سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

راه های بالا بردن سوخت و ساز برای لاغر شدن

راه های بالا بردن سوخت و ساز برای لاغر شدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۲۰ بازدید کنندگان:۲۵۵۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در این مقاله قصد داریم به بررسی راه هایی بپردازیم که به کمک آنها می توانیم سوخت و ساز بدن را بالا برده و در نتیجه وزن خود را کاهش دهیم. ازجمله عواملی که متابولیسم بدن را بالا می برد می توان به موارد زیر اشاره کرد:


1-    گرسنه بودن
2-    داشتن رژیم غذایی با کالری کم
3-    خوردن زیاد غذاهای شیرین مانند شیرینی ها، آب نبات، نوشابه، کیک و ..
4-    کم کار بودن تیروئید
5-    ورزش نکردن و عدم انجام فعالیت های بدنی

اکنون به بررسی راههایی می پردازیم که به کمک آنها می توانیم متابولیسم بدن را بالا نگه داشته و وزن خود را کاهش دهیم:


خوردن صبحانه

اگر می خواهید متابولیسم بدن تان را بالا نگه دارید باید صبحانه بخورید. در صورتی که تا بعداظهر چیزی نخورید و شکم تان خالی باشد متابولیسم بدن تان کند و آهسته خواهد شد. خوردن صبحانه برای سوخت و ساز بدن تان مثل اضافه کردن هیزم به اجاق است. یعنی همانطور که هیزم چوبی باعث شعله ور تر شدن اجاق می شود صبحانه هم به همان اندازه سوخت و ساز بدن را بالا خواهد برد.


افزودن چند وعده غذایی دیگر

سعی کنید که بجای 3 وعده غذایی 4 تا 6 وعده غذایی و با فواصل 2 تا 3 ساعت داشته باشید. البته باید به یاد داشته باشید که حجم هر وعده غذایی کمتر از وعده های قبلی باشد، یعنی همان اندازه ای که در 3 وعده غذایی می خورید را در 6 وعده بخورید. خوردن مقادیر کم در وعده های زیاد باعث افزایش متابولیسم بدن خواهد شد.
 


خوردن غذاهای کم کالری

شما نباید از قرص ها و داروهایی که متابولیسم بدن را بالا می برند استفاده کنید. بجای اینکار می توانید مواد غذایی کم کالری یا چربی سوز مانند سبزیجات و میوه ها را مصرف کنید.


ورزش کردن

اگر به سر کار می روید سعی کنید مقداری از مسافت تا محل کارتان را پیاده روی کنید. علاوه براین می توانید از آسانسور و پله ها استفاده کنید. اگر می خواهید انرژی تان بسوزد باید حداقل یک ساعت ورزش یا پیاده روی کنید. همچنین به جای اینکه پول تان را صرف خرید داروهای قلابی کنید هفته ای 3 تا 4 بار و هر بار به مدت 30 تا 40 دقیقه پیاده روی کنید. این کار بهترین راه برای افزایش متابولیسم است.


نباید هیچ وقت گرسنه باشید

در صورتی که در حال انجام رژیم غذایی برای لاغر شدن هستید نباید هیچوقت به خودتان گرسنگی بدهید، چراکه گرسنه ماندن باعث می شود که متابولیسم بدن تان به سرعت پایین بیاید. هیچوقت برای 5 تا 6 ساعت بین وعده های غذایی خود گرسنه نمانید.


داشتن برنامه غذایی منظم

سعی کنید که وعده های غذایی کم حجم را با فاصله زمانی مشخص از هم مصرف کنید. به یاد داشته باشید که هیچگاه نباید یک وعده غذایی را بطور کامل حذف کنید و یا اینکه در یک وعده کمتر از میزان مشخص شده غذا بخورید. اینکار موجب خواهد شد که برای رفع گرسنگی تان تنقلات پر کالری و بی فایده را مصرف کنید که باعث افزایش وزن خواهد شد.
 

نوشیدن روزانه 8 تا 10 لیوان آب

مصرف آب به میزان کافی موجب خواهد شد که دستگاه گوارش بدن تان به خوبی کار خود را انجام داده و به بهترین نحو ممکن مواد مغذی از غذاها گرفته شود. با اینکار از بروز یبوست و سایر اختلالات گوارشی جلوگیری خواهید کرد و همچنین به حفظ و شادابی پوست تان کمک خواهید کرد.
 

برچسب ها: پیاده روی تناسب اندام چربی سوزی سوزاندن چربی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha