی از شروع ورزش و حتی با داشتن برنامه ورزشی مناسب نتوانسته باشید به نتایج دلخواه برسید و تغییر چندانی در خود احساس نکرده اید. برای مثال اگر برای کاهش وزن به باشگاه می روید وزن تان تغییر چندانی نکرده باشد و یا اینکه دچار آسیب های ناشی از ورزش شوید.

 

در این شرایط باید نگاهی به انچه که انجام می دهید بیاندازید و اشتباهاتی را که مرتکب آنها می شوید اصلاح کنید. اخیرا متخصصین ورزشی موسسه ملی ورزش آمریکا با برسی فعالیت ورزشکاران مختلف توانستند تعدادی از اشتباهاتی را که بین اکثر ورزشکاران مشترک می باشد پیدا کنند. در ادامه به برسی این اشتباهات که ممکن است شما هم مرتکب آن شوید می پردازیم.
 

انجام ندادن حرکات کششی به اندازه کافی

اولین اشتباهی که اکثر ورزشکاران مرتکب آن می شوند این است که قبل از شروع فعالیت ورزشی خود به انجام حرکات کششی نمی پردازند و یا اینکه در صورتی که آن را هم انجام دهد از کمیت و کیفیت چندانی برخوردار نیست. بهترین کار این است که ابتدا به انجام حرکات کششی پرداخته و پس از آن سراغ فعالیت ها و تمرینات هوازی بروید. این کار باعث گرم شدن عضلات و افزایش انعطاف پذیری آنها خواهد شد که در نهایت منجر به کاهش آسیب های ورزشی می شود.


بلند کردن وزنه های سنگین

دومین اشتباهی که اکثر ورزشکاران مرتکب آن می شوند این است که در همان ابتدا به سراغ بلند کردن وزنه های سنگین می روند. اما به یاد داشته باشید که باید وزنه هایی را بلند کنید که با توانایی شما همخوانی داشته باشند و کم کم این وزنه ها را افزایش دهید. این کار باعث می شود که به تدریج عضلات تان قوی تر شده و کمتر دچار آسیب دیدگی شوید.

 

گرم نکردن بدن قبل از ورزش

سومین اشتباه گرم نکردن بدن پش از شروع ورزش می باشد. برای انجام این کار به آرامی شروع به ورزش کنید و کم کم شدت و سختی حرکات تان را افزایش دهید. ازجمله تمرینات مناسبی که باعث می شوند بدن شما گرم شوند می توان به دویدن آرام، بالا و پایین پریدن و راه رفتن اشاره کرد.
 

سرد نکردن بدن پس از پایان ورزش

می دانید زمانیکه در حال ورزش کردن هستید دمای بدن تان و همچنین تعداد ضربان قلب تان نیز افزایش خواهند یافت. ازجمله اشتباهاتی که بیشتر ورزشکاران انجام می دهند این است که به طور ناگهانی ورزش کردن را متوقف می کنند. در صورتیکه می خواهید به ورزش کردن تان پایان دهید باید شدت و سختی آن را کم کم کاهش دهید و چند دقیقه به قلب تان فرصت دهید تا سرعت تپشش را کاهش داده و عضلات کم کم از حالت انقباض خارج شوند. انجام این کار موجب می شود که بدن تان دوباره انعطاف پذیری اولیه خود را بدست بیاورد و همچنین به قلب و عروق تان فشار زیای وارد نشود.


 انجام دادن ورزش های سنگین به مدت طولانی

از دیگر اشتباهات ورزشکاران می توان به این نکته اشاره کرد که ورزش های سنگین را به مدت زمان طولانی انجام می دهند. در حالیکه این کار اشتباه است. بهترین کار این است که بخش زیادی از تمرینات تان را به انجام حرکات ورزشی با شدت متوسط اختصاص دهید و فقط چند دقیقه به انجام ورزش های سنگین مشغول باشید.


نخوردن آب به اندازه مورد نیاز

در صورتی که ورزش می کنید نباید صبر کنید تا تشنه تان شود و سپس آب بنوشید. این اشتباه منجر به این می شود که بدن ورزش کار در حین انجام حرکات ورزشی دچار کم آبی شود. شما در زمان ورزش کردن عرق زیادی می کنید و به این ترتیب آب زیادی از بدن تان خارج خواهد شد. پیشنهاد می کنم که در هنگام ورزش کردن همیشه یک بطری آب در کنار خود داشته باشید و گاهی از آن بنوشید. این کار را در طول روز نیز انجام دهید.
 

ورزش نکردن به اندازه و شدت کافی

تعدادی از افراد برای این ورزش می کنند که حرکتی به بدن خود بدهند در حالیکه این غلط است. شما باید شدت و سختی حرکات ورزشی که انجام می دهید را تنظیم کنید. این کار باعث می شود که سرعت ضربان قلب تان به اندازه کافی افزایش یابد و بتواند خون را با سرعت کافی به عضلاتی که در حال فعالیت هستند برساند تا بتوانید از فواید ورزش کردن بهره ببرید.


انجام دادن حرکات تند و سریع هنگام بلند کردن وزنه

اگر در حال بلند کردن وزنه هستید زمانیکه عضلات تان در حالت انقباض هستند نباید حرکات سریع و تندی به بدن خود بدهید. این کار باعث آسیب دیدگی عضلات تان خواهد شد. عضلات کمر بیش از سایر عضلات در این موارد آسیب پذیر هستند. اگر شماسنگینی وزنه‌هایی را که بلند می‌کنید کنترل کنید اجازه نخواهید داد که وزنه‌ها حرکات شما را کنترل کنند.
 

برچسب ها: انعطاف پذیری آیروبیک پیاده روی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha