سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ورزش هایی که به کاهش وزن تان کمک می کنند

ورزش هایی که به کاهش وزن تان کمک می کنند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۸ بازدید کنندگان:۲۳۹۰ نویسنده:سامان موسوی

چه کسی دوست ندارد بدنی باریک، متناسب و سالم داشته باشد؟ اضافه وزن باعث می شود با مشکلات زیادی ازجمله کاهش استقامت، کاهش قدرت سیستم ایمنی، خود کم بینی و کاهش اعتماد به نفس روبرو شویم.


شما می توانید به جای اینکه به خودتان گرسنگی بدهید تا کالری کمتری دریافت کنید می توانید از فعالیت های فیزیکی برای کالری سوزی استفاده کنید. در ادامه شما را با 7 ورزشی که باعث کاهش وزن تان می شوند آشنا خواهیم کرد.


پیاده روی کردن

 

پیاده روی

 

پیاده روی ازجمله ورزش هایی است که لازم نیست سن و سال خاصی برای انجام دادن آن داشته باشید. بسیار آسان است، چیزی خرج نمی کنید و تاثیر زیاد آن را احساس می کنید. بهترین وقت برای پیاده روی صبح زود است. این کار باعث می شود که روزتان را سرحال شروع کنید. پس تعلل نکنید و از همین امروز شروع به پیاده روی کنید تا تاثیرات فوق العاده آن را در خود مشاهده کنید.


دوچرخه سواری کردن

 

دوچرخه سواری

 

پیشنهاد می کنیم که ماشین تان را کنار گذاشته و یک دوچرخه برای خود تهیه کنید. از مزایای دوچرخه می توان به سبک بودن، ارزان بودن و همچنین کمک به کاهش وزن اشاره کرد. همچنین برای طی کردن مسیرهای کوتاه دوچرخه سواری بهترین گذینه است. اگر نمی خواهید پیاده روی کنید دوچرخه سواری بهترین گذینه است و به شما کمک خواهد کرد که زودتر به مقصد خود برسید. در نتیجه شما لاغرتر و متناسب تر خواهید شد.


رقصیدن

 

رقص

 

رقص یکی از ورزش های پرجنب و جوش و شاد می باشد. بهترین بخش این ورزش تنوعی است که دارد. برخی از رقص های  محبوب که به کاهش وزن تان کمک می کنند می توان به رقص عربی، هیپ هاپ، سالسا، زومبا، آفریقایی و هندی اشاره کرد. این رقص ها باعث می شوند که نه تنها بدنی متناسب پیدا کنید بلکه یک سرگرمی جدید نیز خواهند آموخت.


شنا کردن

 

شنا

 

نظرتان در مورد شنا کردن چیست؟ دوست دارید مانند یک بچه در آب بازی کنید؟ شنا یک انتخاب عالی برای گذراندن اوقات خود می باشد، چیزی که به شما خواهد بخشید کاهش وزنی است که با آن بدست خواهید آورد. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که با هر ساعت شنا کردن حدود 800 کالری خواهید سوزاند. به همین دلیل اگر تاکنون در کلاس های شنا ثبت نام نکرده اید پیشنهاد می کنم این کار را انجام دهید. اگر شنا بلد هستید بهتر است آن را بیشتر انجام دهید.


اسب سواری کردن

 

سوارکاری

 

اسب سواری کردن یکی از راه های سرگرم کننده در اواخر هفته می باشد. به جای اینکه آخر هفته تان را به سینما رفته و یا برای خرید به فروشگاه ها بروید با چند نفر از دوستان تان به اسب سواری بروید. اسب سواری کردن به شما کمک خواهد کرد که در هر ساعت حدود 300 تا 500 کالری بسوزانید. همچنین اسب سواری یک راه خیلی خوب برای این است که دوستان جدیدی پیدا کنید، خوش بگذرانید، و البته بصورت همزمان کلی کالری بسوزانید.


پله نوردی

 

پله نوردی

 

از فکر آسانسور بیرون بیایید و به جای آن از پله ها استفاده کنید، هنگامیکه به بالا رسیدید کالری زیادی سوزانده اید. در صورتی که شما در طبقات بالایی زندگی می کنید آنگاه این کار چندان امکان پذیر نیست، در غیر اینصورت اگر استفاده از پلکان را به یک عادت برای خودتان تبدیل کنید، پس از مدتی به طور معجزه آسایی شاهد کاهش وزن خود خواهید بود. همچنین می توانید ورزش هایی همچون کوه نوردی و صخره نوردی را نیز تجربه کنید.


یوگای قدرتی

 

یوگای قدرتی

 

در صورتی که به دنبال راه های آرامبخش برای کاهش وزن هستید بهترین کار این است که یوگای قدرتی انجام دهید. این ورزش از بعد معنوی و روحی شما در جهت کاهش وزنتان استفاده می کند. و نه تنها تناسب اندام به شما خواهد بخشید، بلکه روح و روان شما را نیز متعادل خواهد کرد. پس یوگای قدرتی را تجربه کنید تا هم از درون و هم از برون احساس تناسب کنید.
ورزش هیچگاه خسته کننده و کسالت آور نخواهد بود. این 7 ورزش، ورزش هایی منحصر بفرد و باحال برای کاهش وزن هستند. آرزو می کنیم که این ها انتخاب هایی مناسب برای کاهش وزن شما باشند.
 

برچسب ها: آموزش شنا پیاده روی تناسب اندام یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha